bugün

tıp fakültesinden haberi olmayan çocuk.
''hadi len ordan domat'' denmesi gereken velet.
(bkz: çoçuk aklı)
o anki yaşından daha küçükken astronot olmak isteyen çocuktur. biraz daha büyüdükçe mühendis olmak isteyecektir.daha da ilerledikçe devlet memurluğunu istemesi kaçınılmaz sonudur.
astronot olmak isteyen çocuktan daha gerçekçi bir çocuktur. ne olmak istiyorsun sorusuna, çocukların kalıp cevaplarından da birisidir.
yazması olmayan çocuktur. yazı yazmayı öğrenince idealindeki meslekte değişir.
büyümeye başlayınca öyle birşeyin ,imkansız olcagını anlayıp muhtemelen vazgeçmesi kaçınılmaz olcak çocuktur.küçüktür,heves etmiştir.
kardeşim kadar yakın arkadaşımın çocuğu. şimdi büyüdü amerikalarda tıp bilimci oldu.
çocukluğumuzda ailemizin okuda doktor ol, sıcacık oda cumartesi pazar tatil, sabah 9 aksam 5 bayramlarda tatilleride var oturdukları yerden 3-5 bin ilrada maaş alıyorlar deyipte, sanki yoldan gecenleri alıyormuşcasına çocukların bilinç altına yerleştirilen meslek
pilot olmak isteyen çocukla hep rekabet içindedir.
adı üstünde çocuktur, birkaç yıla anlar deyip rahat bırakılasıdır.
büyük ihtimalle sonradan öğretmen olacaktır.* *
desteklenmesi gereken çocuktur.
fen lisesine gelip tıp isteyen öğrenciden daha şanssızdır.
onca meslek varken aile içinde özellikle annenin; "büyüyünce doktor mu olcakmış benim oğluşum" sözleriyle çocuğun aklına empoze edilir bu durum. kaçı doktor olabilmiştir ki..
her 3 çocuktan 2 sidir.
Öss nin bilincini henüz kavrayamamış çocuktur. meslekleri karpuz seçer gibi seçiyoruz zanneder. Anne baba ilgi gösterip bir an önce çocuğu gerçek dünyayla tanıştırmalıdır.
doktorculuk oynamaya benzemez bu işler diye cevap verilesi çocuk.
sadece küçükken olmak istesin ama gerçekten çok istiyorsa aramıza bekleriz.
büyüyüp tıp fakültesini kazanamamış hali için;

(bkz: yatay geçiş hayali kuran taze üniversiteli)
üniversite puanları 500 üstü olan doktorluk bölümüne nah girer.
büyüyünce dansöz olmak isteyen kız ile çok zıt karakterdedirler ayrı yollardandırlar.

keşke benimde böyle hayallerim olsaydı dedirten tatlı bir hayalimsi.
Yüksek yüzdelik dilimin içinde olan çocuk.
Benim amk benim hep istedim doktor olmayı gel gelelim 4 yıllık dandik bi işletme okudum şimdi de tırcıyım.
Herkes çocukken doktor olmak ister.

Ama önemli olan ne umduk ne bulduk.
güncel Önemli Başlıklar