bugün

Bir yıldız kümesi ismi.

ABD'de Minnesota Duluth Üniversitesi'nde doktora öğrencisi olan Burçin Mutlu Pakdil daha önce gözlemlenmemiş ve eşine çok az rastlanan bir çift halkalı galaksi (yıldız kümesi) keşfetti.

Minnesota Üniversitesi ve Kuzey Carolina Doğal Bilimler Müzesi’nden bilim insanlarının yaptığı çalışmalar sonucunda keşfedilen ve PGC 1000714 katalog numarasıyla kayıtlara geçilen galaksi artık galaksinin kaşifi olan Burçin Mutlu Pakdil’e ithafen ‘’Burçin’in Galaksisi" olarak adlandırılıyor.

görsel
görsel
biz burada yarak kürek meseleler yüzünden birbirimizi yerken birileri insanlık adına güzel şeyler yapıyor.

ayakta alkışlıyorum.
her başarılı insanın başına geldiği gibi şimdi fetöcü de çıkar tabi ki, pkk'lı da çıkar, mosad da olabilir mason da, adnan oktar'ın kediciği de.

"Âyinesi iştir kişinin lafa bakılmaz
Şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde"
fetöcü falan değildir. dindar genç kızların yurt dışında başka alternatifleri olmadığı için geçmişte fetö cülerin kucağına gitmek zorunda kaldıkları zamanlardan kalma bir resimdir paylaşılan. Şimdi herkes gibi milli mücadelenin yanındadır. Bizlerde kendi çocuklarımızı onların okullarına güle oynaya göndermedik mi? Önemli olan yanlışı farkedip geri dönüş yapmaktır. Hala onların ağından çıkamayan, zorunlu oldukları için ızdırapla onların içinde bulunan kardeşlerimi Allah kurtarsın diyorum. inanıyorum ki onların da imtihanı çok büyük. ama işte büyük imtihanın da mükafatı büyük olur. Bir şekilde kurtarsınlar kendilerini.

Maalesef ki günümüz dünyasında güçler; fetö yü silaha çevirip kullandılar veya zaten baştan öyle kurgulamışlardı. iki ihtimalde kötüye hizmet. iki ihtimalde dindar gençlere yazık etti.
burçin isimli kadınların kabul edildikleri bir galaksi.
(bkz: semih cumhuriyeti)
Sanki ölüme çare bulunmuş gibi sevinmeleri şaşırtmıştır.
(bkz: Melih cumhuriyeti)
hiç ulamayacağın bir yer için mutlu olabilmek. insanoğluna has bir duygu bu sanırım.