bugün

5n 1k programının yapımcıların bir tanesi, diğeri için (bkz: soner yalçın).
onlarlaydım ama onlardan değildim isminde bir kitabı da vardır.
öküz dergisinde yazdı.
5n 1k bitmeden evvelki son reklam arası öncesi 'reklamların ardından bugün de 5n1k'yı toparlamanın vakti gelecek' kalıbını
kullanmakta ısrar eden gasteci.
son derece kaliteli program yapan ramazan bayramında konuk olarak ramazan davulcularını cagıran televizyon sunucusudur.
yıldırım türkere esir alınan askerler hakkında yazdığı yazılar nedeni ile kankası soner yalçınla birlikte gayet gereksiz bir klip hazırlayan, gelen tepkiler üzerine klibi kendi sitesinden kaldıran aydın doğan'a iliştirilmiş gazetecidir. son basın krizinden işten çıkartılmış idi. tilki-kürkçü!
flu adlı bir kitabı vardır. resim ve şiirlerden oluşan güzel bir derleme.
sağır oda adlı dizinin yapımını da üstlenen proje-ct adlı yapım firmasının ortağıdır.

firmanın bir diğer ortağı; (bkz: soner yalçın)
birand ekolünden gelen araştırmacı gazetecilerdendir.
sanıldığı kadar derin olmadığını fakat piyasadakilerden daha kaliteli olduğunu düşünüyorum.
recep tayyip erdoğan ın simon peres e verdiği ayar dan sonra bir grup arkadaşıyla beraber oturup düşünmüşler, türkiye nin başbakan ı ile gurur duymaya karar vermişlerdir. emine erdoğan ın gözyaşlarını sahte bulmamış, seversiniz yada sevmezsiniz tayyip erdoğan ın uslübunu gerekli görmüştür. kendisinden birey olarak bunları beklemezdim, işte politika, oy avcılığı falan diyecek diye düşünmüştüm, yanıldım. hislerimize tercüman olana kadar.
twitter'da münevver karabulut'un babası hakında şöyle bir yazıyı yayınlayan gazeteci.

http://www.haberturk.com/...cat=200&dt=2009/08/31

edit: uzun bir yazının özeti; cüneyt özdemir münevver için kitap yazmak istemiş ve bu durumu babasına bildirdiğinde, babasının cevabı elde edilecek olan para olmuş. hatta bu parayı nereye kanalize edeceklerini kendilerine ne kadar vereceklerini sormuş. 6 ay boyunca kızı için çırpınan bir babanın birden bire para için böyle işlere kalkışması vicdani yönü ağır basan biri olarak beni insanlığımdan utandırdı. dünyaları da verseler haram ederdim o hakkımı.
süreyya'nın babası doğal olarak pay istemiş. bu çok normal bence. sonuçta kendisi bu projeyi çıkarmamış. cünyt böyle proje ile gelmiş ve pay istemiş adam doğal olarak.

benim anlamadığım cüneyt özdemir neden böyle bir kansızlık yapıp da bu olayı gündeme getirdi? amacı bütün gelirin tek hakimi mi olmaktı yoksa. ayrıca bu cüneyt özdemir abd askerleri ile birlikte kalarak savaş muhabirliği yapmış ve savaşın ortasındaymış gibi de bunun kitabını haberini yapıp para kazanmıştı.

kısaca bu adamın yaptığı her işte bi fesatlık ararım ben.
münevver karabulut'un hayat hikayesini kitap haline getirmek için babasından izin istemiş kişi. ne enteresan değil mi? cinayete kurban giden kişinin babasına bu teklifi götürürken işin maddi yönünü hiç düşünmemiş(!)

- oysa türk kamu oyunun merak ve takibinde olan bir hayat hikayesi!
- satış rekorları kıracağı kesinlikle garanti! bir de yaz dönemi kitabı eline alan gider plaja değil mi!
- kitabın ne tür bir maddi destekle çıkacağını da hiç düşünmemiş olmalı bu durumda, tuhaf!
- çok yüksek bir gelir getireceği hiç düşünülmeyen(!) bu kitabın çıkması için teklif götürürken; "münevver karabulut kız yurdu", "münevver karabulut kütüphanesi", "münevver karabulut ilköğretim okulu", "münevver karabulut yetimhanesi" vs vs. gibi bir hayır kurumu açacağım diye teklif götürdün mü rahmetlinin babasına cüneyt özdemir!? Hayır.
- Hüç düşünmedik biz maddi kısmını ha! Yok yaaa!

münevver karabulut cinayetini örtmek için katil zanlısının ailesi tarafından savrulan paraların rüzgarı mı geldi yoksa? diye sorarlar adama ama. Ben soruyorum şahsen. "Münevver'in babası benden para istedi" derken nasıl mantıksız, kar amacı güden, münevverin kanından para kaanma peşine düşen bir zihniyetle davrandığını da açıklaman gerekir. Çünkü "maddi kısmını düşünmedik" diyemezsin! "hayır kurumu, okul yaptıralım dedik, yok bana payımı ver dedi" desen neyse. Ben cüneyt özdemir den açıklama bekliyorum şahsen, yoksa kendisini aynen aktardığım gibi bir insan olarak görüyorum.

Not: kendine ait web sitesinde fransızca, almanca, italyanca seçenekleri yok ama hemen de kürtçe dil seçeneği ilişmiş oraya. yapmayın be! zeki olduğunuzda ortada.. neymiş maddiyatı düşünmemişmiş peh!
mehmet kamış denilen şahsa ayar çekmiş insandır.
http://yenihaberciler.byethost3.com/wordpress/?p=110 adresinden Ünivers isimli yayın için kendisiyle yaptığım röportaja ulaşılabilecek televizyon gazetecisi, yazar.
çişe giderken bile twitter e mesaj yazan twitter sayfanızı ağzına kadar doldurup içine eden * televizyoncu...*
(bkz: twitter arsızı)
gördüğüm en samimiyetsiz ordusever adam. ekranda başka internet aleminde başka takılması da ayrı bir meseledir.
hiç bir eleştiri kabul etmeyen. tarafsız gazeteci kıvamına hiç gelmemiş. taraflı gazeteci bozuntusundan başka bi kavrama kabul edilmiyen. twitter ortamında başka bir insana dönüşen ve eleştiri yapan kişileri cevap vermek yada yorumlamak yerine blocklayan -bizzat beni blockladı- bir şahsiyet'siz
şu an portekiz'de bulunan ve iclal aydın takıntılı gazeteci. tee lizbon'lardan yazdığı tweet'lerde bile ona sataşır ama çok tatlı sataşır.* misalen;

--spoiler--
Portekiz Tuhafliklari; hicbiryerde bayrak yok. Askerlerin sesleri cikmiyor. Basbakan hergun konusmuyor. Domuz gribi polemik yok. Iclal yok.
--spoiler--
lizbona gani müjdeyle gitmiş olan yapımcı. ilginç bir ikili olmuşlardı gerçekten..
twitter üzerinden ekşi ye giydiren haberci. cem şancı nam-ı diğer author da kendisine destek olmakta.

ülen biz sizi en afilli sıfatların insanları bilirdik. nobran ,avam, afilli, asortik... sizin uğraştığınız şeylere bak.

size ünü bir filozofun değerli bir sözüyle seslenmek istiyorum.

(bkz: get a life) *
5n1k programı canlı yayında devam ederken görüşlerini tweeter'da paylaşan televizyoncu.
konuklar kendi haklarındaki tweetlerden haberdar olsalar program daha bi şenlenir sanki.
hoşuma giden sayılı tweetlerinden birini paylaşmak gerekirse 'koşulsuz Atatürk sevgimiz her Atatürkçüyü koşulsuz sevip kollayacağız anlamına gelmiyor. Gelmemeli de...'
sabah akşam sex yapıyor galiba. haberci kişiliğinden seksi erkek kişiliğine bürünmüş, ben çapkınım diye bağıran gazeteci.
yarım yarım yarılmış adam.

http://video.milliyet.com...ahibi-kopardi_1_37590.htm
dün akşam aygırın sahibiymiş gibi keyifliydi muhterem.