bugün

Zamanında bende inanmıyordum burçlara ama bütün tanıştığım ikizler burcu bayanları dengesiz çıkınca inanmaya başladım bu batıla artık, çokta emin konuşmamak lazım diye düşünüyorum.
burç yiğidin kamçısıdır...
iki haftadır edindiğim kazanım.

Bıraktım, merkür, venüs, jüpiter; Sadece kendi etraflarında ve güneşin etrafında dönsünler...
çok normaldir çünkü ay için söylenen burçların özellikleri ile genellikle insanlar uyuşmuyor.Uyuşuyorum diyen insanda okuduktan sonra öyleymiş gibi yapıyor gerçekten çok saçma.
bir saçmalığa inanmamaktır.
Aynı burç olanlar birbirine benziyor bunu kabul edin.
Evet bazı yazılar çok saçma.
valla biraz burçlara inanıyorum yea. ikizler erkeğinde tam aldatacak tip var derler o yüzden sevgilisi olmaz. benim de sevgilim yok, aldatacak tipte var ikizler de var aga.
izlediğim bir programda burçların zamanlarının kaydığı, şuan verilen burç tarih aralıklarının artık doğru olmadığı anlatılmıştı. Ondan sonra biraz şüpheli yaklaşsam da hala inanıyorum. Belki de hayatımıza biraz renk katıyor burçlar. Maksat muhabbet.
Ben hiç inanmam hatta takmam bile , bazıları çok takıyor.
Günlük burç değil ama genel özellikleri uyuyor kanaatindeyim Başak burcu kiminle tanistiysam hep düzenliydi.Bu adamlar cidden düzenli ve tertipliler.
Günlük burç yorumlarına bende inanmıyorum.
Şöyle diyeyim bir burcun genel özelliklerine inanıyorum ama günlük burç felan asla.
ben de inanmıyorum.

burçlar sığınma amaçlıdır. "aaa bak burcumda inat yazıyor ben inadım" gibi.
yengeç burcuyum. yazılan ve çizilen her şeyin bana uyuyor olmasına rağmen ben burçlara inanmıyorum.

günlük, haftalık burç yorumlarını okuyor ve yorumluyor insanlar. günlük burç yorumu mu olur abi?
(bkz: fala inanma falsız kalma)
mantıklı bir iş değildir. nitekim her şeyin enerji olduğunu bilen insan, 'burç' denilen şeyin, kişinin doğduğu zaman, yıldızların uzayda birbirleriyle yaptığı pozisyonların dünyaya yaydığı enerji olduğunu da bilir. termodinamiğin birinci kuralı, enerjinin dönüşüm kuralıdır. dolayısıyla, dünyaya etki eden ışımalar, kişinin karakterine de etki eder. yani kişi doğduğu anda, astrolojik açıdan dünyaya hangi ışımalar geliyorsa, kişi bundan etkilenir ve enerji dönüşümleri olur.

(bkz: vedic falı)
"burçlara inanıyorum da günlük fallara inanmıyorum"'un bir sonraki evresidir.
bazen kendi kendime yaptığım gerçek ; fakat kabul edilmesi gerekiyor sanırım makroda neyse mikrodada o olan bir evrende , determinist kurallar gereği bazı etkenler insanları dolaylı yoldan etkiliyor.
olması gerekendir. çünkü ben başak burcuyum ama dağınıklık konusunda elime kolay kolay su dökemezler. yada hiç simetri hastalığım yoktur yada kıl adamlığım tek tutan biraz gizemli oluşumdur.
bir zamanlar doğru olduğunu düşündüğüm görüş.
ancak kendi burcumun özelliklerinin kendi karakterimle birebir örtüşmesi sonucu ''ulan var aslında böyle bir şey. karakterini etkiliyor da işin fal kısmı geyik. neymiş bugün aşkı bulacaksınız. işte bunlar kolpa hacı.'' görüşüne inanmaya başladım. diğer burçları bilmem ama bir yengeç var.

diğer burçlara selam eder, beni daha yakından tanımak isteyen sözlük bağyanlarına ilgili bakınız veririm.

(bkz: yengeç burcu erkeği)*
akla ve mantığa sığan bir hareket olduğunu söyleyemeyiz. çünkü biz ilimci, bilimci değiliz. ne inanın ne inanmayın, herşeye kuşkuyla bakın işte.

yakın zamanda ortaçağ tarihi ana bilim dalı başkanı doçent hocamız tarafından da varlıklarının gerçekliğine dair bilgiler aldıktan sonra burçları ve özelliklerini daha ciddiye aldığımı da söyleyebilirim.

edit: imla
akla ve mantığa sığan harekettir.
bu sene başaklar yırtmış hocu. aslansan boğadan şaşmayacaksın zırvalıklarına yıllarca uyuz olan bi bünyeyim. bilmiyorum ait olduğum burcun en dandirik gereksiz tüm zırvalıkları bünyesinde barındırmasındandır belki garezim. bu da mı gol değillik o kadar yani. bu gün bi tespitte bulundum daha bi afakanlar bastı. ne zaman bütün uyuzluğum, hassaslığım ( bu da ayrı bi inceleme konusudur kanımca) üstümde olsa. yani sözün kısası sinir sistemim ne zaman syntax error dese koca koca harflerle, bi şekilde akşamında pencereden dolunayı farkediyorum. inanmadığım bir şeyin kanıtlar sunmasını hazmedemedi bünyem. toplatın yengeçleri.
aptal olmamaktır.
(bkz: aramaya inanmak)**