bugün

istanbuldan uzak olsa da, o istanbulun hengâmesini, yorgunluğunu ve stresini kısa sürede atabileceğiniz, huzurlu bir ortamı olan ve bir akdeniz kasabasını andıran, halen yaşıyor olduğum şirin bir ilçedir. ah bi de o yaz günleri sahili bakımsız piknik alanlarına dönmese...
istanbulun yaşam kalitesi yüksek ilçelerinden birisidir. şehir merkezine uzak olsa da vazgeçilmezdir.
taksim'e 50 km uzaklikta olan ilce. ayni taksim'e tuzla da 50 km uzakliktadir. tuzla'yi kocaeli ilcesi görenler büyükcekmece'ye pek hörmet ederler hasmetbaaplari.
istanbul'un en güzel ilçelerinden biri.
geçen haftasonu ismini tam hatırlamasam da -atikel pastanesinde sanırım- süper bir kahvaltı yaptığım yerdir.
an itibariyle hafiften beyaza bürünmüş, istanbul'un kalitesi yüksek ilçelerinden biri.

daire fiyatları 300-400 bin liralardan başlayan semt çok pahalı çok.
zamanında tatil köyü olarak bilinen ancak istanbul'un hızla büyümesi ile tatil köyü olmaktan çıkan sevimli bir ilçe.
küçüklüğümden beri yaşadığım liseyi büyükçekmece lisesinde okuduğum yer. kendimi bildim bileli aynı belediye başkanı var. ha birde galatasaray uefayı kazanınca şampiyonlar anıtı yaptırdılar galatasarayın anısına.
istanbulda havası en güzel olan ilçe, ama sonunda hallettiler, 3 sene oturdum 3 sene sonra taşralıların geldiğini ve elit kısımın gittiğine kendim şahit oldum, geleceğin semti diye artık her yer tip tip sitelerle dolmuş geçen gördüm ismini zor okuduğum alışveriş merkezleri, ve insanlarının yüzde 90'ı sonradan görme olmuş her güzel yeri halledeceğiz yani.
gardropta bütün don ve çoraplarımı bir araya toplayan çekmece.
eskiden denize girmek için gittiğimde çok uzak gelirdi anasını satayım. sora haftanın 6 günü işe gittiğim yer o kadarda uzak gelmedi soraları tabi. istanbul denmez
o enfes bok kokusunu her geçişimde duymazsam eğer , bedenimde bir eksiklik hissettiğim nadide bir ilçedir.
Genelinde kervansaray,kanuni sultan süleyman(mimarsinan) köprüsü ile bilinen istanbulun iç kesiminden uzak kasaba havasında bir istanbul ilçesidir.
erol budan* gibi bir efsanenin ikamet ettiği topraklardır.
uzun bir sahil şeridine sahip istanbulun batısındaki ilçe, beylikdüzünde oturan bizler için kaçamak yeri. yazları sahil şeridi çok kalabalık olur yürümek, vakit geçirmek, oturup kafa dinlemek için idealdir.
istanbul iline bağlı ilçe ve bu ilçenin merkezi olan kent. ilçenin nüfusu 142.910, kentin nüfusu 22.394 (1990). Büyükçek- mece kenti, istanbul’un batısında bu kenti Edirne’ye bağlayan kara¬yolu üzerinde kurulmuştur. 1987 yılında ilçe merkezi oldu. O tarihe kadar aynı ilin Çatalca ilçesine bağlı bir bucak merkezi idi.

Kaynak: http://www.yeniansikloped...e-istanbul/#ixzz2ORRgZXNp
Binaların birbirine girmediği, araçlara çok rahat park yeri bulunabileceği semt.
istanbul'un boğuculuğundan biraz olsun uzak bir yer. keşke öyle bir yerde otursaydım. nitekim istanbul bayağı berbat.
Sıcak bir yaz günü cumartesi sabahı, şırnak'ta plajda geziyormuş hissi veren yer.
bundan sonra ozlemim olacak yer. Elveda büyükçekmece!..
yarınki belediye seçimlerinin en çekişmeli geçeciği ilçe. tahmin: akp: %41 chp:%42
hep büyükçekmeceye diye gitip kendimi çatalca da köfte yerken bulduğum yer efsunlu mu ne amk.
%47 ye %45 gibi bir oranla chp'nin kazandığı belediyedir. Oy oranları ufak değişiklikler gösterebilir.
gençleri askere uğurlamak yerine cezaevlerine uğurlayan semttir.

bazılarını da mezara. ağlayan analar.

sözün özü, yaşanmaz buralarda amına koyayım.
Elden çıkartmadığım telefonlarımı ve onların şarj aletlerini koyduğum yer.
güncel Önemli Başlıklar