1. 1.
  20 dakika sonra edilgen olarak iştirak edeceğim tıbbi müdahaledir. beklemesi can sıkıcıdır, ameliyata aç olarak girmek de tuzu biberidir yaranın.
  4 ... manfromnowhere
 2. 2.
  1 gün sonra girecek olacağım ameliyattır.
  3 ... poposedi10
 3. 3.
  lokal anestezi ile girilmesi tavsiye edilir, 15 dakikalık küçük bir operasyondur. Tek acısı, o da hissedilirse, burna yapılan iğnedir. iğne yapıldıktan sonra kalp atışlarında hızlanma olur, panik olmayınız. Doktor zaten size gerekli bilgiyi verir, sakinleştirir. Anestezi uzmanı kenarda hazır durur her ihtimale karşı.

  Ameliyat esnasında bir takım sesler duyulur ama acı yoktur. Koparma , törpüleme gibi eylemleri hissedebilir, o sırada doktorla muhabbet edebilirsiniz.

  Operasyondan sonra burnunuza tampon tıkarlar, isterseniz evde istirahat edebilirsiniz.

  Operasyon sonrası 2 gün resmen işkencedir, sürekli burnunuz kanar, katı yemek yiyemezsiniz. Sıvıyla beslenirsiniz, gece uyku uyuyamazsınız. Kanla karışık balgama dikkat ediniz, boğulmayın aman diyelim. Eve gelince kusacaksınız, burnunuzu fazla zorlamadan kusun. Kara bir sıvı dökülecek, ondan sonra rahatlarsınız. 2 günden sonra tamponlar çıkartılacak, çıkarırken canınız yanacak biraz, ben hissetmedim, ağrı eşiğinden dolayı, az bir acı, gözlerim yaşarmıştır.

  O lanet olası 2 günü atlattıktan sonra 1 haftalık hassasiyet dönemi ve 6- 7 aylık bünyenin kendini toparlama süresi vardır. 6- 7 olayı bir şey değil, içinizde olup biter, hayatınızı engellemez. 2 günden sonra bol bol kara üzüm çekirdekli tüketmeniz önerilir, kan kaybınıza birebirdir, biraz kilo verebilirsiniz.

  Ama 2 gün sonra kaldığınız yerden devam edebilirsiniz tabiki. Daha sonra rahat uykular, sırt üstü uyumak ve insan olduğunuzun farkına varmak cidden güzeldir.
  8 ... asilgokturklu
 4. 4.
  adını duyduğumda bile burnumu sızlatan ameliyat.
  2 ... you know who
 5. 5.
  eğer burnunuz yamuksa ameliyat olsanız bile düzelmeyeceğini bilin. 2 defa burun ameliyatı oldum. 2 ameliyatta da düzelen burnum zaman geçtikçe aynı tarafa doğru yatmaya başladı. ne kadar dikkat edip ters yöne masaj yapsanız da o yine bir yolunu bulup eğriliyor. eğer burnunuzda yamukluk yoksa sadece şeklini beğenmiyorsanız çok kolay olup başarıyla sonuçlanan ameliyattır.
  1 -3 ... muglu
 6. 6.
  iki gün önce olduğum ameliyattır.

  ilk gece zor geçti. baş ağrısı, burundaki sertlik hissi, bandajın verdiği rahatsızlık.

  ikinci gün tamponların alınması kısmen rahatlatsa da an itibariyle burnumdaki doluluk hissi ve akıntılar oldukça rahatsız etmekte. sadece ağzımdan nefes aldığım için boğazım oldukça tahriş oldu, yutkunamamaktayım.

  ama faydasını göreceğime eminim. rahat nefes alabilecekse kesinlikle tahammül edilebilecek bir eziyet.

  en azından şimdilik böyle düşünüyorum.
  1 ... tornaci tacettin abi
 7. 7.
  bir ay önce olduğum ameliyattır. bıçak kullanılmadan kemik eğriliğinin düzeltilmesi ve et benini aldırdığım operasyon. kanama fazla olmadığı için biraz daha korkusuzdum. ama hala burnumun deli gibi akmasına bi çare bulmuş değilim.baş ağrısı ve diş ağrıları burun agrısının önüne geçmiştir. tuzlu su çekme işlemi şiddetle tavsiye edilir. sürekli yıkamakta da fayda vardır.
  1 ... sembuseklicorba
 8. 8.
  Çağdaş burun ve sinüzit ameliyatları FESS (Fonksiyonel Endoskopik Sinüs Cerrahisi) yöntemi ile endoskop ve ince araçlar kullanılarak yapılır. Bu operasyonlarda burunun kaybettiği temel fonksiyonlar buruna yeniden kazandırılmaya ve burun olabildiğince normalleştirilmeye çalışılır. Tamamen burun içinden çalışıldığı için yüzde ya da burun dışında her hangi bir kesik ya da yaralanma oluşmaz.

  Atardamar kaynaklı bir kanama (Hemaroji) olursa ameliyat yarım kalabilir ya da erken sonlandırılabilir. Bu ameliyatlarda cerrahın beceri yönü ön plana çıkar. Ameliyat, genel anestezi altında yapılır. Uzun da sürebilir. Bu operasyonlarla, polipler temizlenir, sinüsler temizlenir, maksiller sinüs kanalları genişletilerek bu sinüslerin daha iyi oksiijenlenmesi sağlanabilir. Etmoidal sinüsler, maksiller ve frontal sinüslere önceki doğallığı ve fonksiyonları yeniden kazandırılmaya çalışılır.

  Genellikle ameliyat sona erdikten sonra 24 saat içinde hastaneden taburcu olunur.

  Ameliyat sonrasında dokularda yapışmaların (sineşi) oluşmaması için pansuman ve kontrol dönemi başlar. Bu dönem aslında ameliyattan daha önemlidir. Bir kaç hafta boyunce bizzat ameliyatı yapan hekimin görmesi gereken kontroller ve tampon değişimi yapılır. Ancak bu tamponlar, insanlara sıkıntı ve acı veren, büyük tamponlar değildir. Çağdaş burun ameliyatlarında kullanılan, merocel adındaki küçük tamponlardır.

  Ameliyattan sonraki ilk günde gözlerde yaşarma görülür, çünkü göz yaşı kanalı burun içine açılmaktadır, bu nedenle operasyondan etkilenir.

  Ameliyat sonrasında yaklaşık bir yıl boyunca burun içi kortizonlu spreyleri kullanılır.
  ... teleskop
 9. 9.
  ilk 3 gün burun tamponlu olduğu için ağızdan nefes almak zorunda kalıyosun ve baharatlı yemek yemeğe dikkat edin hapşırmak istemezsiniz.
  ... 42jackie
 10. 10.
  türkiyenin yarısının yaptırdığı estetik. diğer yarısı da gözünü lazerle çizdirdi de gözlükten kurtuldu zaten.

  hamiş: ne çirkin bir milletiz yahu.
  6 -1 ... tomford