1. 1.
  farkedildiği anda bi ateşlenme, ter basması, gözün dönmesi gibi endikasyonlar gösterebilen, akabinde dört bir yanı delicesine aramaya, karıştırmaya başlama, bulamadıkça daha da telaş yapma, zaman geçtikçe ümidi yitirme ve en son ne zaman gördüğünü ve yaptığını, nerede kullandığını düşünme, hatta çalınmış olma ihtimalini sorgulamaya kadar gidebilen paranoyak ve histerik bir sürece vesile olabilen durum. cüzdanınızın içindekilerin niteliğine ve niceliğine göre bu tepkilerin boyutu değişebilir tabiki.

  fakat o da ne?! ortalığı ayağa kaldırmışsınızdır, her türlü kötü ihtimali düşünmüş ve sağa sola haber etmişsinizdir. bir de bakarsınız ki cüzdanınız klavyenizin altındadır. klavyeye tümsek olsun diye koymuşsunuz ve orda olduğunu unutmuşsunuzdur. o ne büyük mutluluk ve salak olduğunu farketme anıdır öyle?. sevinci ve gafleti aynı anda yaşarsınız. serinlersiniz.
  6 ... umutsuzlar parki
 2. 2.
  kaybeden bayansa ve içinde condom taşıyorsa vay haline.
  1 -1 ... afrodizyaketki
 3. 3.
  son zamanlarda fazla dağıldığınızın göstergesidir. bir durup toparlanmak gerektiğine işarettir..
  1 ... zubizarett
 4. 4.
  2 saat önce fark ettiğim durumdur. yarın gerekli yerlere bakılıp yoksa gerekli işlemler yapılacaktır.

  (bkz: hassiktir ya) (bkz: )
  ... gkhnknk
 5. 5.
  hapın yutulduğu durumdur. zira her türlü başvuruyu yapsanızda eğer içinde kimliğiniz varsa her an adınıza bir fabrika şirket vb. bir şeyler kurulabilir. *
  ... ozbuyucu
 6. 6.
  (bkz: yarrağı yemek) ile aynı şeydir.
  dün itibari ile kaybedip bu gün itibari ile hükümsüz olduğunu belirtmek isterim. bulan eden arkadaşlar baaa virsin la içinde zaten para neyin yoğidi, anaammm gitti cüzdanım, kartlarım, otum bokum, herşeyim!
  3 ... koministimam
 7. 7.
  cüzdanı kaybedendeki hüzünden çok bulandaki hüznü düşündürür beni ' buruk bir sevinç oluşuyor birde kabarıksaaaacüzdanın içiii hee birde öyle bir sıkışık anına gelmişse ilaçç lan dersin kendine tam o anda başlar şeytanla imtihanı sonra vicdan girer bir devreye ''-lan ya hasta oğlu eşi anası varsa'' sonra al sen o cüzdanı 10 km uzaklıktaa ki emniyet müdürlügüne teslim edim derken en az 2 saatini alır mı alır '' birde çaldı mı acaba gözüyle yaklaşırsa poliss 'beynini siktiğimin oğlu iyilik senin neyine'' dersin bi kendine
  ... aydandan
 8. 8.
  aynı zamanda nakit paranı,nüfus cüzdanını,öğrenci kimliğini,ehliyetini,akbilini,kredi kartını,hesap kartlarını,teknosa turuncu kartını kaybetmektir.
  intihar sebebidir.
  tüylerim tiken tiken oldu amk.
  2 ... hitleri yakan yahudi
 9. 9.
  yarraklara yan bastık sözlük. bugun öğlen farkettim kaybolduğunu o dakikadan itibaren cuzdandan başka bişey düşünemiyorum eve gidip detaylı arama yapmam lazım bulamazsam içindeki parayi sikiyim 200 lira gitsin ama o kurum kimliği kaybolursa beni sikerler.

  edit: evde yaptığım detaylı aramalar sonuç verdi sevinçten havalardayim cuzdandaki 200 u de sadaka olarak bagislayacagim.
  ... pesinden atli kovalayan adam
 10. 10.
  elin göt cebine atılıp o boşluğun hissedildiği an ani bir kan basıncı, kalp atışı hissedilir. içeri doğru sıçmak eylemi tecrübe edilirken beyin normalin 8 katı hızda çalışıp, gün içinde yapılan tüm aktiviteler gözünüzün önünden film şeridi gibi geçer. bu esnada nerelerde kaybolmuş olabileceğine dair önemliden önemsize doğru bir liste yapılır ve aranmaya başlanır.
  1 -1 ... okiby