1. .
  UEFA Şampiyonlar Ligi 2. turunda Manchester United ile Real Madrid arasında oynanan maça damga vuran Cüneyt Çakır ölüm tehditleri alıyor...

  UEFA Şampiyonlar Ligi 2. turunda Old Trafford'da Manchester United ile Real Madrid arasında oynanan karşılaşmada Luis Nani'ye 56. dakikada kırmızı kart gösteren Türk hakem Cüneyt Çakır, ingiliz medyasının ve futbolseverlerin gündeminden düşmüyor.

  ilk maçta Bernabeu'a 1-1' lik avantajlı bir skor elde ettikten sonra sahasında 1-0 öne geçen, Nani'nin kırmızı kartından sonra ise 2-1 geriye düşen Manchester United cephesi elenmenin faturasını Cüneyt Çakır'a kesti. Manşetlerden düşmeyen Çakır, ‘hırsız' ve ‘soyguncu' olarak nitelendirildi. Telefonla polise dahi ihbar edilen deneyimli Türk hakeme olan öfKesi bitmeyen ingiliz taraftarlar, işi ciddiye bindirip ölüm tehditlerini sosyal medyadan savurmaya başlayınca ingiliz polisi harekete geçti.

  Sosyal medyanın en önemli iki ağı durumunda bulunan facebook ve twitter üzerinden ölüm tehditleri savuran holigan taraftarlar için ingiliz polisi soruşturma başlattı. Atılan mesajların kaldırılmasını sağlayan ingiliz polisi, Çakır'ın şahsına ve ailesine olan bu tür saldırılara karşı sürekli tetik halinde olacağı ingiliz medyası tarafından gündeme taşındı.

  Bir türk vatandaşımız için bile yakarız ulan bu gezegeni.
  ... sxyby31
 2. .
  ingilizlere hatırlatma babında (bkz: çanakkale savaşı).
  1 ... sxyby31