bugün

ingiltereye hayranlık duymaya tek başına sebep oluşturabilecek şey. nasıl bi yaratı gücüne sahip bu adamlar dedrtiyor insana. ülkenin atmosferinden midir, yeteneklerinden midir nedir?!
(bkz: beatles)
(bkz: queen)
(bkz: mika)
(bkz: oasis)
(bkz: muse)
(bkz: pink floyd)
(bkz: depeche mode)
Bir sanat gunesi cikmamistir efendim.
(bkz: jimi hendrix)
(bkz: frank zappa)
(bkz: led zeppelin)
(bkz: the eagles)
(bkz: michael jackson)
(bkz: madonna)
(bkz: metallica)
(bkz: megadeth)
(bkz: dream theatre)
(bkz: van halen)
(bkz: elvis presley)
(bkz: the doors)
(bkz: aerosmith)
(bkz: guns n roses)
(bkz: REM)
(bkz: pearl jam)
(bkz: nirvana)

ve bunlar amerikalidir, ez cumle gorecelidir bu isler. ayrica ingiliz listesine bi iron maiden, black sabbath, rolling stones ve judas priest eklenebilirdi.
bütün müzik devlerinin kahta da çıkması kadar ciddiye alınası bir iddia değildir.
(bkz: kahtalı mıçı)
en iyi müzik adadan çıkar sözünü doğrulayan önerme.
(bkz: Adele)
#16432563 black sabbath amerikalıymış vay anasını.adamlar birminghamlı ne amerikası en azından rock müziğin devlerinin ingiliz olduğu su götürmez bir gerçektir.
tamamen ingilizcenin ortak dil olmasıyla alakalıdır.
(bkz: manga - fly to stay alive) yabancı ülkelerde top 10 da ilk 3 ten aylarca dusmemistir.
judas priest hatırladığım kadarıyla ingilizdi.
(bkz: amy winehouse)
ingilizcenin melodik bir dil olmasından olabilir. ama metal müzikte iskandinav ülkeleri siker atar.
ingilterenin dünya üzerindeki nüfuzundan kaynaklanır. adamların yaptığı her şey popüler olmuş. bir çok akımı başlatan onlar. ingilizcenin de dünya dili olduğu yadsınamaz bir gerçek. ee başka nereden çıkacaktı?
(bkz: sony)
Led Zeppelin'in amerikan grubu olduğunu zannedenlerin hakkında yazmaması gereken devlerdir. devlerdir.
bu topraklardan da çıkmışlardır.

(bkz: neşet ertaş)
(bkz: cem karaca)

müzik devi olmak demek şahsın dünya çapında ne kadar tanındığına bağlı değilse şayet...
eminem'de mi ingilizdi diye sorarlar insana.
irlanda'ya da saygı duymak lazım. Bu yüzden Britanya demek daha doğru olur.
daha hafif bir önerme için (bkz: dünyanın en büyük müzik gruplarının ingiliz olması).
iyisi kötüsü değil. Bizim ülkemizde de yetenekli gruplar, sanatçılar var. Sadece ingiltere ile olan farkımız onların halkı onlara sahip çıkıyor. Bizim ülkemizde ise yetenekli sanatçılar halk tarafından köreltiliyor. Ne de olsa bizim halkımız kıçını açıp sallayan sanatçıları demeyeceğim kişileri seviyor.
Tamamı olmayıp Türkiyedende çıkabiliyor (bkz: Sagopa Kajmer).
cliff burton'a ingilizler kırmızı pasaport vererek vatandaşlıklarına almadılarsa bir yerlerımle güleceğim tespittir.

judas priest'e güvenerek başlık açılmaz.iskandinavlardan hiç bahsetmiyorum bile yoksa pişmanlık tavan yapmasın.
ingiliz kültürü ve müzik zevki dikta edildiğinden olabilecek durumdur.

(bkz: kitlesel kültür)
(bkz: judas priest)
(bkz: motörhead)
(bkz: iron maiden)

bunların bir de at avrat braveheart versiyonları vardır. bu manyaklar da iskandinavlardan çıkar hep.
(bkz: camel)
(bkz: david bowie)
alayını topladım, çıkardım, çarptım, böldüm.. ama benim için hala ve hala gerçek olmayan düşünce olarak kaldı..

(bkz: ahmet kaya)
güncel Önemli Başlıklar