bugün

size de saçma gelmiyor mu koskoca evrenler felan hep sadece dünyadaki insanlar için yaratılma fikri.

çok saçma bence evrim gerçek, din yok. hepsi yalan.

hayır ne gerek var evrene felan.
dūnyalar benim oldu diyen bazı insanlara ev sahipligi yapar.
bütün uzayın ve uzaydaki maddelerin dünya yaşamı için yaratılmış olması durumu.

teizmin böyle bir iddiası yoktur. evrenin var edilmesinin ,hiç bilmediğimiz bir amacı da olabilir.
Muhtemelen koskoca evrende başka varlıklar da vardır.

Ancak bana evrenin bu kadar büyük olması insanın değersizliğini düşündürüyor. Yani bu kadar büyük bir evren bu kadar çok insan ve bir sürü canli içinde küçücük bir varlık değil miyiz?

Birde zaman durumu var tabiki. Yaşadığımız geçmişte kalan zaman dilimi çok kısa sanki bir tek fotoğraf veya bir albüm gibi. Oysa içinde bulunduğumuz an sanki sonsuzluk hissi oluşturuyor. Ve önümüzde var olduğunu varsaydığımız yıllat hiç gelmeyecek gibi. Zaman algısı insanı değersizleştiren bir durum. Ne bileyim öyle işte. En iyisi bi çay demleyeyim ben çay iyidir hacı.
ben aslında yoouuhm yooom ben.
bütün dünyanın uzay için yaratılmış olması daha mantıklı geliyor.
evet doğrudur çünkü: bütün dünya melis için yaratılmıştır.
"aslında sen burada öylece duruyordun dünya'yı gelip senin üstüne kurdular." denilesi yazar söylemi.
koskoca evren sadece minnacık dünya için var olmasıdır.

hala bunlara inanan müslümanlar var.
allah yardımcınız olsun.
Yoo ibadet için var. Yaratılan herşey allahı tespih eder. Bunun dışında bakasında yaradanın sonsuzluğunu anlayasın diye var.
uzay bilimleriyle zerre ilgisi olmayan cühelanın entry girdiği başlık.
kainatta muazzam düzen var ama siz zerre idrak edemiyorsunuz. hakkaten mal bu ateistler.
güncel Önemli Başlıklar