bugün

dibe dayandığı, suyunu çektiği aşikardır.

ben kesinlikle bu işlerle uğraşanların, burçlara inananların dünyanın en aptal insanları olduklarına inanıyorum.

keşke beyin nakli olsa da biraz yardımcı olsak bu arkadaşlara...
genelleme yapılmaması gerek.
ne olmuş burçlara inanılıyorsa yani.
hayır memlekette tonla sorun varken burçlara inanan insanlar mı göze batıyor?
hayatı olasılıklarla yaşadığına inanan insandır, oysaki hayat belli prensipler bütününden ibarettir.
forrest gump misali 74'tür. düşük efendim düşük.
burçlara göre insanların zeka seviyesini araştırmaya yöneltir insanı.
Bir tahminim olmayan zeka seviyesidir. nedense benimsemediğimiz her olayı vuracağımız ilk nokta zeka seviyesi olur. Bir insanın zeka seviyesini burçlarla ölçmek de çok zekice bir eylem değildir kanımca. Hadi çok zekice olsun. Bunu başlık dahilinde paylaşmak rencide etmek demektir. insanların inandığı şeyleri önemsemeyebiliriz sonuçta.
burçlara inanan insanın zeka seviyesini kendisi bilir. önemli olan bu kişilerin ne kadar inandırıcı olduğu. allah diyor ki geleceği yalnız ben bilirim. bu tip kişiler allah ın yanından mı gelmişler ki iskambil kağıtlarına veya kahve falına kimisi suyabakarak insanların geleceği hakkında yön veriyor. artık insanımızın akıllı olması gerekiyor. bu tip insanlara boş yere paralarını kaptırıyorlar. yapacakları iş çok basit ve ücretsiz. güzel bir abdest alıp allah a dua edip yalvarmak allah para da istemiyor,samimi dua edin geri çevrilmez.
Uzaklardaki yıldızların üzerimizdeki kütleçekimsel etkisinin, 3-4 metre uzakta uçmakta olan bir sineğin etkisinden daha az olduğu düşünüldüğünde, milyonlarca ''taraftarı'' bulunan metafizik devi, astroloji, olması gereken yere kavuşur. istatistiki araştırmalarda her daim çuvallamaya mecbur olan bu alan, Venüs'e güçlü bir meteorun çarpması durumunda, Dünya üzerindeki insan nüfusunun %8'i ila %9'unun ''karaktersiz'' kalacağını ima eder. Acaba günümüzde elinde teleskop olan bir astroloğa rastlayan var mıdır? Günümüz astrologlarının neredeyse hepsi, kendi ''burçlar köşesi''ne çekilmiş, kamuoyu araştırmalarını ve psikolojik anketleri inceleyerek değerlendirmeler yazan insanlardır.

Takımyıldızların insanları etkilediği soylenirken, o takımyıldızı oluşturan her yıldızın, aslında birbirinden binlerce ışık yılı uzakta olduğunu ve o takımyıldızın, bizim bakış açımızla beraber ortaya çıkan formlar tarafından teslim edildiğini hesaba katmazlar bu ''inananlar''.

Bu, astrolojiyi doğrulayan makam sahibi insanları görünce de, Bertrand Russel'ın şu değerli sözü aklıma gelmiyor değil: ''Aptalca bir şeyi milyonlarca kişi de söylese, o yine aptal bir şeydir.'' Hele ki bu ''söyleyenler'', paralarını veya itibarlarını kaybetme korkusu taşıyan, Doğu mistisizmine merak salmış Ferrari'sini Satan Bilgelerse, durum daha da ironik bir hal alıyor zaten.

Açıkçası astroloji, karakterini oturtma çabasında olanların rehberidir. Arayıştaki kişi, kategorize edilmiş burç özelliklerini, iyisiyle kötüsüyle benimser, bazen bir ömür bu benimsemeler doğrultusunda devam eder.

Son olarak, Dünya'nın dönüş hızı sabit olmadığı için, burçlar için verilen tarih aralıklarının bile yanlış olduğunu biliyor muydunuz? Bu bir yana, yıldızların ışıklarının binlerce ışık yılı öteden Dünya'mıza gelmesi, bu sebeple, görülen takımyıldızların aslında binlerce yıl öncesine ait görüntüler sergilemesi, gelecekten sözde haberler veren astrologların, aslında binlerce yıl öncesinden bahsettiği durumunu da düşündürmelidir.

(bkz: şimdi sus ve yaşamaya devam et)
bilinemeyecek olandır. Ne yüksek iq lu insanlar hoşlandığı kişilerin karakterini burcundan öğrendi. Bu arada başakla boğa da çok uyumlu bir çifttir.
aşağılamak istemesem bile ıq olarak matematiksel değerlerinin düşük çıkması kaçınılmazdır. Benim suçum yok matematikte duygu yoktur.
astroloji, türkiyede bilim olarak kabul edilmese de yurtdışındaki bir çok üniversitede bölümü, kürsüsü olan bir alandır. ayrıca astroloji sadece burçlar değildir, fal hele hiç değildir.

gök cisimlerinin hareketleri, konumları insanları etkiler. hiç düşündünüz mü ya da farkettiniz mi dolunayda daha duygusal oluruz. daha önce bizi etkilemeyen şeyler etkilemeye başlar. bunun sebebi dolunay zamanında gel git olur, insan vücudunun %80 i de sudan oluştuğu için bu gel gitten etkilenir.

burçlar ise, sizin doğduğunuz anda gök haritanızda hangi gezegenler nasıl konumdaysa, sizin genel olarak karakteristik özelliklerinizi belirler. bu kader demek değildir. sadece hayatınıza dair önemli ip ucu verir. ayrıca bir insanın 4 burcu vardır. sadece dış burcuyla değerlendirilemez bir insan. dış burç, iç burç (yükselen burç), ay burcu ve doğduğunuz andaki 2. etkili burç insanın karakteristik özelliklerini belirler.

zeka seviyesine gelince de, astroloji ile ilgilenenler sadece burçlara odaklanmamışsa zeki ve akıllıdırlar. gök cisimlerini takip edip, açılarını görüp bağlantı kurabilme, kısaca gökyüzünü okuyabilme yetenekleri vardır.

ve kaldı ki hiç kimse hiç kimsenin zekasını yargılayamaz, tartışamaz. herkes kendi zekasından sorumludur.
yüksek zekadır, karı kız tavlamak için bulunmaz muhabbet şansıdır.
aşağıdaki linkte gözler önüne serilmiştir.

http://ulu.so/ui1jd1
değişkenlik gösterir.
Fala inanan kişinin de ta kendisidir.
zeka seviyeleri bilinmez ama şu zımbırtıloji,ambitiloji gibi hesaplar twitterda moda olduğundan beri çok fazla inanıldığına şahit olmuş olduk.
rivayet odur ki nasrettin hoca'ya sorarlar: burçların insanların yaşamı üzerinde etkisi var mıdır? hoca cevaplar. - evet vardır. tekrar sorarlar: ne kadar vardır? hoca da:

- ağacın üstüne bir kazan koyun. altına da bir mum. o mum kazana ne kadar etki ediyorsa burçlar da insan yaşamına o kadar etki eder.
eglenmeyi bilecek kadar ustundur. inanir gibi yapar, hayatini yasar.
kesinlikle yerlerde sürünüyordur.

zira astroloji hiçbir tutarlılığı olmayan, mekanikleri belirsiz, "fal" adı altında aptal insanların cebinden paralarını almaktan başka bir şeye yaramayan, bilimsel olarak gerçek dışılığı kanıtlanmış saçma sapan bir uğraş olmaktan öteye gidememektedir.

konu hakkında yapılan bilimsel deneyler ve kaçınılmaz sonuçlar konusunda ayrıntılı bilgi için;

http://en.wikipedia.org/w...logy#Scientific_appraisal

mal olmayınız efendim.
kimsenin hakkında yorum yapamayacağı seviyedir. zira artık kimin ne burç olduğunu tahmin bile edebiliyorum. bu kadar da tutmaması gerekir madem uydurma.
kesinlikle ıq'su 3 basamaklı değildir.
tüm dünya kadınlarının zeka seviyeleri ortalamasıdır.
Einstein seviyesi kadardır.
Hani demiş ya,
ben halepte,
yetmiş arşın
atlıyorum demiş..
Hakkında yorum yapılamayacak seviye olabilir. Insanların mistik bir şeylere inanması, yani basma-kalıp teorilerin yanısıra alakasız gibi görünen olayların aslında bir şeyler değiştirebildiğinin öne sürülebilmesi bence zeka belirtisidir.
(bkz: bir umut)
güncel Önemli Başlıklar