bugün

gerizekalı, minik ırkçının düşündüğü şeydir.

nedenini buldum, evet. mantık eksikliğinden kaynaklanan bir reaksiyon.
şöyle ki;

dedem sakallıysa, bütün sakallılar dededir.
bir ipne küpeli ise, bütün küpeliler ipnedir.

örnekler çoğaltılabilir.
pkk'nın kürt kökenli vatandaşlara verdiği zararlardan biridir.

böyle bir algılama oluşturmaya çalışmışlardır.

ancak kürt kökenli vatandaşların büyük kısmının terörle alakası yoktur.
yanlış bir öngörüdür.
bütün kürtler pkk lı değildir. ama yarısından fazlası potansiyeldir.
ayrıca ne kadar inkar ederseniz edin pkk bir kürt örgütüdür. kürtlerin örgütüdür. cemil çetonun, koçgirinin devamıdır. öcalanda kürt sait'in, cemil çetonun devamı niyetindeki kürttür.
yanlış önerme. bütün kürtler pkk lı değildir kesinlikle. ama öyle olduklarını kanıtlamak için artık harekete geçmeleri gerekmekte. ırkdaşlarına dur demeleri, pkk ya yardım edenleri durdurmaya çalışmaları gerekmekte. bunu yapan da yok malesef.

iddialara sessiz kalmak, kabul etmekle eşdeğerdir. eğer burda yazan insan evladının yazdıklarını okuyorsanız, lütfen susup durumu kabullenmeyin. pkk ya alenen karşı çıkın. eğer kendi ırkdaşlarından böyle bi pozisyon görürlerse bu onları yıldıracaktır emin olun.
yanlış bir önermedir. doğruluğunu kimse ispatlayamaz.
(bkz: hassiktir diyorum)
genellemnin kralı cümledir. kim ne derse desin artık insanları bu yalanla kandırmaya çalışan beyinsizler susun lan artık. hangisine sorarsanız sorun içinde o saçma kelimeyi bulacaksınız.
(bkz: kürtler aleyhinde paylaşımlar yapan göçmen kız)
pkkı kürtlerden ibaret sanan kelimenin tam anlamıyla cahil insan söylemidir.
doğrusu şöyle olan önerim; bütün kürtler pkk'lı değildir ama pkk kürtlerden oluşur.

sıçmak istiyorum ama sıçarken osurmak istemiyorum dercesine...
olmaz böyle bir bilinçaltı. Irkçıların geleneksel önermesidir. *
kısmen yanlış bir önermedir.
bütün kürtler pkklı değildir ancak bir kısmı pkklıdır.pkklı olmak için dağa çıkmak gerekmiyor.en yakın örneği
(bkz: bdp)
şehitlerimizin arasında da birçok kürt kardeşimiz var, kürt halkı ile değil kürt halkını karalayan o.çocuğu pkk teröristleri ile bizim derdimiz diye cevaplayacağım genellemedir. (bkz: yavaşşş)
ırkçı bir söylem ..o zaman bütün yahudilerin siyonist olması ,bütün ermenilerin de türklerden nefret etmesi gerekmektedir. herkesi aynı kefeye sokmak çok yanlış . bu ülkede hikmet çetin gibi bir isim vardır ki kendisi kürttür ve iyi bir politikacılık yapmış siyasi geçmişiyle de göz dolduran bir isimdir; yaşadığı ülkeyi de sever .. Yani olay kürt,türk,ermeni,yahudi değildir.Çıkar gruplarının yaptıkları şeyleri etnik kimliklere yükleyemeyiz.
çoğu kürt pkk yanlısıdır, potansiyel pkklıdır olsa daha iyi olacak söylem. zira istisnalar vardır ama kaideyi bozar mı bilmem.
pkk lıların savunduğu cümle. Asıl pkk lılar çıkıp biz tüm kürtlerin haklarını savunuyoruz demiyorlar mı?
yaklaşık 70.000 leşten sonra hala dagda 5000 terorist,şehirde yaklaşık 50.000 ( dahada fazla olabilir ) pkk sempatizanı varsa '' kürtler pkk lı degildir,büyük bir kısmı destek vermektedir'' diyebiliriz.
http://www.taraf.com.tr/a...ez-daha-kurt-meselesi.htm
bütün kürtler pkk lı değildir lakin bütün pkk lılar kürttür.
belkide kürtler hakkında düşünülebilecek en acı fikirlerdendir.
--spoiler--
bütün kürtler pkk lı değildir lakin bütün pkk lılar kürttür.
--spoiler--
muhteviyatında bir çok ermeni ve avrupalı bulunmaktadır.
pkk'ya bulaşmamış binlerce kürdün olduğu gerçeğinden hareketle son derece yanlış bir ifade.
zaten pkk'nın da amacı bütün kürtleri pkk lı gibi göstermekti.
dolayısıyla bu tip yaklaşımlar pkk'nın istediği, arzu ettiği yaklaşımlardır.
bu kürt olayını çok karıştırdılar. ha aralarında bir fark kaldı, o farka çok güzel oldu. mesela herkesin hayatına kimse karışamaz, ha nasıl karışamaz, ben kürt olurum şu bayan türk olur, şu laz olur..daha kimsenin kimseye karışma hakkı yok..özgürlüğü bidir... müslümanlık kurban olduğumun ya resullalah ın bir emridir..ama lakin ki bu böyle değildir..haydi hayırlı işer.
doğru olmaması temenni edilen bir tanımlamadır, çünkü bugün ülkemiz üniversitelerinde okuyan binlerce kürt olduğu düşünülürse '' devlet kendi eliyle kendisine kalifiye düşman mı yetiştiriyor? '' sorusuna ulaşabiliriz.
Bu düşüncenin nedeni Pkknın kütrlerden oluşmasıdır. Ama asla böyle bir genelleme yapılmamalıdır. Kürtlerin kendine göre düşünceleri olamaz mı ? Bir kürt Kemalist olamaz mı ? Ya da başka bir siyasi düşünceyi savunamaz mı ? Ama bu genellemeyi yapan beyin nimetinden yoksun, tek bir düşünceye bağlı kalmış, kulaktan dolma bilgilerle-düşüncelerle konuşan insanlar çevremizde bolca bulunmaktadır..
Cevaben 'siktir lan' denmesi en keyifli cümlelerden biri.
güncel Önemli Başlıklar