bugün

dünyadaki diğer örneklerine bakacak olursak hep maddi durumu daha yüksek kesimden ayrılma isteği gelir. belçikada flamanlar valonlardan, italyada kuzey kesimi güneyden ayrılmak isteyenler var. en önemli gerekçeside ekonomik. "neden bizim paralarımız bunlara gitsin eğer ayrılırsak refahımız artar" diyor. ayrılmak istemeyen maddi durumu daha düşük olan kesimde "nereye biz bu ülkeyi birlikte kurduk, birlikte kazandık şimdi böyle çekip gidemezsiniz." cevabını verir. bizdeyse tam tersi olur. eğer ayrılma fikri türklerden gelseydi bugün pkk bırak dağa çıkıp savaşmayı, ülkenin bölünmez bütünlüğünün güçlü bir savunucusu olurdu.
- aloooo efendiii efendiiii bor diyorum petrol diyorum!!
+ satacam hanım satacam hepsini satacam.
(bkz: bikere versen bişey olmaz)
amipleri baz alinirsa eger dogru olan onermedir.
türkiye'de elektrik kaçağının ve işsizliğin fazla olduğu bölgeler malum. her sene yoldu, yatırımdı, suydu, işti vs milyarlarca liranın kürt nüfusunun yoğunlukta olduğu yerlere akıtıldığı da bir gerçek. hiç bana petrol falan demeyin o kadar zengin petrol yatakları bulunmuyor maalesef. unutmayın o bölgelerin ekonomik olarak gelişmemesinin nedeni siyasi değil, yatırım yapıp geliştirilebilir potansiyeli olmaması.
(bkz: amitoz)
(bkz: mayoz)
(bkz: mitoz)
batıda kaçak elektirik kulanımının doğuyu geçtiğini bilmeyen, doğudaki eroin ticareti ile ordaki agaların ceplerine tonlarca para girdiğini, pkk nın bu nemalanmadan en büyük payı aldığını bilmeden ayrılmayı isteyen kişi söylemi.

sen alt yapı götürdünmü oralarada burda atıp tutuyorsun. sağlık ocağı, cami yada lüks askeriye binaları yapacağına adam gibi okullar ve üniversiteler yap insanları bilniçlendir bakalım kim daha fazla kaçak elektirik kullandığını görürsün.

hıım yoksa okuyan insanlar daha bilinçli olup atatürkten sonra saklanan tarihin üstüne açmak isterse diye mi korkuyorsunuz.
(bkz: isteyen bireysel olarak bölünebilir)