bugün

Yarısını geçtim ama kendimi Zorluyorum devam etmek için. Üslubu fazla didaktik. Biraz da yavan geldi.
Pek keşfedilmemiş,ancak gerçekten çok hoş bir psikodrama kitabıdır. kitabı okurken çok sıcak bir havaya bürünürsünüz ve okudukça okuyasınız gelir.
Yeşim Türköz ün insana hayattan ne istediğini sorgulatan türü psikodrama olan ilk kitabıdır.

''mutluluk, bir kibrit alevine benzer; ya esen bir rüzgar söndürür, ya siz üflersiniz, ya da sonuna kadar yanıp, kendiliğinden söner. kibritin alevi eninde sonunda söner ama, başka bir kibrit yakma şansınız daima vardır.''
yalın bir şekilde anlattığı öykülerle, okuyana hayatta gerçekten ne istediğini düşündüren harika bir yeşim türköz kitabı. epsilon yayınlarından çıkmıştır.
genellikle fantazi-kurgu filmlerde ya da kitaplarda geçen,içinde büyü yapmak için gerekli malzemelerin bulunduğu dükkan. Gerçek hayatta:

(bkz: lokman hekim) veya aktar türevi dükkanlardır.**
okuması eğlenceli kitaplardan biri. bakış açısını değiştirebiliyor insanın..
psikodramanın kurucusu olan j. l. moreno nun ögrencisi h. weiner tarafından geliştirildiği öne sürülen, psikoterapi yaklaşimıdır.yeşim türköz tarafından pskodrama öyküleri içeren bir kitabın adıdır ayrıca.ve bu kitabı okuyan kişi içinde biraz varsa kendini tanımadan ölme ihtimalini ortadan kaldırır.
Yeşim Türköz'ün yazdığı uzun olmayan ve sürükleyici kitap. Psikodramayla ilgili bir kaç hikayeden oluşur. Genellikle kurtulmak istediğimiz sıkıntılardan kurtulmamayı aslında nasıl kendimizin seçtiğini bizlere gösterir.
yeşim türköz ün yazdığı psikodrama öykülerden oluşan okunası kitap.

"ne kadar gerçekçi olmaya çalışsak da,içimizde hep hayal kuran bir yan vardır. bazen hayat boyumuzu aşar, içinden çıkamadığımız sorunlar çoğalmaya başlar, işte o zaman mucizelerin peşine düşeriz. böylelikle sırtımızdaki yüklerden, eksikliklerimizden ve pişmanlıklarımızdan kurtulacağımızı hayal ederiz. oysa yaşadığımızın dışında bir hayat, kendimizin dışında bir başka ben yoktur."
güncel Önemli Başlıklar