bugün

Doğru önermedir. Marmara fayındaki stres gün geçtikçe artmaktadır, tüm dünyadaki jeoloji uzmanları aynı fikirde, tsunamiyi bilemem ama istanbul'da epey kıyım olacağı kesin, tarih tekerrürden ibarettir, ortalama 300 yıllık periyodlar ile istanbul büyük depremler ile yerle bir olmuştur, ki en sonuncusu 1700 lerde oldu ve yedikule surlarını yerle bir etti. Hazır olmak yetersiz, istanbul'u terk edin o kadar diyorum size.

Evet, müneccim boku yedim.
ıstanbul'da deprem olmayacak. rahat olun. ben kahinim diyenlere inanmayın, bana inanın. ben yalan söylemem.
Şimdi işim var başka zaman gelsin.
Olsa da rahatlasak. Böyle beklemek daha kötü.
her gün milyarlarca insan ölüyor, depremle veya depremsiz. ölüme yahut sakatlığa ne vakit yakalanacağımız meçhulken yapmamız gereken tek şey anın hakkını vermek.
ya bu deveyi istanbul'da güdeceğiz, ya da istanbul'dan gideceğiz.
vatandaşın yapacağı şey evindeki, ofisindeki tehlikeleri belirlemek. örneğin devrilebilecek eşyaları sabitlemek, acil durum çantası oluşturmak, aile bireyleri ile toplantı yaparak acil durumlarda ne yapılacağını belirleyen bir plan oluşturmak. ötesini biz elimizden geldiği kadar yapmaya çalışıyoruz.
Bunun elbet bir gün olacağını bile bile istanbul'da her yere 30-40 katli bina dikenlerin aklını anlamaya çalışıyorum olmuyor. Para için bu kadar canı tehlikeye atmak neyin kafasıdır?
tamam bi kolon bende, herkes gücü yettiğince bi kolonu tutsun.

aq ben neyine hazırlanayım, ben mi yapıyorum toplanma alanına inşaatı, ben mi kapatıyorum acil durum yollarını. banane aq.
ateistler bence yol yakınken dönün..
sen kahin misin?
sahilde yaşama sevdam yüzünden aklımı çıkarandır.
demesene şöyle bak okuduğum gibi avize sallandı.
görsel