bugün

ne olunmaması gerektiğini çok iyi anlayan büyüklere sorulması gereken soru.
büyük olmamak istiyorum.
her çocuğun maruz kaldığı soru olmakla birlikte. zaman getirileriyle, çoğu kez olmayan, bırak o dönemin hayalperestliğinde, bireyin kendini farkına vardığı zamanlarda bile yönelimlerinin çoğu zaman arkasında duramayıp, istemediği bölümlerden, istemediği zoraki eğitimlerle mezun olup, sevmediği işlerde çalışmasıyla son bulan yurdum sorusudur.
çerkezlere gelin olmamak istiyorum.
ne yalan söyliyim bugünki bir muhabbetten dolayı çekindim.
(bkz: travesti)
--spoiler--
bir arkadaşın kızına sordum;
-büyüğünce ne olmak istiyorsun fıstık.? dedim..
-behlüle aşık olmak istiyorum.. dedi.!
--spoiler--
(bkz: hayırlı işler)
büyümeye heveslendirici söz. büyümeden bir sik olamazsın aslan anladın mı?
Şerefsiz.
(bkz: aşık) *
önceden soran tarafından cevabı hazırlanmış, öğüt vermek amacıyla küçük bir çocuğa yöneltilen şaşırtma sorusu.
-tayyip olmamak istiyorum annecim.eğer olursam senide alıp gitmek zorunda kalcam.
(bkz: anketçi) **
(bkz: adam olmak istemiyorum)
-büyüynce ne olmayacaksın tülbent üstünde sakız?
-tırnak törpüleyerek döt büyüten bi memur olmayacağım mesela... çocuk doğurup kocayı eve bağlayan bir ev hanımı da olmayacağım... öğrencilerin canına zıçan bir öğretmende olmayacağım... yane saygı değer ebeveynlerimin benden beklediği hiç bir şey olmayacağım! başka sorusu olan?
+ne olmamak istiyosun
-bi bok olmamak
-büyüyünce ne olmamak istiyorsun evladım?
-Benden hiç bi s.k olmaz baba
-hönk??
-buyuyunce ne olmamak istiyorsun sansarcan? *
-olmak ya da olmamak baba... bu egitim ve sınav sistemiyle zaten muhtemelen olmak istemeyeceğim bir şey olacagim o yuzden şimdiden bu sorularla, hem kendini yorma hem de beni gelecegimle ilgili kaygilandirma, üzülüyorum baba.. kaydiraklara götür beni.
ne olmak istediğin sorusuna yaklaştığını gösteren durumdur.
-oglum buyuyunce ne olmamak istiyorsun
*ben anne olmayacam baba
-aferin oglum iyi bi tercih