bugün

her türlü ulaşım ve iletişim bilgilerinin en yakın zamanda güncelleneceği zirve.
revolter00 ın çadırında maksimum 4 yazara barınma imkanı sağlayacağı zirve. bu demektir ki getirin çadırlarınızı sabahlayalım.
info kısmı güncellenmiş sirve.

ayrıyetten her yazara pm atılmış olup, yazarların geri dönüşü beklenmektedir.

--spoiler--

arkadaslar öncelikle bu özel mesaji görüyorsaniz, seçilmis biri oldugunuzu belirtmek isterim. dünyaya çarpmak üzere olan bir göktasini imha etmek için amerikan savunma bakanligi tarafindan görevlendirildiniz. göreviniz "çok gizli" statüsünde olup yerküre üzerindeki yasamin devamliligini saglamaktir. göreviniz ile ilgili brifingi 1 agustos 2009 caddebostan sahil alkolümüzdeki kan orani zirvesinde alacaksiniz.

saka lan !

yok öyle bir sey.

efendim gerçege dönmemiz gerekirse; 1 agustosta yapacagimiz toplasma, kaynasma dahasi cancis, kankis ve tatlis olma yolunda aticagimiz degerli adimlar için geri sayim basladi.

organizatör sahsim ve revolter00 dir. her tülü iletisim trafigi ikimiz tarafindan, siz degerli uludag sözlük yazarlari ile gerçeklestirilecektir.

organizasyonun refahi ve bütünlügü açisindan sizin bazi kisisel bilgilerinize ihtiyaç duyuyoruz. bunlar söyle ki,

1. 6 adet resim
2. sabika kaydi
3. nüfus cuzdan sureti ve ikametgah belgesi

yok lan o baska bir sey içindi,

efendim sizlerin bazi bilgilerinizi istiyoruz.

1. cep telefon numaraniz
2. zirveye katilmak üzere çikacaginiz semt
3. zirveye katilim saatiniz

bunlar, sizi çok rahat bir sekilde yönlendirmemizi saglayacak hayati bilgilerdir. ilgili bilgilerin asla ve asla üçüncü kisilerin eline geçmeyecegini hatirlatir, türk hava yollari ve star alliance güvencesiyle uçtugunuz için sizlere tesekkür ederiz.

dip not : yok efendim "sana ne lan benim cep numaramdan lale" diyorsaniz anlariz. bu sekilde de zirve mekanina ulasiminizi kendi imkanlarinizla gerçeklestirmeniz gerekecektir ve kaybolmaniz durumunda önceden çantalariniza yerlestirdigimiz gps alicilarimizi imha edecek olacagimizi içtenlikle belirtiriz.

p.s. i love you

--spoiler--
katılacağını söyleyenlerin yarısı katılsa bile sahili açık hava meyhanesine çevirecek zirvedir.*
geyigin dibine vuracagımız zirvedir.

(bkz: sabahlar olmasın)
mekanın çok yakın ve güzel olması sebebiyle "belki" denilen zirve.

pek çekici bir fikir.

köşkün önündeki çimlerde takılırsak ama.*
ayrıca "biri gitar getirsin lan" zirvesidir.
1 ağustos günü caddebostan sahil de yapılacak zirve. katılımcıların hiç bir problem yaşamaması adına birkaç ufak hatırlatmamız var,

zirve mekanına doğrudan gelecek userlar için zirve günü öğleden sonra revolter00 ve satyrcan karşılama komitesi olarak aşağıda linki verilen parsel üzerinde hazır ve nazır olarak sizleri bekleyecekler. görülebilir olmak adına zirveye özel bir flama tasarladık ve bu, zirvenin gerçekleştireleceği ve beşinci linkte de belirtilmiş çimenlik alanın bulunduğu bölgeye asılacaktır.

ilgili linkler zirve mekanını detaylı bir şekilde belirtmektedir.

http://img204.imageshack.us/img204/2133/98737634.jpg

http://img444.imageshack.us/img444/3719/64176083.jpg

http://img169.imageshack.us/img169/9357/13933071.jpg

http://img29.imageshack.us/img29/7012/49553707.jpg

http://img406.imageshack.us/img406/4492/85611509.jpg

zirve mekanına doğrudan gelemeyecek userlar için şahsım yardımcı olacak. hem avrupa, hem de anadolu yakasından gelecekler için buluşma noktası kadıköy içesidir. deniz otobüsü ve vapur yolu ile gelecek userlar kadıköy iskelelerini tercih etmeliler. iett yi kullanacak userlar şöğütlüçeşme veya kadıköy rıhtımda inmeleri gerekmektedir. metrobüsü kullancak userlar son durak olan söğütlüçeşme durağında inmeleri gerekmektedir. keza taksimden dolmuşu kullanacak userlar için söğütlüçeşmede inmeleri faydalı olacaktır.

özel araçları ile zirveye katılmak isteyen userlar, anadolu yakasından bağdat caddesini kullanmaları ve göztepe civarlarından sahilyolu yazan bir tabela gördükleri sokaktan sapmaları gerekmektedir. karşıdan gelecekler araba falan getirmesinlerdir. zira köprü trafiğinde edindikleri stres birikimi zirveye pek hoş yansımayabilir *
katılımcı listelerinin salı günü öğleden sonra belirleneceği ve yazarlara tekrardan geri dönüş yapılacağı zirve.
*
gelebilmek için tatilimi ötelediğim zirve. eğer memnun kalmazsam çok pis olay çıkartıcam bilmiş olun.
(bkz: eğlendirin lan beni)
fotograf cekip kacacagım zirvedir. kafası güzel gözleri kızarmıs konusmakta zorlanan ve elinde fotograf makinası olan bir adam görürseniz manyakkkkkkkkk diyin poz verdirmek için urastırmayın beni.
ismi duyulduğu anda bir alkolik olarak katılmak istediğim zirvedir.

ancak ayrı şehirlerde, ayrı dünyaların insanlarıyız, gün olur biz de caddebostan'ı görürüz be sözlük.
katilmayi dusunen butun yazarlarin, en kisa surede, zirvebox taki listeye kayit olmasi; organizatorler ve katilimcilar arasindaki iletisimin saglanmasi adina onem tasimakta, ve yaka kartlarinin hazirlanmasini kolaylastirmaktadir.

tekrardan hatirlatmak gerekirse;

bulusma saatinin belirlenmesi, avrupa yakasindan gelecek grubun kadikoyde toplanabilmesi, bireysel olarak katilacaklarin da zirve yerine gelebilmesi adina sizden istenilenler;

telefon numarasi, zirveye katilacaginiz ilce ve zirveye katilim saati bilgilerini ozel mesaj yoluyla paintitblack veya revolter00 a iletmenizdir. *
içmeye bahane arıyoruz zirvesi. tamam için, güzelleşin bir problem yok. tadında olduğu zaman son derece keyif verici bir şeydir alkol. ancak benim gördüğüm kadarıyla neredeyse tüm zirveler ya içkili mekanlarda yapılıyor ya da içki tüketimi oluyor. şimdi anlamadığım bir sürü nokta var haliyle. içmeden konuşulmuyor mu? evet ben bunu çok merak ediyorum. her zirve barda her zirve bilmem nede. ha diyebilirsiniz şimdi "siktir lan godoş sana ne". ki diyeceksiniz biliyorum bu girdiyi eksilerken. ve yine diyeceksiniz ki "zorla mı içiriyoruz". evet zorla içirmiyorsunuz. zorla zaten içiremezsiniz. şarap şişesini kaldırımda kırıp, keskin tarafıyla adamın boğazını kesecek haliniz zaten yok. ancak söylemek istediğim nokta zirvelerin daha halka açık olması. halka açıktan kastım sokaktaki adam da gelsin değil elbette. bu sözden kastım herkesin gelebileceği zirveler olması. içki içmeyenin de , içenin de. ben zirve olayına meraklı biri değilim açıkçası. gelmeyi tercih etmem de. gidenlere de laf edemeyiz tabi. zirvelerin sürekli bu tarz ortamlarda yapılması ve duyulan bazı şeyler insanların aklına farklı şeyler getirmiyor değil. özellikle de art niyetli şeyler. anlatabildiysem ne ala, anlatamazsam yobaz damgası yeriz en fazla.
katılımcıları devasa bir sayko oyununun beklediği zirve.
sikca sorulan sorulari ve yanitlari asagida olan zirvedir.

----

q: asl pls
a: fu

q: iletisimi kiminle ve nasil saglayacagiz?
a: paintitblack ve revolter00 ile iletisim kurabilirsiniz.

q: zirve nerede yapilacak, nasil ulasilacak, toplu halde mi gidilecek?
a: (bkz: #5673486)

q: zirveye bizimle beraber yanimizda es, dost, sevgili, arkadas, agabey, abla, kardes, ve penguen de gelebilir mi?
a: sozluk sirlarini disarisi ile paylasmayacaklarina dair verecekleri izci sozu sonucunda mumkundur.

q: zirve kacta baslayacak?
a: zirve baslama saati 1 agustos 2009, 19:00 (gmt+2) olarak belirlenmistir. ayrica organizatorler zirve hazirliklari kapsaminda, 14:00 dan itibaren zirve yerinde bulunacaktir.

q: zirve kacta bitecek?
a: zirvenin bitis saati yoktur. zirve, kendine guvenen veya sonraki gun baska bir plani olmayan yazarlar ile sabaha kadar devam edecektir.

q: zirvede konaklama olacak mi?
a: zirve yerinde bir adet 4 kisilik cadir organizatorler tarafindan kurulacaktir. katilacak olan yazarlar kendi cadirlarini da getirebilir, icinde misil misil uyuyabilir. biz nobet tutariz disarida.

q: zirvede alkollu veya alkolsuz icecekleri ne sekilde saglayacagiz?
a: yakindaki migros* saat 22:00 a kadar, tekel bayileri ise 01:00 a kadar aciktir.

q: zirvede alkol tuketilmesi zorunlu mudur?
a: hayir. alkol kullanmayana israr edilmeyecek, gazozuna ilac atilmayacaktir.

q: zirvede karnimiz acikirsa veya tuvaletimiz gelirse ne yapacagiz?
a: yakindaki burgerking saat 00:00 a kadar, mc donald's ise 02:00 a kadar acik.

q: gece karanlik olur mu? ben cok korkarim da.
a: sahildeki isiklar sabah saat 05:00 a kadar aciktir. organizasyon tarafindan bir miktar isik saglanacaktir. ayrica kisisel olarak aydinlatma araci da getirebilirsiniz.

q: zirve yerinde bocek, sinek, fare, yilan, akrep, kene, yengec, kurbaga, kedi, kopek... vb. insan disindaki canlilar olacak mi?
a: zall a gorustum, haberler iyi.

q: zirveye katilan bay/bayan orani nedir?
a: 0 olabilir, 1 olabilir, 2 veya ustu de olabilir. fakat zirvenin asil amaci sohbet etmek ve eglenmektir. farkli bir hedef belirlemeyiniz.

q: buyukanne senin gozlerin neden bu kadar buyuk?
a: cunku, esegin zikinden dolayi!
zirvebox a ismini yazdırmış userların istenilen bilgileri organizatörlere ulaştırmaları için son tarih perşembe akşamına ertelenmiştir. perşembe akşamı, katılımcılar zirve mekanına gelmek için kullanacakları araca göre gruplara ayrılacak ve her bir grubun birlikte buluşturulup kadıköye gelmesi sağlanacaktır.

bu yüzden zirveye katılmayı düşünen yazarlarımız perşembe gününe * kadar kendilerinden istenen bilgileri paintitblack veya revolter00 a pm yolu ile ulaştırılmalıdır. aksi taktirde çıkacak sorunlardan ötürü organizasyon komitesi hiç bir sorumluluk kabul etmeyecektir.

ufak bir hatırlatma yapmamız gerekirse,

- cep numaranız
- zirveye katılım saatiniz
- zirveye katılım için çıkacağınız ilçe
- zirveye kendi imkanlarınızla gelip gelemeyeceğiniz hakkında bilgi

istenilenler arasındadır.

sözlük tarihinin en kapsamlı ve en uzun soluklu zirvelerinden birinde görüşmek dileği ile.
alayinaisyanla şenlenecek olan zirvedir.
sarhoş olup o kafayla denize düşecek aşıkların yanında yedek çorap getirmeleri tavsiye edilen zirvedir.
denize işeyenlerin ve kusanların listesinin tutulması gereken zirve.

''çadırımı da alıp geliyorum'' dediğim lakin cadırımı da alıp tatile çıktığım için katılamayacağım zirvedir.
biri beni mi çağırdı zirvesi.

aman efendim o şenlenme bana ait, lütfen.
benim için sorun yok ayrıca.
üşümem, acıkmam, içki içmem, yemek yemem, çıkıntılık yaparım, oyun bozarım, mızıkçılık desen o da var..

benim için sorun yok sahiden ama bunlar sizin için sorun olursa soyleyin bak. *
başlamasına sadece bir kaç saat kalmış olan zirve.
görünen o ki organizatörün günleri karıştırıp bugün başlatacağı zirvedir. ya da,
(bkz: bir kaç saat olarak otuz saat)**
an itibariyle baslamis zirvedir.

saka yaptim.

baslamadi.
bukadar kalabalık olursak halay bile çekeriz.*
(bkz: ben buna çıplak halay çekerim)