1. 171.
  otrivine burun spreyi ile çözülebilecek sıkıntı.
  edit: bağımlılık yapıyor kullanmayın sabredin birkaç gün kendiliğinden geçer.
  #37769747 :)
 2. 172.
  Otrivine adlı spreyin Bağımlılık falan yaptığı yok. Burnunuz tıkandığında sıkın 2 tane, mentollüsünden.
  #37769769 :)
 3. 173.
  burun tıkanıklığı demek; ağızdan nefes almak, konuşurken sesinin değişmesi (birde karşındaki anlamıyorsa), gece rahat yatamamak demek.
  #37769781 :)
 4. 174.
  Ben de tam otrivine'i anlatacaktım. ben istanbul da yaşıyorum. Bunun dışında uzun vakit geçirdiğim memleketler hep akdeniz de oldu. Sonra üniversiteye ısparta ya gittim. Havası çok kuru, öyle ki ısparta sınırından girdiğim andan itibaren benim eller falan direk kurumaya başlıyor. kuru hava da burun tıkanıyor tabi. Neyse kaloriferin üzerine ıslak bez koymalar, eksi bilmem kaç derece havada cam açık uyumak gibi şeylerle bir süre idare ettim. Ama grip olunca işte sıçtım. Arkadaşlar nefes alınmadan yaşanmıyor(hadi canım). Grip vesilesiyle başladım bu illete. Tam 3 yıl. 3 koca yıl. Bunsuz bir yere gidemez oldum. Artık istanbul da bile nefes alamaz hale geldim.

  Bir gün(final haftasıydı) unutmuşum almayı. Ama zaten uyumuyorum idare ettim. Sonra da kendim almadım. Yastıksız uyuyorum normalde 1 ay kadar yastık kullandım. Hatta 2 yastıkla yattım, ne boyun ağrıları çektim. Sonunda bıraktım. 1yıldır rahatım. Zaten ben bunu bıraktıysam her şeyi bırakırım. Sigara falan bok yesin(kullanmıyorum ya rahat rahat sallayabilirim)
  #37769899 :)

burun tıkanıklığı ile alakalı başlıklar