bugün

Dunkelheit, lost wishdom ve black spell of destruction şarkıları cidden müthiş. Bana göre her black metal grubunun 1, bilemedin 2 tane güzel şarkısı oluyor, şarkılarının geri kalanı çöp oluyor. Ama burzumun bu üç şarkısı müthiş olduğu gibi diğer şarkıları da çok iyi. Bunu yakalamak çok zor. Varg vikernes kırosunun bunu başarabilmiş olması çok enteresan.
yeni albümü thulean mysteries bugun resmi olarak yayınlandı. 13. cumaya denk gelmesi tesadüf olmasa gerek.

burzum bitti diye biliyordum ben. bitmemiş demek ki. bu album eski albümlerine gore bayagı bir soft ve sakin. varg evlenip çocuk sahibi olduktan sonra durulmuşa benziyor. ben sevdim albümü ama. yani şu an dinliyorum daha sonuna gelmedim. içinde gece uyumadan önce dinlemelik güzel şarkılar var.

https://www.youtube.com/watch?v=wUumNIU08jo
Atmosferik black metal yapan norveçli tek kişilik grup. Solisti cinayetten içerde olduğu için müziğe hapishanede devam etmektedir.
kafası başka.uçuyoruz. I wonder how winter will be
with a spring that I shall never see
I wonder how night will be
with a day that I shall never see
I wonder how life will be
with a light I shall never see
I wonder how life will be
with a pain that lasts eternally
Bir zamanlar çok dinlediğim black metal grubu.
Bu gruba ismini veren burzum aynı zamanda Orhun alfabesinde rünik bir harftir.
bıçakçı varg ağabey vardı hala duruyor bilmiyorum ama?
adam hapse girdi çıktı albümleri patlattı. black metal sevenler dinlesin.
tek kisilik dev kadro.
1. tam bir grup değil tek kişilik projedir.

2. muazzam albümleri ve şarkıları olmasına rağmen varg vikernes tüm metal aleminin gördüğü en dangalak, en sike sürülmeyecek insanlardan birisidir.
ilk kez black metal ve burzum dinleyen insana iğrenç gelir doğal şekilde ama black metal severler için harika gruptur.
anlamı mezarın dibidir.

(bkz: mayhem)
2013 Metali bırakmış. Ya şimdi bakıyorum da Burzum yapmadan önce metal nasıldı. Aynı. Yapmaya başladı nasıl oldu. Yine aynı. Bıraktı. Yine aynı. Şu bıçaklama olayı sonrası overrated olmuş proje. Metal kültürüne bir katkısı olmayan projeyi çok büyütüyorlar.

Edit: Ya abi şu eksi verenlerden biri açıklasın niye Burzum? Yani cidden insanlar ne buluyor Burzum'da merak ediyorum. Gidip Mayhem deki adamı bıçaklayıp viral etki ile deli gibi ünlenmiş bir heriften başka ne burzum? Dünya da ne sanatçılar varken nelerle uğraşıyorsunuz.
sikko türk metalcisinin "black metal grubudur". hepsi çok sever. varg, kilise olayları dillerinden düşmez. hepsi gerçek black metalcidir(!)

Neyse işin ciddiyetine gelirsek, black metal yaptığı falan yok, bunu zaten kendisi de açıkladı. fakat araştırmaktan yoksun metalci olduğu için piyasada alıştık da artık. zaten nazi kafasında ve ırkçı olduğu için olduğu için her zaman dışlanmıştır.

bu da düzenli olarak yazdığı varg'ın kişisel bloğu (bkz: http://thuleanperspective.com/)

gerçek black metal için (bkz: black metal aslında nedir)
sabahtan beri bir şarkısını arayıp bulamadığım grup/eleman.

8-10 dk. bir şarkısı vardı.

arka fonda sadece klavye veya yan flüt çalıyor ve clean vokal eşlik ediyordu.

sanırım cover olabilir , pagan ilahisi olduğu söyleniyordu sanırım.

yaşlandım lan.
aklıma erzurum'u getiren kelime.
Zihinsel olarak problemli olduğunu düşündüğüm varg vikernes tarafından kurulmuş black metal şeysi.Grup falan demeyeceğim ben buna.Yavaş yavaş ergenlerin diline düşmektedir ki metallicadan sonra burzum da ilgi çekici bir grup olmaktan çıkıp bok atılan grup konumuna düşmüştür.
varg vikernes'in tek kişilik black metal projesi. fikirlerinin, yazılarının, görüşlerinin sike sürülecek değeri yoktur. her tarafından çelişki akar. kendisine nazi denmesine karşı çıkar, ''ben iskandinav pagan savaşçısıyım'' der ama iskandinavyayla alakası olmayan yahudilere ve zencilere her fırsatta bok atar. hristiyan karşıtı olduğunu söyler ama avrupada islamiyetin yayılmasına karşı götü pır pır eder. islamiyete karşı hristiyanlığı savunur. kendine norveç milliyetçisi der ama ''türkler orta asya'ya geri dönsün'' der ki türkler ile norveçlilerin tarih boyunca neredeyse iyi-kötü hiç bir iletişimleri/etkileşimleri yoktur. kendini alakadar etmeyen konulara salça olur. bir gün anders behring breivik'i eleştiren yazılar yazar, başka bir gün onu över.

ama müziği on numara şimdi. ona laf yok. yiğidi öldür hakkını yeme. tüm bu sikim sonik görüşlerinden bağımsız olarak müziğini yıllardır severek dinliyorum.
(bkz: jeg faller), büyüleyici. Gerçi çoğu büyüleyici.
(bkz: eyvallah to burzum)
merakla beklenen Sôl Austan, Mâni Vestan adlı albümü piyasaya çıkmıştır. (bkz: hayırlı uğurlu olsun)
en baba tişörtleri annem tarafından toz bezi yapılan gurup.

kişisel not: nerede hani benim beyaz burzum tişörtüm bacanak?
doğrularını bildiği gibi savunan, kamera karsısına geçip önce "Satan" diyip sonradan modacıya vurdurmayan, azıcık akli dengesi bozuk olan, dağlara kaçıp izole olan, doğaya önem veren black metalcinin tek kişilik grubudur. YÜRÜ BE!
milletin bi sik anladığından değil de işte laf olsun ne bileyim metal dinliyom ben yeaa tripleri olsun hatunlar çarşıda pazarda görsün diye dinlediği gayet dandik bir gruptur. çorumlusun lan sen ne burzumu amına koyim gören de norveç dolaylarında doğdun da o kültürün hamuruyla yoğruldun sanacak. allahın çorumundan malatyasından tokatından kalkmış gelmiş burzum dinliyor tamam dinle dinle de bana o müzikten bi bok anladığını söyleme. samimi ol. *
son hali ilginç olan proje:

http://www.youtube.com/watch?v=jWn5kmZ6jgQ
norveççe öğrenmemin tek sebebi olan tek kişilik dev kadro.