1. 1.
  okuyun bir hele,

  gariptir, anlaşılamamıştır.

  medyasıyla, futbolseveriyle her kesimden insan itin götüne sokmuştur cüneyt çakır'ı bir kararı yüzünden.

  ki o karar objektif olarak bakıldığında doğrudur. ayağını 2 metre havaya kaldırıp birine tabanla dalmak ne zamandan beri kırmızı kart değildir? adamı görmeden yapmışmış. lan ne fark eder? öbür adam uzaya bakarak mı geliyor o noktaya?

  hadi karar yanlış olsun. cüneyt çakır hatalıydı diyelim.

  yahu o senin ülkende yetişmiş en iyi hakemlerden biri. dünya izliyor adamı. ingilizler eleştirir, elenmiştir, normaldir. onlar istediğini söyler. peki biz niye böyleyiz?

  neden gurur duymamız gereken adamın ağzına sıçıyoruz? sonra da bu ülkede avrupa ayarında futbol insanı yetişmiyor oluyor, yav he amk.

  şimdi kendini savunmak için türkiye'de eyyam yapıyor demeyiniz. bahsi geçen durum avrupa kupası maçı anasını satayım.

  edit: kartı doğru bulursun, bulmazsın. bunu insan gibi söylersin bu kimseyi incitmez.

  fakat kanallara çıkıp bu adam nasıl böyle karar verir kaybeden takımın tüm yükü artık omzundadır gibisinden söylemlerle ortalığı ayağa kaldıranlardadır sorun. özellikle hakemliği bırakmış kişiler belli ki kıskanç bir kafa ile sıçıp sıvıyorlar ekranlarda.
  6 -1 ... neyazsamoncedensecilmisdiyor
 2. 2.
  her zaman gerçekleşen durumdur. özellikle futbol maçlarında görürüz bu durumu.
  2 ... ozmeydin
 3. 3.
  topu birden uefa kitapçığını yazmış toplumdur.
  2 -1 ... bilgizayar faresi
 4. 4.
  yabancı hayranlığı, hatta yalakalığından kaynaklanan durumdur.

  eline sağlık cüneyt hoca.
  2 ... disturbing
 5. 5.
  maçın gözlemcisi, eski hakem pierluigi collina'dan 8,2 gözlemci notu alan ve sadece vermediği bir sarı kart nedeniyle uyarılan türk hakemine yapılan haksızlıktır. uyarı almasına neden olan da kendisini alkışlayarak protesto eden ferdinand'a sarı kart vermemesi.

  http://spor.haber7.com/sa...isinin-cuneyt-cakira-notu
  ... karacaoglan
 6. 6.
  bu halde olmamizin sebebidir. elin italyani ingilizi fransizi elestirirde sen niye vatandasinin ustune bukadar gidersin. ozellikle ntvspor cok yapiyor bikac gundur. her programda hangi yorumcu olursa olsun cok buyuk hataydi falan, yok macin kaderiyle oynamis vs. lan macin kaderiyle nani oynadi nani! cuneyt mi o tekmeyi at dedi. durduk yere mi atti adami oyundan. o pozisyona kirmizi vermicende hangisine vercen. tabanin gozukmesi kafadan sari kart zaten, e adamin gogsunu kevgire cevirdi daha ne olsun. kisacasi biz bu kafada oldukca bizden bi bok olmaz.
  1 ... mrdean
 7. 7.
  türkün türkten başka dostu yoktur sözünün yavaş yavaş unutulması veya eskisi kadar değer verilmediğini ortaya koyan durumdur. yazıktır. sen kendi vatandaşına haklı olsun haksız olsun sahip çıkamıyorsan, artık kaybetmeye başladığımızı gösteririz tüm dünyaya.
  1 ... sxyby31
 8. 8.
  (bkz: içimizdeki britanyalılar)
  ... tiyansan
 9. 9.
  ingiliz sömergesidir.
  ... jonycooker
 10. 10.
  kendisini sevmem ama adam gayet iyi maç yönetti yani. ingilizler çemkiriyor zira alışık değiller şımarıklıklarına hakkının verilmesinden. keza gözlemcinin verdiği not da gerekli kadar kapak olmuştur eleştirenlere.
  ... flat head