bugün

Paran yoksa farkedersin.
Herşey olduğunu düşünmekten iyi olan durumdur. Kibirli değildir o kişi. Realisttir.
Sadece 11 rakamlı bir kimlik numarasından ibaretiz. Daha ne kadar bir hiç olabiliriz ki.
Tanımımız "iyi birisidir, kibirlidir, severim ya da nefret ederdim" değil, sadece 11 rakam.
Bilgeleşmektir.
Tam olarak su aralar sendromunu yasadigim olaydir. Hicbirimiz dizi karakteri degiliz. Dunya bizim etrafimizda donmuyor ve ne yasadigimiz kimsenin umrunda degil.
maneviyat eksikliğinden kaynaklanıyor .

maneviyat yokluğunu sen hesaplarsın artık .
Fazla sorgulamak sonra daha fazla sorgulamak. Kaynağı bu.
Para yokluğundan kaynaklanıyor, paran kadar öz güvenin oluyor.
parası olmayıp trilyonerlerden daha çok mutlu olan insanlar var çevremiz de .

paraya tapmayın bu kadar .

bugünün yarınıda var .

öldükten sonra kim ne yapsın kağıt parçalarını .

aç gözlü adam asla mutlu olamaz .
küçükken hep çabucak büyüsem derdim şuan ise keşke hep küçük kalsam diyorum. zamanında babam benimle oyunlar oynarken beni izler keşke hep küçük kalsan derdi anlam veremezdim büyüdükçe anlamaya başladım.
Özellikle kızların başına geldiğini gördüğümüz durumdur. Aslında tam tersidir.
Hatta diyorsun ki yarın ölsem yeni kitaplar yazılmaya, yeni inşaatlar yapılmaya, yeni yerler keşfedilmeye devam edecek. Yokluğum farketmeyecek. Belki birkaç kişiye belki birkaç gün.
kısaca büyüdüğünü farketmektir.
kolay mı lan hiç olmak?

sen ona boş de.
hiç olmak değil. daha realisttik düşünüyor insan. o eski hayalperest çocuk gidiyor, hayatın getirileri çerçevesinde düşünmeye çalışan insan geliyor. o yüzden "hiç" olmamak adına hayal kurmaktan vazgeçmeyin.
Genelde 25'ten sonra başlayan doğal bir sendromdur. Yıllardır hayalini kurduğun hayatın çok uzağında olduğunu farkedersin. Hayat gelip geçmekte ve sen kesinlikle yapacağım dediğin şeylerin onda birini bile yapamamış olarak hayatını devam ettirmektesin. Ömrünün en güzel yaşlarını çalışarak, patronuna para kazanarak heba etmektesin ve gençlik enerjin yavaş yavaş bitiyor. Çok kötü ve hayatın ne kadar acımasız olduğunu gösteren bir duygu.