bugün

kendinden yaşca büyük ablalarınca ufak erkek veletlere söylenen cümledir. daha o yaştan çocuğa kodlamalar başlamıştır. "aman yavrum sakın insan olma" mesajı o günden çocuğun belleğine itelenmektedir.
-aaa gözlere bak tıpkı polat alemdar
-valla mı diyosun nurten
-valla bak büyüyünce çok canlar yakar bu * *
+hanım bu çocuk büyüyünce çok canlar yakacak!

alois hitler, avusturya, 1892
(bkz: pedofili)
çocuğun çok canlar yakacam çok canlar yakacam diye büyümesine yol açabilecek durum.
genelde toraman ve sevimli erkek çocuklar için söylenen hödö.
küçükken böle bahsi geçen çocuk, nedense büyüyünce hep malın teki olur...
playboy uzmanı kişilerin bebelerin gözüne bakar bakmaz anlayıp söyledikleri söz.
çirkin olan tipleri teselli etmek için de kullanılan bir kelime grubudur.
cocukken guzel yuzlu olan erkek bebeler icin cok kullanilan laftir. lakin bunu derken ergenlik denen evrim surecini hesaba katmayan bunyeler hayal kirikligina ugrayabilirler.***
-ne yakışıklı çocuk yahu büyüyünce çok canlar yakacak.
+göster oğlum pipini...
misal bıçak sırtı dizisindeki ali/orhan * ın oğlu murat.
(bkz: Batuhan Karacakaya)
birde ulak adlı filmde ulak gelecek diye dolanan çocuk. *
(bkz: büyüyünce canı çok yanacak)
(bkz: büyüyünce piç olacak)
Yalandır,inanılmaması gerekendir. Böyle böyle çocuklar kandırılır. Bu lafları duyan çocukta "ben bir büyüyeyim de hatunlar sıraya girecek bana vermek için" moduna girer. Sonuç genelde hüsran olur, tutskiyançekli bir gelecek bu çoçuğu bekler.
tek bi kıza dendiğini duymadığım tümce. bu kadar da dengesiz bi toplumuz işte.
genelde yakışıklı olabilecek insanların velisine çocukken söylenen laftır. söyleyen insanın , çocuğun büyüyünce gay olduğunu duyunca vereceği tepki düşündürücüdür.
benden yaşça küçük bir erkek olan yakışıklı varlığı her gördüğümde söylediğim sözdür.
ama öyledir. cidden de boyu uzasa ve mal ergen tavırlarından kurtulsa peşinden şuankinden fazla kız koşacağından eminim.

burdan sesleniyorum kendisine. büyü oğlum azıcık.
(bkz: ben bu yazıyı sana yazdım)*
(bkz: Can yaktığında büyüdüğünü anlayan insan)
zamanında bana da çok söylenen cümledir. Ama hikayenin devamını en güzel anlatan karikatürü sizlere takdim ediyorum.
http://a8.sphotos.ak.fbcd...869_6344316_2926868_n.jpg
(bkz: yiğit özgür)
babaların amcaların dayıların sülalede ne kadar akraba varsa onların sarfettiği laftır ama pek işe yaramaz, sadece laftan ibarettir.
-oyy oğluşuma bak büyüyünce çok canlar yakıcak bu çook.
20 sene sonra..

-esin naber görüşelim mi yarın
-iyi serdar işim var by.
büyüklerin küçükleri övmek için kullandığı yalan.

(bkz: yakamadı)