bugün

insanın hayata karşı derin bir ümitsizliğe sevk eden anlar yaşamasına sebebiyet veren bir olaydır.

ortaokula başladığımın ilk ayıydı yanılmıyorsam.bir sınıfım vardı birde zeynep.okula giderdim zeynep, derse girerdim zeynep, eve giderdim zeynep. platonik ve acınası bir aşk'ın tek kahramanıydım.

boş geçen bir ders ve sınıfın olanca gürültüsüyle içine düştüğü curcuna.öyle bir ses öyle bir karmaşa ki göz gözü görmüyor, insan yanındakini duymuyor.o derece.

etrafıma göz gezdirip kimsenin beni görmeyeceği, kimsenin durumu anlamayacağı kanaatine vardıktan sonra işaret parmağımı burnuma götürüp burnumu "tatatata diye çalışan belediyenin beton delme makinaları gibi" karıştırmaya, yani efendim çocukluğumun olanca masumluğu ve dangalaklığıyla başlıkta tanımlanan şeyi yapmaya başlamıştım.

ben yapıyor olduğum şeyin verdiği hazla işaret parmağımı burnumun içine daldırdıkça coşarken önce iki siyah çift belirdi gözlerimin tam önünde.sonra küçümseyen bir gülüş.ve zeynep'in o güzelim ağzından kulaklarıma sonra da körpe zihnime doğru akan zehirli cümleleri.

- kolay gelsin.ne yapıyorsun?
+ ?!?!?

ne söylenebilir ki?ne denir?beni utancımdan kıpkırmızı eden, bugün bile hatırladığımda "vay anua goyiim ne utanmıştım" deyip iç çektiren bir hadisenin tanım olmuş, başlık olmuş, yazı olmuş sayfalara dökülmüş halidir bu entryler.
-napıyorsun!?
-abi sorma. bi sivilce çıkmış acayip kaşındırıyor ya.
-haa. yedim bende de mi?
-yersen!
olması halinde insanın bahanesinin olamayacağı durumdur. en profesyonel yalancı bile kıvıramaz arkadaş. ne diyecek burnumda sinek ölmüş onu çıkarmaya çalışıyorum mu.
(bkz: burun karistirirken sevgiliye yakalanmak)
- ıyğğğ ne yapıyorsun böö?
+ sana ne ulan sivilce çıkmış
- hehehe yeme beni şimdi burnun içinde mi çıkmış sivilce?
+ hee evet
- hahaha burnunu karıştırdın gördümm
- iğrençsin en iğrenç arkadaşımsın mücahit
+ siktir ulan sensin iğrenç dün bizim evde mutfakta kolaları doldurayım diye giderken burnunu karıştıran kimdi?
- kimdi?
+ sendin geri zekalı sende iğrençsin o zaman bütün insanlar iğrenç
- ?!?!?!
(bkz: karizmanın çizildiği anlar)
-hayrola napıyosun?
-abi meşgul etme maden arıyorum. hedefe ulaşırsam artık petrol ithal etmemize gerek kalmayacak.
kaşınıyor ayağına yatarak kurtulmak istenilen ama ne derece başarılı olabilceği tartışmalı bir durum. sevgilinin yanında yakalanılırsa başa dert olabilir.
tikali numarasi cekerek olayi yasanmamis addetmek gibi hareketleri de beraberinde getirir.
yakalandıgın an karıstırmayı sona erdirerek, hicbirsey olmamıs gibi davranmak en makuludur.
insan utanır ama utanmayıp Avm içinde göz göze oymaya devam edenler vardır.
En büyük utançlardan birisidir. Yakalanan kişi burnu kaşınıyormuş gibi göstermeye çalışıp absürte etmeye çalışsa da edemez. Bari elindeki boku fırlat dikkat çekme.
güncel Önemli Başlıklar