bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. .
  cübbeli ahmet hocanın cübel giydiği bir filmdir.

  not: cübel ne la?
  1 -2 ... endoplazmikyuruyakulum
 2. .
  Cübbeli Ahmet Hoca , Gülen cemaatine alternatif olarak mı gündeme getirildi bilinmez. Bu niyet okumak olur. Bu iki cemaat arasında derin olmamakla beraber ihtilaflar vardır. Bu doğaldır. Ümmetimin ihtilafında hayır vardır hadisi bu gibi durumlar için zikredilmiştir muhtemelen. Yani maksat islam'ın üzerindeki tozu atmak. Her iki cemaatin de değişik konulardaki fetvalarda çelişkileri mevcuttur. Küçük iki örnek. Ahmet Hoca kayınpeder ile gelinin aynı odada bulunmasını ( halvet değil ) doğru bulmazken , Gülen cemaati bunda bir beis görmemiş ve evlilik bağı ile mahrem sıfatında gördüğünden cevaz vermiştir. Gülen cemaati Yahudi ve Hristiyanları da ehli kitap görmüş ve kız alışverişine cevaz vermişken , Ahmet Hoca kız alınabileceğini fakat kız verilemeyeceğini bildirmiştir. Görüldüğü gibi daha esnek itikada sahip olan Gülen cemaatine alternatif olarak daha keskin olan ismailağa cemaatini veya tarikat olarak bilinen başka bir cemaati ortaya koymak , Türkiye'de islami yapılanmanın önünü tıkamak için pek te akıllıca bir adım olmayacaktır.
  Şahsi kanaatimiz her iki cemaatin de iyi niyetle hareket ettiği , itikatta farkları olmadığı fakat amelde ihtilafları oldukları yönündedir. Referanslar bilindiği Ayet , hadistir ve sünnettir. Doğrusunu Allah bilir.
  2 -1 ... lebejola
 3. .
  Al birini vur ötekine diyesim geldi birden.
  3 -4 ... beybep
 4. .
  rakip olduklarını düşünmüyorum
  zaten birbirlerine çatmıyorlar ki.
  hatta fatihaltaylı vurmaya kalkınca
  korumuştu gülen'i sevgili cübbeli...
  1 -1 ... babaganus
 5. .
  biz arkadaşlarla yarıla yarıla gülüyoruz cübbeli ahmet çıktığında valla o nedenle sürekli çıkabilir ekranlara hiç sorun değil. çünkü zaten o kadar ayağa düştüki bu cübbeli, cemaat saçmalıklarının nasıl komediden ibaret olduğunu herkes onun sayesinde görüyor. o nedenle çıkarsınlar ki millet nasıl şebekliklerle dolu bir dünya olduğunu görsün. feto çıktığında genelde ağladığı için pek tutmuyor, millet acıyıp seviyor herhalde, ama kızlar güldüren erkeklerden hoşlanır,cübbeli bunun farkına varmış çoktan.
  ... velettimaminoldum
 6. .
  iyi bir senaryo çalışmasıyla gişe rekorları kırmaması için hiçbir engel yok.
  ... ertan erdem