bugün

çalan davulun gazıyla ,serçe parmakları acıtırcasına,ve hızla bir sol bacak bir sağ bacak öne doğru fırlatılarak., kimi zaman başı çekenden öne çıkarcasına koşturmak..,akabinde hırsın ölçüsüne göre tililiiii çekmek..
büyük bir hırsla horon tepmekten daha ilginç bir eylemdir.
(bkz: tey tey tey)
düğünde damadın yaptığı eylemse, ''sakin ol, performansını gecenin ilerleyen saatlerine sakla'' diye uyarılması gereken durum.
(bkz: buyuk bir hirsla uzunessek oynamak)
üçayak müziğinin hızlanması sonucunda sıranın ortalarında yer alan halaycının, eline mendil alıp halay başına geçme isteğine engel olamadığı durumdur. halaycı, kendinden daha az hırslı birinin, elindeki mendili alıp halay başı olmaya kalktığında ise hızımı kesmee diye bağırarak görevini ifa etmeye devam eder.bu görev halay çekilirken şık bir tebessümle ve le le le le sesleriyle süslenirse çok daha gözebatıcı ve yöresel olur.
bireyin parapsikoloji içerisinde olup buna uygun tavırlar sergilemesi durumu. -teey tey.-

100 halay ba$ına sorduk, en popüler 5 cevabı açıklıyoruz:

%42--> kariyer hırsı

buna göre halayda sağdakini soldakini çeki$tirip "teey ulaan teey" diye bağıran halay öğeleri, aslında içlerinde bir an önce etrafındakilere rahatsızlık vererek rakip sayısını azaltıp yava$ yava$ mendile uzanma arzusundaki ki$ilermi$ -sikiym sizin saptamanızı-

%32--> ço$ku

a$ırı derecede mutluluk hisseden ki$iler gençkan'ın ebedi eseri kendimikontroledemiyorum'a kapılıp hiddetlenerek ivmelenirlermi$. gözlerine inen koyu pembe tül, çevredekilerin bakı$larına aldırı$ etmelerine engel te$kil edermi$. -bu yine bir derece-

%18--> çevre baskısı

hepsinden mutlu görünmeliyim ki, düğün bana ne ifade ediyor herkes anlasın görü$ü. halayın zinciri olan bu zat tüm gözleri üzerinde hissedip baskı sonucu bu $ekilde oynarmı$ -acabam var, yok değil-

%16--> matematikteki yetersizlik

16+18+32+42 i$leminin 100'ü geçtiğini hesap etmeye uğra$ırken kontrolün kaybedilmesi. -kaç ediyo hakikaten, saçmaladım herhalde-

%7 --> diğer

hükümet vergi borçları. ev kirası-a$k yarası. gibi bir grup vitamin $arkısına da konu olmu$ sebepler. -yeri gelmi$ken gökhan semiz'i saygıyla anıyorum-