bugün

hayattan alabileceğinin fazlasını almış , hak etmediklerini yaşamış , gün yüzü görmemiş ,dertler içinde boğulmuş , yalnız kalmaya mahkum olmuş insanın ahhh çekerek söylediği cümledir.
(bkz: fatih sultan mehmet köprüsü) *
(bkz: YAŞAMAYA MECBURSUN) *
yer yer her insan formunun tekrarladığı zamanla geçen serzeniş.
hayatın anlamsızlıklarla dolu olduğunu düşünüp kendisinden ve çevresinden sıkılan insanların biran önce sona ulaşmayı en kolay çözüm yolu görmelerinden kaynaklanarak söyledikleri saçma-sapan söz öbeği...
alternatif ergen repliğidir. hayata bir başkaldırış, isyandır.
orhan gencebayın kaderimin oyunu şarkısındaki koparan cümledir.
eller aldı isimli bir şarkıda geçen cümledir.

bıktım artık, bıktım artık
yaşamaktan ağlamaktan..
orhan gencebay'la ajda pekkan tarafından yorumlanmış olan ve her ikisinin de layıkıyla icra ettikleri çok güzel bir şarkı olan; kaderimin oyunu'nda geçen vurucu söz. çekmekle biter mi ... diyerekten devam eder hatta.
depresyon belirtisi. biri beni vursun denilesi durum.
bazı zamanlar olur, artik ne gelecekten bir beklenti kalir ne de bugunden memnun olursun. zaman makinesi icat edip mazideki o guzel gunlere - tabi varsa- geri dönemezsin.

maziye geri dönmek biraz işi sağlama baglamak demektir. yoksa kimsenin cocukluk sartlarina geri dönmek isteyeceğini imkan vermiyorum. sadece bilinen ve ezberlenmiş dönemlerdir geçmiş.

herneyse, gayya kuyusunda ikamet edip her gün boktan boktan günler yasayip eza cefalar cekmektense bu musikiyi bitirmek daha iyi olur gibime gelmektedir.

cünkü yasamak ciddi anlamda ve hissedenler için sadece boşa kürek cekmektir.

dünya da ne yaparsaniz hiç biri baki kalmaz ki...

meyler bile sarhos etmez, değil ki sizi hiç bir sözün tesellisi bile olamaz vaziyetteyseniz...

hayaller sukuta karisir. konusmak bile istemezsiniz, derin bir tembellik içinde avare avare dolanirsiniz.

ama tembellik etmek size göre değildir....

eh vakti gelince oyunu birakmak yahut en azindan bu isteği belirtmek kişinin en dogal hakkıdır.
genelde 'hayatmı bu aq' şeklinde devam eden , buhranlı dönemlerin vazgeçilmez repliği
günlerinin bir öncekinden farksız geçtiğini ve geçeceğini düşünen, yaşamı sadece zamanın akıp gitmesi olarak gören, akşam olduğunda "hadi bakalım bugün de bitti" diyen kişinin söylemesi muhtemel olan söz. * *
dünyanın en yüzeysel, fakat bir yandan da anlamlı ve işlevsel şarkı sözü.
artık küçücük çocukların bile ağzından duyduğumuz tiksinç söz. sen daha yaşamadın ki a çocuk, hangi ara bıktın yaşamaktan? toplumca bindik bi alamete gidiyoz kıyamete sonumuz hayırlı olsun..
amacı kalmamış insanın söylediği bir söz.
geçmişte kayda değer hiçbir şey yaşamamış ce gelecekten de bir umudu olmayan kişi söylevi.
Umudu kalmamış insan beyanatı.