bugün

okurken içimi daraltan, parçalayan bir cümle.
allah korusun.
Ciğerinizi vermeniz gerektiğini gösteren durumdur.

(bkz: ciğersiz)
sizin böbreğinizi alırken başkalarının da yarrağını almıştır oropsu. evet.
Böbrek yerine bülük vereydin Böyle olmazdı...
Kız arkadaşınız sadece böbreğinizi değil kalbinizin de bir parçasını almıştır aldatırken. içler acısı bir durum.
Tüm organlarınıza göz diken kız arkadaştır. Ne istedin adamdan kalbini aldın böbreğini aldın daha ne?
başlığı anlayamadım. yani önemli olan aldatması mı ? yoksa böbreğini vermen mi ?

1 evet biri seni aldatırsa mahvolursun.

2 tam aldatacakken 'yok ya bana böbreğini vermişti' deyip acıyacak ve aldatmaktan vazgeçerse sevdiği için değil minnet duyduğu için aldatmayacaktır. yani bu açıdan baktığımda ikisi de aldatılan veya aldatılmaktan vazgeçilen için kötü oluyor.

yani böbrek vermeniz bir şeyi değiştirmiyor. sizi sevmemiş. eğer sizi sevmemiş olması böbreğinizin gitmesi ile aynı etkiyi yaşatmışsa siz de zaten pek sevmemişsinizdir..

çünkü seven insan sevilenin mutlu olmasını ister.

aldatsa bile.
aldatacak olsa bile.

çünkü sevmek istem dışıdır.
çekilmektir. sebepsizdir. boyun eğmektir. kontrol edememektir. mantıksız düşünmektir.

siz böbreğinize yanıyorsunuz sanırım.

eğer öyleyse sevmediğiniz birine neden böbreğinizi verdiniz ?

ha sevdim diyorsanız sevdiğiniz birine böbreği verdiyseniz neden hayıflanıyorsunuz ?

ya da bu sorularım; sevmenin veya aşkın mantık dışı olduğunu ispat edercesine paradoksa mı yol açıyor ?
demek ki istediği şey böbreğin değilmiş.
Böbrek almış eyvallah ah almasın mevzu yoksa ne böbrek kalır ne dalak aldığı âh ile.
haram ederim böbreğimi.
enayi böbreği ne tatlı geliyordur şimdi.
Senin böbreğin ile seni aldatıyor? Vay namussuz.
Çiftlikbank kazığından daha trajiktir.