bugün

ateist, deist ve buna benzer dinsizlerin hepsinin ben laikim demesinden oluşan durum.
kürtçü islamcı çakalların insanları dinsizlikle suçlama terbiyesizliği mide bulandırmaktadır artık. ne kuran'dan, ne hadisten, ne kelamdan haberi olmayan küflü tarikat yurtlarında ellerine verilmiş sapıkça metinleri din belliyen mankafaların asıl kendileri müslüman değil. nurculuk müslümanlık dışı sapkın bir tarikattir. asıl dinsiz olan bu sırtlanlardır.

edit : entry editleyip mazluma yatmaya çalışan çakalları ayrıca sevmiyorum.
(bkz: bu dahil tüm genellemeler yanlıştır)
laik dini olmayan demektir. Öyle oğlum öküz müsün ? evir çevir, olmadı geri ters çevir değiştiremezsin.ben laikim diyen biri benim dinim yok der. insan bir dine mensup olduğunu iddia edip sonra da ehem hehem ben laik, çağdaş, vergi falan diye söze başlarsa çok komik olur,oluyor da zaten.türkiye laikmiş öyle kalacakmış falan doğrudur da siz nasıl oluyorsunuz müslüman olduğunuzu iddia edip, her ne kadar kimse inanmasa da bu asılsız iddialara *
normal olan bir durumdur. zira bir dine inanç duymayan kişiler dinin devletin içinde olmasını kabul etmezler. bu da bizi doğal sonuca götürür. yani ne bileyim aklıma şöyle bir soru geldi: ateist şeriatçı olur mu?
gidecek yeri olmadığı, daha doğrusu bu kafayla onu kabul edecek hiçbir yer olmadığı için laiklerin ülkesinde yaşayan bazı sünepelerin çırpınışını gösteren ifade. çok mu isterdiniz dinsiz olmamızı? allah'ı çok seviyorsunuz herhal, baksanıza onu kimseyle paylaşamıyorsunuz. *
laiklik bir yönetim biçimi ise; bir kişiden laik olmasını beklemek, ya da ben laik' im diyen birini adam yerine koyup dinlemek ayrı bir aptallıktır.
gerçekler acıdır sözünün kanıtıdır.
(bkz: bir sürü gereksizin sözlük yazarı olması)
Öncelikle laikliğin tanımından yola çıkarsak ve yönetim biçimi olarak değerlendirirsek laiklik; din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılmasıdır. Demokrasiyle yönetilen ülkelerde de yönetim biçimi böyle olması gerekir. Din başka devlet yönetimi bambaşka birşeydir. Bunların karıştırılmaması gerekir. Bir insanın laik olması onun dinsiz olduğu anlamına gelmez. Laik insan bilinçli insandır dinini yaşıcağı yeri bilir siyasetini yapıcağı yeri bilir. He ayrıca kimsenin dinsiz olup olmaması kimseyi de ilgilendirmez. Kimsenin içini bilemezsin. Adam sana dinsiz gözükür ama senden çok ibadetini yapıyordur. Din dediğin şeyde bireyle allah arasında yaşanıcak birşeydir. Gösteriş için din yapıcaksan dinsiz sıfatını ye daha iyi. Sen şimdi laiklere dinsiz diyorsun ya o zaman bazı insanlara örümcek kafalı denildiğinde de sesini çıkartmıcaksın. Kimse sana kimseyi dinsizlikle suçlama yetkisi vermiyor. Haddini bileceksin.
doğru önermedir. Manyak mıyım?neden inanmadığım herhangi bir dinin kurallarıyla yönetilmek isteyeyim ki?
laik insan bilinçli insandır. vergi bir milletin can damarıdır. evet bayılıyorum size devam.
(bkz: iyi oldu çok da güzel oldu tamam mı)
yine laiklik ve din kavramını birbirine karıştıranların safsatasıdır. bir kere her dinsiz olan yani ateist kabul edebileceğimiz insanlar laikliği ve atatürk'ü anlayabilecek vizyonda mıdır?
(bkz: lafı götünden anlamak)
bütün müslümanların yobaz olmaması ve şeriat gibi herkese zorla islam dayatıp islam'a düşman eden bir düşüncede olmaması gerçeği kadar gerçektir.
bugüne kadar hiçbir ateistin ağzından çıkmamış iddia.

laisizm ile ateizm aynı şey değil sığırcanlar. bu ikisini karıştırmak da cahil müslümlere yakışan öküzlüklerdendir.
dindarım ayağına rezilliklerini örtmek için ona buna dinsiz demeye çalışan şakirt sakızı. siz dindarsanız biz evliyayız.
hala laik olmanın ne demek olduğunu anlayamamış insan söylemi. suç lisedeki tarih hocasında, anlatamamış demek ki.
* dinsizim, imansızım, yirmidört ayardayım, hem laik hem dinsizim, hayda hayda din haydaaaa..
dindarım laik olmadığım anlaına gelmez. aşırı laik düşünürüm , Allah a inancım sonsuzdur.
fevkalade normal bir durumdur. adam dini reddetmiş, kendi beyniyle yaşayıp gidiyorken, sen kalkıp benim dinimle siyaset yönetilecek dersen, bu saçmalık değildir de nedir? HEle ki dinsiz bir adam için. Direk baskı unsuru oluşturuyorsun adamın üzerinde, laiklikle uğraşarak. O endişelenmesin de ben mi endişeleneyim? Tabii ki ben de endişeleneyim; çünkü dinler benim de umrum değil. dogmatik şeylerin mantığın yerini aldığı bir ülkede yaşanır mı lan?
eee ne olmuş yani...bütün dinsizler elbette laiktir ama bu dinlilerin de laik olmasını engellemez.
ama bazı gerilerin başlık açmasını da engellemiyor maalesef.
din ve devlet işlerini karıştıranların atatürk düşmanı olması gibi bişeydir.
birisi stalin'i özlemişte genelleme yapmış havası veren cümle.

(bkz: allahsızlığı yayma kürsüsü başkanı)
(bkz: 118 alo cafer)