bugün

temellerini hitler in saf ve sağlam alman ırkı ideasından alır. tıpkı onun gibi ve fakat bir farkla- zira hitler aynı zamanda ırkçıydı- sadece özürlü insanların yaşatılmaması gerekliliğini savunan faşizan bir düşüncedir. bir ülkenin genç, sağlam verimli bir nüfusa sahip olabilmesi için, çürüklerden eziklerden temizlenmesi gerekir. bunun şartı da ortopedik yani eli ayağı götü tutmayan özürlülerin itlaf edilmesi, ortadan kaldırılmasıdır. akli özürlüler zaten bir gün bile yaşatılmamalıdır. yaşlılar moruklar , iflah olmaz obezler, kısır insanlar hep bu gruba sokulabilir. zaten bu tür insanlar toplum tarafından da dışlanmaktadır. hor gözle bakılmakta,alay edilmektedir. öldür gitsin. yani yaşayıp da ülke kalkınmasına bir faydası mı olacak? hazır lokma yiyip yiyip sıçacak. durduğu yerden külfet de külfet. oysa ülkelerin dinamik, atılgan enerji dolu insanlardan oluşması ve bunların birleşmesinden verimli güzel çocukların olması gerekmektedir. yani bir adam kör mü? tamam o adamdan daha hayır gelmez. sonuçta kimsenin acitasyonunu demogojisini, zırlayıp ıkınmasını çekebilecek bir devletin ne sabrı ne zamanı vardır.
işte bu tür düşünceler alçak faşizmin temel ilkeleridir. geçende cahal bir türbanlıyla tartışıyordum. ona en büyük hakaret olarak sen faşistsin dedim. oysa amacım onu birazcık kızdırmaktı. bu ise "faşistim iste ne var bu kadar faşizm faşist deyip duruyorsunuz" deyince faşizmi birazcık yazayım dedim. tabi günümüzde akp nin yargıya ve her çeşit alana yaptığı kadrolaşma da parlementer bir faşizmdir. ayrımcılıktır. eksi veren de faşisttir. yok lan şaka.