1. 1.
    1 yıl hazırlık 6 yılda eğitim 7 yıl tıp fiyatları mühendisliklere göre daha pahalıdır 40bin desen 40x7den 280bin sadece okul masrafları. Bunun yurdu ulaşım masrafı falandı baya ediyor valla.
    2 ... french prens
  2. 2.
    40 bine tıp yok.
    60 binden aç sen onu.

Ayrıca özelde tıp okuyana burs vermezler.
    ... las amores son mentiras
  3. 3.
    bu başlığı görünce merak ettim. diyelim ki doktor olacağım fakat devlet üniversiteleri tutmadı ve o kadar salağım ki özellerde bile en düşük puanlısını kovalıyorum.

en düşük tıp için türkiye'de kaçıncı olmak lazım acaba ? dediğimdir.
    ... mazharfuatozkan
  4. 4.
    400 bin olsa

Dövizdeki artış azalışı düşünürsek farklı yatırım araçları ile birlikte 7 sene de o parayı iyi bir yatırımcı 4 e katlar o da 1.6 milyon lira yapar

Çalışmaya başlasa 10 bin lira alsa 10 senede oraya harcadığı parayı zor çıkarır zaten o 10 sene de ticaret yapan kişi o parayı da katlar.

Hayır parası çok olan insanlar neyin kafasını yaşıyor da böyle işlere kalkışıyor acaba. Sabit gelir nedir ki artık bu kapitalist dünyada? Çok parası olan için diyorum tabi. Adamın milyonları var en büyük hedefi çocuğunun tıp okuması. Zaten o çocuğun 50 senede kazanabileceğinden fazlası var bunlarda.

Ülkedeki zeki insan profili hiç ekonomiye çalışmıyor. Zengin insanların oranını araştırmışlar zenginleşen kişilerin çoğunun eğitim durumu düşük çıkmış. Çünkü risk alıyor bu insanlar elindeki para ile.

Ama bizdeki para sahibi insan profili sabit paraya talim geliyor.

Tabi ki ülkede her alanda yetişmiş kalifiye eleman olmalı, alanında uzman insanlar olmalı. Ama elinde sermayesi olup da parayı böyle harcayan net saftır.
    3 ... keyf kahyasi
  5. 5.
    Haşşırt diye girecek olan paradır ha mezun olunca o parayı çıkarırlar o ayrı.
    ... kudurtanbazlama