bugün

Çocukken beni travmaya sürükleyen dizidir.

Böyle mi olacaktı böyle mi olacaktı?
Tanrım suçumuz neydi?
Böyle mi olacaktı böyle mi olacaktı?
Tanrım günahımız neydi?
şebnem özinal'ın döktürdüğü ve herkesi sırayla geberttiği şahane dizi.
(bkz: tekniğin iyi ama geliştirmen lazım)
Bu dizide bi sahnede kadin adami apartmanda igneynele bayiltiyomuydu bicakla olduruyomuydu tam hatirlayamiyorum.Bu sahne yuzunden 5.kattaki dairemizden asagi inmeye korkardim.Inerken ısık hızında hareket etmeye çalısırdım.
ülkecek nasıl acayip dönemlerden geçip bugünlere geldiğimizi görmek açısından harika bir örneklem kabul edebileceğimiz 1 adet dizi.

dizi başladığında okula başlamamıştım ama hatırlıyorum az biraz. öyle sahneler vardı ki korkudan annemin kucağına koşup gözlerimi kapatırdım ama ben bu diziye bayılmaktan da geri kalmazdım.

o zamanlar yanlış hatırlamıyorsam baba evi ve mahallenin muhtarları gibi tatlış diziler de vardı ama bana sıkıcı geliyorlardı, bu dizinin her bölümünü heyecanla bekliyordum deli miyim neyim. bilinçaltımızın içine böyle böyle ettiler.
Ya annem izleyip üzülürdü. Vay arkadaş ya. Ulan doksanların üzerinden 20 yıl geçti.
yeni yetmelerin bilmediği efsane dizilerden.
https://www.youtube.com/watch?v=GdVAECyWph0
Uzun uğraşlar emekler sonucunda Çok istediğiniz bir durum gerçekleşmeyince ve üstüne üstlük çok moral bozucu bi gerçek öğrenince, ister istemez kendi kendinize üzülüp yakındığınız, derin hayal kırıklığını ifade eden soru kalıbıdır. Ama yapacak yada bağırıp çağırıp birşeyi geri getiremezsiniz. Allaha sığınır tabiri caizse kendi fanusunuza dönersiniz.
Kara melek'i donunda sallar. Öyle entrikalı bir dizi. Yanlış hatırlamıyorsam üç arkadaşın üçü de kötü yola düşüyordu. Vedat diye bir manyak vardı. Şebnem özinal bir ruh hastasıydı.

Nereden aklınıza geldi yahu? 90'ların çocukları ne badireler atlatmş hakikaten.
hatırladığım için yaşlandığımı düşündüğüm dizi. olay örgüsünü hatırlamıyorum yalnız müzik ve oyuncuları hatırlıyorum.
lanet olası bir diziydi. jenerik müziği hala hafızamdan silinmedi.
vicdan azabı bildiğin.
böyle mi olacaktı böyle mi olacaktı tanrım günahımız neydii? şarkısıyla aklımda kalan dizi.

ah be ne izlerdim.şebnem vardı hiç unutmam kötü kadın şebnem.öyle işte.*
http://www.youtube.com/watch?v=GdVAECyWph0
Yanılmıyorsam atv de yayınlanan diziydi.
Jenerik müziğinin arada dilime dolandığı dizi.
Erler filmin dizi sektörüne armağan ettiği bir yapımdır.
desperate housewifes bu diziden mi esinlendi acaba diye düşünmüş idim bir zamanlar.
oyuncularından ceyda düvenci'nin 3-4 bölüm kadar kaçırılıp sarı kısa peruk takıp fahişeliğe zorlanmış bir kadını canlandırdığı * ve şebnem özinal'ın devamlı kılık değiştirip türlü kötülükler yapan bir akıl hastası rolüyle arz-ı endam ettiği dizi.
90 kuşağının histerik olma sebeplerinden biri olan pespembe dizi. ayrıca o jenerik var ya o jenerik...
jeneriği olur olmadık yerde dilinize dolanabilen eski bir dizi.

''böyle mi olacaktı, böyle mi olacaktı, tanrım günahımız neydi ?''
"böyle mi olacaktı, böyle mi olacaktı, tanrım günahımız neydi?" diye müziği olan çocukluğumun dizisi. Sanırsam atv'de yayınlanıyordu, umut diye de bi karakter vardı.
türk televizyonlarına, aldatma ve entrikayı tanıtan dizi. yayın dönemi itibariyle, son derece radikal bir tema ve oyuncu kadrosu ile izleyenleri ekrana kitlerdi. anne ve kız kardeş ile izlendiği günler, hala hatırdadır.
zamanın jönlerini bünyesinde toplamış -yaşar alptekin *, atilla saral*, hakan ural- , izleyenleri hüzünlerden hüzünlere, dertlerden dertlere zerk eden, insanın içini kurutan dizi.

http://galeri.uludagsozluk.com/g/böyle-mi-olacaktı/
müziği hala kulaklarda çınlayan dizi.

böyle mi olaacaaktııı
böyle mi olaacaaktııı