bugün

cumhurbaşkanımızın beyanı ; artık buzdolabı 3 milyon küsür eve girdi.

çok şükür avrupa'da 1930 lu yıllarda seri imalatına başlanılan buzdolabı evlerimizde.

içini doldurabilmek mi ?
Buzdolabı olmayan ev mi var. Artık her evde biri dipfriz 2 soğutucu var.

Birileri gerçekten geri kalmış.

Not: buzdolabı,çamaşır makinası 80 yılların, tv, bulaşık makinası 90 yılların sorunudur. Rte bir şeyler söylemeye çalışmıs ama sanırım becerememiş.
21. yüzyılda bunu konu ederek oy istemek caresizliğin ve zavallılığın itirafıdır.
evet buzdolabımız var ve bu onun sayesinde değil.

arçelik ilk türk buzdolabını 1959'da üretti. 70'lerde şehirlerde artık yaygın bir üründü. köylerde buzdolabı olan ama maalesef elektrigi olmayan evler vardı. ancak 80ler sonu 90lar başı gibi bunlar aşıldı.
türkiye'yi iyice gerileştiren bu gericiler bunu bile nimetten saydırma peşinde.
daha ne kadar gericilere izin vereceksin türk milleti?
Siemens Bosch iyi soğutuyor Almanya bizden daha refah .
bu yüzyılda refah seviyesini
buzdolabıyla ölçen bir devlet başkanını
afrika'nın kabile ülkelerinde bile
göremezsiniz..
Onu dinleyip alkışlar içinde kalanların adına da şu an utandığım beyanattır.
M.ö 600 de mi yaşıyoruz, Cahiliye döneminde mi yaşıyoruz. Bu nasıl bir kafadır. Hakkaten inanılır gibi değil.
Önemli olan işlevi. Bir çoğu kimseninki bomboş, bir çoğu elektrik yakmasın diye çalıştırmıyor. Misal Ben kışın yemekleri balkonda saklıyorum. Hem dolapta yer açılıyor, hem de dolap soğutmak için kıçını yırtmıyor.
21.yy da buzdolabın olacak dediklerinde inanamamıştım. şükürler olsun.
şimdi zamanı mı bunun? hedef kitlesi kim bu lafın?
2000 den öncede çoğu evde zaten buzdolabı vardı...
artık gündemi belirliyememek.....
Yerli ve milli gelişmedir.

Gerçekçi olalım beyler, Aborjinler bizi kıskanıyor.
(bkz: ağam bizimle eğleniy)
32 yaşındayım kemdimi bilfim bileli buz dolabımız var. Orta halli bir aileydik üstelik. Bu ülke vatandaşı olduğum için utanmak istemiyorum arkadaş tamam artık.
muhteşem bir refah seviyem var çünkü evimde buzdolabı var içi boş olsa da sıkıntı yok sonuçta buzdolabım var değil mi ?

reis başka yöntemler bul ikna olmuyoruz işte !
Şu listeye bakarak Demirel döneminde buzdolabı sahibi olduğumuzu buldum. Amme hizmeti budur arkadaş.
Sen de bak.

https://www.basbakanlik.g...nt/pg_CabinetHistory.aspx

Bu sayede buzdolabının tarihçesine baktım.
Özetle;

ev kullanımına uygun buzdolabı 1913 de şikago'da yapılmış.

Türkiye'ye 1930'larda girmiş.

1961'de de ilk yerli üretimi yapabilmişiz.

2000'lerde de pek çok evde tıngır mıngır hayatına devam ediyor.
ciddi ciddi bunu söylemiş, inanamıyorum dedirtir. derin dondurucu falan dese anlarım da rte buzdolabı diyor. bazen mitinglerde bilerek milletle dalga geçmeye mi başladı diye düşünmüyorum değil.
uçak olmadı buzdolabı sokalım taktiği.
Bu iktidardan once hepimiz telli ekmek ve et dolapları kullanıyorduk. Yiyecekleri mağaralarda saklıyorduk. Çok sukur akp geldi de buzdolaplarımız oldu.
teknolojide yaşanan yeniliklerin bizim eve uğramadığı gerçeğini acı bir şekilde suratıma çarpan beyandır. kola şişesini daha yeni çıkardım toprağın altından. tabi zengin fakirin halinden anlamaz. buzdolabı demek? vay be...
ay hadi inşallah dalga geçiyordur.
görsel
Sarayda yaşamaktan halkın ne durumda olduğunu bilmeyen lider beyanı. Halkını itilip kakılmaya layık gören dolabı bile var daha ne istiyor diye düşünen kişi bu cümleyi kurar. Oy mu istiyorsun alırsın sandıkta oyu. Şüphesiz balikesirli milletin aklı ile alay edenleri sevmez.
türkiye'yi galiba kenyayla, angolayla, nijerle falan karıştırdı. acaba evlere televizyon ne zaman gelir başkanım?

meselenin buzdolabı değil, içini doldurabilmek olduğunu 16 yılda anlamayan ve hala anlamamaya devan eden bir yönetime artık cidden tamam demeye karar verdim.
cilalı taş devrindeyiz ya mağarada saklamamız gerekirdi yiyecekleri. ne kadar zenginiz buzdolabımız var hatta biz iki katı zenginiz dondurucumuz da var.
ben çocukken evimizde vardı. şimdi utandım bak fakir halkım yeni yeni alıyorken biz refah içinde yaşıyormuşuz. tüh tüh !