bugün

genel kurmay başkanının kravatla gezdiği ülkede sıradan bir yüzbaşıdır.

görsel
beyaz şapkası denizci olduğuna işaret eder.
Koskoca bir türk subayı, bülent ersoy'a emir eri gibi şemsiye tutmuş.
Türk subayının görevi bülent ersoy'a şemsiye tutmak değildir.

Kim bu bülent ersoy? Şehit yakını mı yoksa savaş gazisi mi?
Türk silahlı kuvvetleri, bülent ersoy'un egosunu tatmin edeceği bir kurum değildir!

"Türk ordusu, subay kadrosuna giren siyaset mikrobu yüzünden korkunç bir bozguna uğradı."

Hüseyin nihal Atsız.
Centilmenlik yapmıştır.

Ulan ne mal adamlarsınız cidden,
Yaşlı sanatçı bir kadına Norveç ordusundaki bir yüzbaşı şemsiye tutsa "oo medeniyet abii" diye inlersiniz. Aynısını devletimiz yapınca kuduruyorsunuz.
Aşağılık kompleksli mahluklar sizi.
o yağmurda mini sayılacak etek giyip anıtkabire giden kıza ödül verilmeli.

:)
burada farklı bir durum var kuvvetle muhtemel. ersoy yürümemek için tekerlekli sandalye ile gitmiş anıtkabir e yüzbaşı da muhtemelen rahatsızlığı olduğunu düşünerek yardımcı olmak istedi centilmence, yoksa bir emrivaki veya hizmet durumu söz konusu olamaz o kadar da değil.

edit: bülent ersoy malvarlığının hemen hemen hepsini mehmetçik vakfına bağışlamıştır ve askerliğini de bahriyeli olarak yapmıştır.
Ordaki askerler yürüme güçlüğü çeken yaşlıların da koluna girerler. Kolluk kuvvetlerinin de işi budur. Eleştirenler halt yemektedir. Sanki cephedeki asker yapmış bunu.
Bülent ersoy büyük ihtimalle bütün malını mülkünü Mehmetçik vakfına TSK ya bağışlayacak.

Abartmayın şemsiye tuttu diye olabilir.
Telefoncu eko doğru söylüyor. Çoğu "benim" diyen heriften daha delikanlı bülent ablamız. Milletine ve devletine kötülük yapmamış, garibin biri. Aslanlar gibi askerliğini de yapmış. Testis kanseri diye çürük alıp askerden kaçan harvard mezunu keltoş olsa, şemsiye tutmayın derdim; ama subayımız insaniyetlik yapıyor. Buna söz edilmez.
bu ülkeye pek çok siyasetçiden daha fazla katkısı olmuş bir kadın, sağlık sorunları nedeniyle tekerlekli sandalyede dolaşıyor olduğu halde, ankara ziyaretinde kalkıyor, atasına, anıtkabir'e geliyor, türk milleti'nin başbuğuna, türk askerinin ebedi başkomutanına saygılarını sunuyor, ardından çıkışta şiddetli yağmura maruz kalıyor ve türk ordularının ebedi başkomutanının bir askeri, vatanına milletine pek çok siyasetçiden daha fazla katkısı bulunmuş olan sanatçının yanına giderek centilmence ona şemsiyesi ile eşlik ediyor...

sevgili bülent ersoy, türk müziğinin divasıdır.
defalarca sanatçılar arasında vergi rekortmeni olmuştur.
bunun yanında iyi bir hayırseverdir ve bu hayırseverliğini birkaç yıl evvel tüm servetini mehmetçik vakfına bağışlayarak bir kez daha kanıtlamıştır.

tıpkı rahmetli sanat güneşimiz zeki müren gibi, divamız bülent ersoy da kahraman mehmetçiğimizin bizler için "vatan" haline getirdiği bu toprak parçasının bir ferdi olarak, şehit ve gazi kahramanlarımıza bu şekilde katkıda bulunmuş biridir.

burada anıtkabirde görevli olan bu subayın bu centilmence davranışında eleştirilecek, öfke kusulacak bir şey göremiyorum.

bu vatana olan vatan borcunu 24 ay bahriyeli asker olarak ödeyen bülent ersoy'un cinsel tercihi midir acaba bu şemsiye olayının bu kadar tepki görmesinin sebebi???

bu arada anıtkabir komutanı, görevinden alınarak hakkari'ye "sürgün" edilmiş.

unutmayınız ki, türk askeri için vatanın her karış toprağı kutsaldır ve hakkari bir sürgün yeri değildir.

son olarak zeki müren, bülent ersoy gibi sanatçılarımıza, cinsel kimliklerinden ötürü saldıran orospu çocuklarına bir not;
"onlardaki göt hiçbirinizde yok..."
Oradaki kişi Bülent Ersoy değil de yaşlı bir kadın olduğunda alkış tufanına tutulacak asker, sırf Bülent Ersoy olduğu için linç ediliyor. belki cinsel kimliği yüzünden, belki ünlü olması nedeniyledir. Dürüst olun, o kişi yaşlı bir kadın olsaydı ne tepki verilirdi? Bu sorunun cevabı toplum olarak nerede olduğumuzu da gösteriyor zaten.
Darbe sonrası Kenan paşa nın sahne yasağı getirdiği Ersoy un bugün askeri şemsiye altında sahne alması.. ben bu görüntüden hiç rahatsız olmadım açıkçası.
tutabilir gayet normaldir. anormal bir durum göremedim hatta sanatçıya saygı duyan yüzbaşıyı da tebrik ederim. bu haber değeri değil, magazin değeri taşıyor.
Yanlış yapmıştır.
Bülent Ersoy’u zerre sevmem, çok antipatik bulurum.

Ama Bülent Ersoy olmuş, köylü Emine teyze olmuş her kim Anıtkabir’e gelmişse askeri, yurttaşı , polisi ona gereken desteği sadece şemsiyesiyle değil yüreğiyle verir.

Bunda ayıp bir şey yoktur.
ihtiyar bir insana yardım eden bir yüzbaşı.

Çok acayip bir ülkeyiz,
Hem homofobik hem de homoları el üstünde tutan bir ülke normal olamaz,
Bakın Bülent Ersoy,
Fatih Ürek,
Murat herneskimse,
Birçok homo medyada sürekli gündemde,
Bunların videoları hep TT oluyor,
Sonra birileri sadece travesti veya eşcinsel birine yardım edince vay şöyle vay böyle,
Bir siktirin gidin AMK.
Bülent Ersoy sesi muhteşem bir insan, bana ne cinsiyet tercihinden, ona yardımcı olan insanın gerekçesinden de bana ne, sadece başkalarını yargılarken önce kendinizi düşünün, onun yerinde ben olsam ne yapardım.
görevden alınmıştır.
insanlık etmiş, nezaket örneği göstermiştir. bedeli de görevden alınmak olmuştur. asker millete hizmet için yoksa ne için var?
Zaten şapkası vardı, gerek yoktu.
aklını başına toplar bundan sonra.
şaka gibi. türk subayı, orkestrasını sahte raporla kıbrıs'a sokup sonra ben yapmadım miki yaptı diye ortada bırakan gazino şarkıcılarına uşaklık etmez. eli ayağı tutuyor. rakıları devirip sahnede zıplamaya gelince gayet sağlıklı. atatürk de anıtkabir de tsk da işsiz kaldığı için dikkat çekmeye çalışan şantözlerin reklam malzemesi edilemez.
ayrıca bülent ersoy her sene miras bırakacağı kurumu rüzgar yönüne göre değiştiriyor. 2014'te diyanet vakfına bırakıyordu.
o yüzden bu rezilliğe sacma sacma duyar kasmayın.
kolluk kuvvetlerinin böyle bir görevi mi varmış ? ilginç.

bülent ersoy değerli bir sanatçıdır olabilir tamam.

yanında çalışan sürüyle yardımcısı varken, bir "subayın" türk silahlı kuvvetleri görevlisinin bunu icra ediyor olması garip geldi bana.
bunun neresi anormal onu anlamadım. centilmen bir türk subayıdır.