bugün

arkadaşlar, birazdan paylaşacağım video için şimdiden özür dilerim.
midesi hassas olanlar izlemesinler lütfen.

bir sofi, elinde hurmayla cübbeli ahmet'in yanına geliyor, hurmayı cübbeliye veriyor, cübbeli hurmayı ısırıyor, sonra sofiye veriyor, sofi hurmayı öpüp afiyetle yiyor.

izleyelim inşaallah;
https://streamable.com/znply

bu sofi kutsal/kutsanmış bir şey yediğini zannediyor.

ne kadar zavallıca...

yazık...şeyh uçmaz mürit uçurur...
Baskalari adina utanmak.
Kula, kulluk etmek.

Çok afedersiniz ama G*tünden çıkan bokuda israf etmiyorlardır bunlar.
(bkz: Sofi nin dünyası)
olay öyle değildir. olayı olmasını istediğiniz tarafa çekiyorsunuz.
orda adam orucunu açtı ve şekeri olduğu için daha fazlasını yemedi.
oradaki talabe de saygıdan eline öpmeye çalışıyor ve hurmayı yediği falan yok.

kininizle geberin..
Birbirlerini badelerken gelişmiştir. Midem bulandı amk.
Bir sonraki aşama badeleme.
Halkin %60 i bu sekildedir. Neden sasiriyorsunuz ki? Aziz nesin yillar once soylemisti bunu.
sakalı sevmek mi o nasıl bir harekettir kral dediğim görüntü.
ikram adabını bilmeyenlerin bu olayı evirip çevirip götlerine sokması normaldir. evet..
tek kelimeyle iğrençsiniz oğlum. iğrenç.

not: bir taneside sakalına çırpınıyor.
ya bunlar bu gezegenden değil. ya biz paralel evrendeyiz.
Sofi tam elini öpecekken cübbelinin hareketi güzeldi yalnız. Taam taam hadi siktir git der gibi.
Peygamber Efendimiz bile beni yuceltmeyin ve ilahlaştırmayın sadece davranışlarımı örnek alın derken kıytırık bir hoca parcasinin davranışlarına bak.

illa bir tarikata mensup olup o kişiyi ilahlastircaklar kendi kendilerine şirk koyuyorlar farkında değiller mk.
Kula tapmak bir anomalidir. Meczuplarda sık görülür.
bu igrenc tiplerle ugrasmakta zor, cubbeli bile bikmis salliyor.
isi zor.
Lan izlemeden istemsizce hayal ettiğim gibi öğürdüm lan allahsızlar midesiz misiniz amk kusucam abv.
umut sarıkaya tiplemesini hatırlatan şahıs.
midem bulanır diye bakmadım.
Hurmayı mundar etti.
cübbeli'nin bokunu da yer.
ağızdan çıkan hurmayı alan kişinin yememiş olması, ağzına atmaması bir şeyi değiştirmez; peçeteyle sarmış olsa da, alıp cebine koyup saklama niyetinde olsa da..

mesele sıradan, alelade bir yemişin; ulvi olduğu düşünülen alelade biri tarafından ağızda dişlenmesiyle kutsal ve kutsanmış mübârek bir meyveye dönüşeceğini düşünecek! kadar şuursuz olmak, aklını kaybetme noktasına varmak..

yoksa yemiş, yalamış, öpmüş, koklamış falan deĝil mevzu; o'nun öncesindeki beklentiye iten cehaletin ürkütücü boyutu.
rabbim akıl fikir versin sıratı müstakimden ayırmasın söyleyecek başka söz bulamıyorum.
https://streamable.com/znply
başka yerinden çıkanla da kendini tırmalayandır.
Zamanında skini öptürüp bunun adına muz yemek diyen bir soytarı vardı, o geldi aklıma.