bugün

akıllara eziyet bir zulumdür. allahtan revamıdır lan bu. bundan 10 sene önce yılbaşı büyük ikramiyesini son rakamıyla kaçırdığım durumdur. son rakam hemde yaa! rakamlar okundukça kalbiniz daha hızlı çarpmaya ve terlemeye başlıyorsunuz, aile bireyleri her rakam okunduğunda acip şaşırmış gözlerle birbirine bakıyor, hayatınızın tamamen değişmesi artık tek bir rakama kalmış. toplar dönüyor dönüyor, artık dişlerini sıkar ve allah'a yalvarır duruma gelmiş herkes, sonra top düşüyor. laaaaak kazık gibi bir 3 sizde ne var 4. derin bir sessizlik ve akabinde keyifsiz geçen bir yılbaşı; vay arkadaş bu nasıl iş yaa?
büyük ikramiyenin binde biri oranındaki teselli ikramiyesini kazanma anlamına gelir. genelde çeyrek bilete çıktığından dörtbinde biride denilebilir. tek rakamla kaçırana çekilişten hemen sonra bunu söylerseniz küfür yemeniz muhtemeldir ancak yinede hiç yoktan iyidir. *
-üzülme be oluum teselli ikramiyesi var 40.000 tl.
+biletim çeyrekti.
-tamam olum az para değil ki.
+biletim çeyrekti.
-abi şöyle güzel bi araba alınır ha.
+biletim çeyrekti.
-abi bak bana amorti bile çıkmadı.
+40 trilyon tek rakamla kaçtı... ayrıca biletim çeyrekti.
-abi bak ben büyük ikramiyeyi 7 rakamla kaçırdım. hem senin teselli ikramiyesi var 40000.
+biletim çeyrekti orospu çocuğu 40000 i böl dörde kaç yapar. 40 trilyon kaçtı diyorum. siktir git karşımdan.
-abi tamam ben gideyim sen sakinleşince ara beni.
+biletim çeyrekti. ühü benzin varmı bi bidon?
büyük bir şoka uğratır. evet.