bugün

derslere girmemeyi alışkanlık edinen büntyenin sınavlara girmeyi de reddetmesi sonucu oluşan durumdur. şiddetle sakınınız!
repeat olmuş öğrenci olması muhtemeldir.
bir üst sınıfa geçmesi/geçebilmesi pek mümkün olmadığından, dönem veya sene tekrarı yapıyor olması kuvvetle muhtemeldir.
(bkz: ne kaçıcam lan tanıdılarsa tanıdılar)*
üniversite sınavını atlatıp üniversiteye kapağı attıktan sonra ilk sene de ortaya çıkan rehavet durumundan kaynaklanan ve bütün üniv. hayatına etki eden durum.
bu yıl cok calısıp temizleyeceğim lafını her yıl söyleyen öğrencidir
en güzelidir aslında
12 nolu entrye katılmakla birlikte, ortalamanın 1.8 ile 2.0 aralarında gezinmesiyle ortaya çıkan durumdur, repeat değildir çünkü alttan alma kavramı üst öğrenciye aittir.
(bkz: evet alttan alıyorum hem de hepsini)
- ahahahhha bütün dersleri alttan alıosan sınıfı geçemezsin kiii
+ şu odunu uzatsana!!!
üstten alıon da nooluyo,ne konser ne tiyatro ne karı kız?? hımm? *
normal öğrenimine devam edenlerin yanında haftada bilmem kaç gününün boş olduğunu övünerek söyleyen öğrenci modeli. * *
işi azıtmışsa okulu bitirebilmek için yaz okulu bi kenara dursun alttan, üstten, sağdan ve soldan da ders alması gereken öğrenci modeli. (bkz: ben)
ikinci sene sonunda öss'ye tekrar girip aynı bölümü kazanıp alttan aldığı dersleri normale çevirebilecek öğrenci.
silkelenmesi gereken öğrencidir.
tevazu sahibi öğrenci .alttan alıyor her şeyi...
bazen alltaki tüm dersleri almaya bile yetmeyebilir kredisi..
bitmiş öğrencidir..
yapacağı en mantıklı kaçıncı sınıf olursa olsun okulu bırakıp tekrar sınava girmektir..
(bkz: geşmişten ders almak)
alttan yemiş öğrencidir.
aşağılık kompleksi olmayan öğrencidir.
geleceğe dair planını geriden takip eden düşünülenin aksine çok bulunur öğrenci tipi.
Hocaların çok sevdiği öğrenci, tüm derslerinde görmek istediği, hocaları güldürebilen nadir öğrenciler topluluğu.
deyimsel olarak alttan almayı hayat felsefesi edinmiş öğrenci.
(bkz: mini etekli kızlardaki iç giyim)*
geldiği yeri unutmamak için arkasında dersler bırakan öğrencidir. yoksa çalışmadığı için ya da beyinsiz olduğu için değildir. tek amacı geldiği yeri unutmak istememesidir.
össyi kazanmadan önce ooo bi kazanalım 3 kızla aynı eve çıkacam ben diyen ögrencinin unuversiteyi kazanmış halidir sevilesi insandır. son sınıfa gelince ona herkesin baba demesi muhtemel sahıs.