1. ?.
  öncelikle belirtelim, fikir değerli insan, büyük mizahçı umut sarıkaya'ya aittir. kendisinin bir röportajında bu konudan bahsettiğini hatırlatırım.

  büyük çantalı kızlar, bavula yakın bir çanta ile gezen ve genelde kısa boylu olan kızlardır. (bkz: tüm genellemeler yanlıştır)

  bu tür kızlarla arkadaş olmak gayet eğlenceli olabilmektedir. zira çevreleri çok geniş olmasa da sürekli bir organizasyon arayışında olurlar. "balkan filmleri festivali var, biletleri alırım ben" gibi fikirlerle kapınızı çalabilirler. bu açıdan arkadaş olduğunuz "büyük çantalı kız" sayesinde hiç uğraşmadan sosyal ortamlara girer çıkarsınız.

  bu tür kızlarla sevgili olmak ise tartışmalı bir durumdur. üstad umut sarıkaya, büyük çantalı kızların kendilerine daha fazla yetebildikleri için tercih edilmeleri gerektiği hususunda durmaktayken(1) şahsım farklı düşünmekteyim. bence bu tip kızlarla çıkmak kısmen daha rahat olabilmektedir. kız anaç kişiliği ile sizin aşırı sahiplenmenize ihtiyacı olmadan da gül gibi yaşabilmektedir lakin işin keyfi kaçmaktadır. bir süre sonra annenizin arkadaşıyla berabermişsiniz hissi uyanabiliyor. bu sebeple büyük çantalı kızlarla beraber olmak karşıdaki adamın niyetine göre (rahatlık-zorluk) değişebilmektedir.

  --------------------------------------------------------------------------------
  1- sarıkaya umut: manitaların izahı, istanbul: götgen yayınları, 2006

  edit: imla
  3 ... martin edilen
 2. ?.
  (bkz: büyük çatallı kızlar)
  2 ... martin edilen
 3. ?.
  (bkz: tam teçhizatlı kameraman cevat kelle)
  2 ... bl
 4. ?.
  uzun zamandır bu büyük çantaların kokusunu tarif etmek istiyordum. lakin zihnimde bile o kokuyu tarif edebilecek bir kelime oluşamıyordu. (dile getirmek şöyle dursun)

  "otobüs terminali kokusu" deyimi ise tabir-i caizse cuk oturmuştur aklımdaki kavrama. artık tasvirimi tamamlayabildim zihnimde öylesine mesudum ki.

  tanım: büyük çantalı kızlar, anaçtırlar. organizatördürler.
  1 ... martin edilen
 5. ?.
  spor kıyafet, genellikle eşofmanla * abiye büyük çanta takarak bir rüküşlük akımı yaratan kızlardır *
  2 ... rosemary
 6. ?.
  bütün eşyalarını aldıkları için kullanırlar. *
  3 -1 ... rire jaune
 7. ?.
  (bkz: büyük gözlüklü kızlar) *
  1 ... dolayli zarf tumleci
 8. ?.
  çantaların içlerine gerekli gereksiz ne varsa dolduran insandır. açık havada bir ihtimal yağmur yağabilir diye şemsiye taşıyan ve kapalı havalarda belki açar diye güneş gözlüğü koyan modelleride vardır. insanın kendini bilmesi güzel
  3 ... kurbaa kermitin parmaklari
 9. ?.
  gerektiğinde sağa çekip kendilerini bile içine sığdırabilecekleri kadar büyük çanta taşıyanları da var.
  hoşuma da gidiyor bu durumda.
  1 ... delirium
 10. ?.
  odalarını yanlarında taşıyan kızlardır.
  ... whitewind