bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. ?.
  muslumanim diyip hicbir farzi yerine getirmeyen insan olarak açılacak başlığın değiştirilmesine sebep olmuş insandır.

  türkiye'de sıkça karşımıza çıkabilecek, islam dinine göre yapılması zorunlu olan farz ibadetlerin hiçbirini yerine getirmeyip, soranlara "müslümanım elhamdırıllah" diyebilen insandır. gerçek anlamıyla müslüman değildir; bunu ben söylemiyorum her yerde geçiyor dinin gerekliliklerini yerine getirmeyenlerin gerçek müslüman sayılmayacağı.

  derhal ibadetlerine geri dönüp en azından çevresindekilerin "müslüman bu" diyebileceği bir tip olması gereken insandır. yemediği bok olmayıp da müslümanım diyen insan, günaha girecektir evvela.

  ***

  hayır beni ilgilendirmiyor, umrumda da olmaz kimin farzını yapıp yapmadığı, müslüman olup olmadığı. fekat türkiye'nin %98'i müslüman diye höykürüyoruz, bari bir anlamı olsun değil mi?
  2 ... der meister
 2. 1.
  (bkz: pratik ateizm)
  ... drankmus
 3. 2.
  içlerinde şahsımında bulunduğu türkiyedeki büyük kitle.
  ... antisosyal
 4. 3.
  islamın vizyonunu kötü gösteren müslümandır. Unutulmamılıdır ki dürüstlük , helal - haram hassasiyeti vs de birer ibadettir ve farzdır. Bunlar için de gayret göstermelidir müslüman. inandığı gibi yaşamazsa , yaşadığı gibi inanır insan.
  edit : sen dört bacağını da ger ve yat , sonra kalbim temiz deyip cenneti bekle. ben enayimiyim o kadar ibadet ediyorum. senden bi farkım olsun öbür tarafta anasını satiim. olmazsa kavga çıkartırım zaten.
  -2 ... lebejola
 5. 4.
  sözde müslümandır. inandığıyla yaptığı çelişen insandır.
  -1 ... frekans
 6. 5.
  mürteci tayfasını delirten müslümanlardır. zira namaz kılmazsan bebek katilisin, oruç tutmazsan gebermelisin ikilemesini pek sallamazlar.
  ... david addison
 7. 6.
  drankmus'unda dediği gibi pratik ateizm
  ... dqkndmr