bugün

3 .lige düşmüş aq.
kaliteli bir altyapıya sahip olduğu için tekrar geri dönmesi sürpriz olmayacak kulüp. aşağıya iki isim yazıyorum, yakın zamanda duyabiliriz örneğin.

(bkz: eren güler)
(bkz: tuğbey akgün)
görsel
görsel
siyasal islamcıların mahvettiği anadolu efsanesi.
gereksiz fazla sempati duyduğum takımdır.
görsel

Bölgesel amatör Ligi'ndeki takıma yenilip bu sezon türkiye kupası'na veda eden takım.

Nerden nereye geldi koskoca takım.
Bitmiştir.
Harap, viran ve yerle yeksan olmuştur.
iki transfer dönemi kalıcı transfer yasağı yemiş. Hiç üzülmedim. Evet.
harap, viran ve yerle yeksan olmuştur.
görsel
https://twitter.com/i/spaces/1BRJjZNveqjJw

Canlı sohbet odasında emin adanur konuşuyor.
Bu gidişle 3.lige düşecek olan takım.

Gereksiz harcama yapıp borca harca batan büyük Küçük takımlar ibret alsınlar...

Nereden nereye...

inşallah bir gün hakettiği yere geri döner...
bugün ismini yazmak istemediğim terörist takımla hayati önem taşıyan maçına çıkacak olan sevdamız...

dünyada türk olmak gibidir, türkiye'de bursasporlu olmak.

bursa bizim şehrimiz.
memleketimiz.
doğduğumuz yer, doyduğumuz yer.
sokaklarında gezdiğimiz, büyüdüğümüz, ilk aşklarımızı, ilk ayrılıklarımızı yaşadığımız yer.
eşimin bana dünya güzeli iki yavru verdiği yer.
atalarımız yurtlarından sürgün edildiğinde bizlere kucak açan yer.
600 yıllık bir cihan imparatorluğunun filizlendiği yer.
işgal edildiğinde kurtarılana kadar ülkenin namusudur denilerek tbmm kürsüsüne siyah örtü örtülen yer.
bursa bizim. bizim her şeyimiz.
yeşili ile, beyazı ile, fabrikalarından tüten dumanları ile burası bizim kalemiz.

bu yüzden bursa demek, çoğu bursalı için bursaspor demektir.
bursa ve bursaspor birbirinden ayrılamaz bizim nazarımızda.

galatasaray'ı, fenerbahçe'yi, beşiktaş'ı herkes tutar, destekler.
ama bu takımları tutanlar yüzlerce kilometre deplasman yapmak ne demektir, türkiye'de kendine ayrılan deplasman tribünü kotasını dolduran tek kulübün taraftarı olmak ne demektir bilemez, anlayamaz.

bugün adana'da beşiktaş'ı tutan biri, erzurum'da fenerbahçe'yi tutan biri, zonguldak'ta galatasaray'ı tutan biri anlayamaz bursasporlu olma nedenlerini.

zaten anlayabilselerdi kendi şehirlerinin takımları şu an süper ligde olurdu, onlar da kendi şehrinin takımlarına alkış tutarlardı tribünlerde.

yukarıda da dediğim gibi, yüzmilyonlarca liralık bütçeleri olan istanbul kulüplerini herkes tutar, herkes destekler.

ama önemli olan doğduğun, doyduğun şehrin değerine sahip çıkmaktır.

önemli olan trabzonzporlu olmaktır,
ankaragüçlü olmak, adanasporlu olmak, göztepe tribününde "göz göz göztepe" diye bağırıp isyan etmektir.

sen samsunsporla yatıp samsunspor ile kalkıyor musun?
sen eskişehir ligden düştü diye hasta olup yataklara mı düşüyorsun?
sen karşıyaka borçlarından kurtulsun diye cebindeki son kuruşunu mu bağışlıyorsun?
sen bizdensin işte.
sen de bursasporlusun. ne mutlu sana...

daha ne anlatayım ki ben size?

biz şampiyon olan takımları tutmadık.
tuttuğumuz takımı şampiyon yaptık.

anlamanızı beklemiyorum...

görsel
Maçı maalesef hiçbir kanak yayınlamıyor. Saat 14:00 da. Varsa bir platfom paylaşımları bekliyoruz.
Tengir efendi sen son kuruşunu mu bağışladın Bursaspor’a ?

Amk ligden düşecek diye bir takım neden yataklara düşeyim ? ibneler adam gibi oynasa düşmeselerdi derdim.

Edebiyat yapma pazar pazar. Hadi yallah stadyuma.
Çıkın yenin oğlum.

Diyarbakır’a başka bir ülkeymiş gibi davranarak bu sorunları daha çok büyütüyorsunuz.

Bu arada Adana Demirspor.
Basketbol'a yönelen spor kulübü. Karşıyaka'nın izinde gidiyor.
yine de yakışmadı.

görsel
bursaspor adamdir. cekemeyen kürtcüler , siktirsin gitsin kandil'e.
amed denen pkk sempatizanı takımı yendiği için bazı tatlısu solcuları tarafından hedef tahtasına oturtulmak istenen ülkemizin beş büyük kulübünden biri. bakın bursaspor sıradan bir anadolu takımı değildir. her şeyden önce 3.5 milyon nüfusu olan bir şehrin markasıdır. üçüncü ligi bırak amatörde bile olsa taraftarının sevgilisidir. öyle bursa fk, yeni bursa, bursagücü, bursa belediyespor gibi çakma takımların işi olmaz bursa'da. böyle çakma takımların taraftarı da olmaz bursa gibi bir şehirde. bu iki takım diyarbakır'dada oynadı. orada bursalı futbolcular canlarını zor kurtardı. açılan bölücü pankartlara, sözde pkk paçavralarını falan hiç saymıyorum. o zaman neden kimsenin sesi çıkmıyordu? o zaman tatlısu solcuları neden konuyu gündeme getirmiyordu. işte bunlar hep bursaspor ve türk düşmanlığından kaynaklanan şeyler. merdan yanardağ bile iki gündür bursaspor'u diline dolamış. ulan ilk maçtaki bölücülere neden sesin çıkmıyordu o zaman?
2022-2023 sezonu itibariyle tff ikinci lig beyaz grupda ​mücadele eden takım.
Bugün yenemezse 3. Ligi görebilir.

Kalan maçları çok zor.
Bugün Şampiyonluğun 13. Yıldönümünde evinde somaspor'a 3-5 yenilen takım.
Cumartesi günü nazilli'yi deplasmanda yenemezse, büyük ihtimalle 3. Lige düşecek.
güncel Önemli Başlıklar