bugün

federasyonun yaptığı haksızlıktır.

Bursa taraftarı hiç bir zaman polisle çatışmaz bunu herkes bilir, taraftarın arasına 3-5 provoke edici şerefsizler bunu tetiklediler.
hiç bir provokasyon türk askerine,polisine taş atmaya kurşun sıkmaya mazeret olamaz.

daha beter olsunlar.
hatta liglerden men edilsinler.
çatışmadıkları öne sürdükleri çatışmada 25'i polis 34 yaralı vardır. görüntülerdeki yeşil beyazlıların çoğu provoke eden celticlilermiş ben glaskowluların yalancısıyım.
bursasipor başkanı sayın yazıcı nın da dediği gibi hiçbir kimse bundan sorumlu tutulamaz.
tek mağdur gariban bursasipor taraftarıdır.
onun dışında mağdur yoktur.
sorumlu olanların listesi ise aşağıdadır.
a. hiçkimse
b. jin jwon jo kasabasından kim ül çong (çin- ilk sıra yedek sorumlu)
c. abebe bikila (eski atlet yeni provokatör- ikinci sıra yedek sorumlu)
d. teksas şerifi (usa)
anlayamayana not: dalga geçiyorum.
(bkz: türkiyeli polisi)
en büyük suçlu bejeke taraftarının bursaya gitmesini isteyen bursa valisidir.
yıllardır polis tarafından türlü işkence ve eziyete maruz kalmışlardır. gidilen deplasmanlarda yapılan kötü muameleler, rakiptakımın kışkırtmaları, gidilen deplasmanlarda emniyet güçleri tarafından korunmamaları, ki biliyorsunuz istanbuldaki beşiktaş bursa maçında 4 bursasporlu bıçaklanmıştı. tamam bursaspor taraftarı sütten çıkmış ak kaşık değildir, ancak benimde aralarında bulunduğum 2000 öncesi teksas ile 2000 sonrası teksas arasında dağlar kadar fark vardır. 2000 öncesi bazı kişiler sırf hırsızlık yapmak için deplasmana geliyorlardı kabul ediyorum ancak günümüzde deplasman otobüsüne binildiğinde kafile başkanı çıkar 'beyler kimde olay çıkarmayacak' , 'yemek, içki ve sigara parası olmayanların hertürlü ihtiyacı karşılanacak' der ve otobüsler öyle hareket eder.

saolsun istanbul basını yaptığımız güzel organizasyonlardan hiç bahsetmezler, örneğin ihitiyaç sahiplerine yaplan yardımlar, okullara yapılan tadilatlar, kütüphaneler, bunlardan kimsenin haberi yoktur, nedir bursaspor taraftarı pisliktir, nedir bursaspor taraftarı serseridir.

yıllardır bursaspor taraftarlarının çektiklerini kimse bilmez, polisten haksız yere defalarca dayak yiyen biri olarak söylüyorum bunları, gerçekten bir çok haksızlığa uğruyoruz, istanbulda beşiktaş maçında stada girerken biz bıçaklanıyoruz basında çıt yok, deplasmana bıçakla geldikdiye 30 otobüs serseri dediler, stad önünde sözde polis korumasındaki bursasporluları bıçakladılar, tahrik dediler. biz polisle çatışıyoruz yemediğimiz damga kalmıyor. adam bıçaklayan tarafa 2 maç seyircisiz, polisle çatışan tarafa 5 maç seyircisiz, hükmen malübiyet, kalan iki maçı hükmen yenik artı 3 puan silinmesi konuşuluyor soruyorum bu haksızlık değilde ne?
herşeyden önce basının yaptığı haksızlıktır. aynı olaylar isyanbulda da çıkmış, hatta bir bayan bıçaklanmıştı. basın 2-3 gün üstünde durdu durmadı. şimdi basının içindeki bursa düşmanları (beşiktaşlılar) olayı öyle bir abartıyorlar ki sanırsınız tüm çarşıyı kılıçtan geçirmişler.
orantısızca sıkılan biber gazıdır. yoldan yanlışlıkla geçen bir insanın yahut maçın iptal olduğunu duyup stattan çıkan sıradan bir taraftarın ne olduğunu anlamadan gözlerinin yanmasıdır. önlem almasını da beceremeyen, müdahale etmesini de beceremeyen polislerimiz mevcut. (bkz: orantısız güç kullanımı) yönetmelik öyle buyuruyorsa, yönetmelik bozuktur. bir şeylerin bozuk olduğu aşikâr. o haplı, silahlı serserilerin, psikopatların başıboşluğu benim gözümde devletin beceriksizliğidir. etraftaki işyeri sahibinin gördüğü zarar da cabası.

benim merak ettiğim bu olaylarla bursaspor'un hiçbir alakası yok iken, bursaspor'un sorumlu tutulup tutulmayacağı.

100 bursalı vatandaşı dinledim, çoğunlukla bursa valisini sorumlu tutuyorlar tüm bu olaylardan ötürü. beşiktaş ile bursaspor arasındaki husumeti bitirmek kendisine mi düşmüş diye kızıyorlar ve gerekli önlemlerin alınmamasından dolayı da kendisini suçluyorlar.
Ligin ilk yarısında inönü stadındaki maçta bursaspor taraftarının cebinden bozuk paraya kadar alıp sonra eli satırlı bjklilere kurdukları barikatta zayıf bir yer bırakarak bursasporlu taraftarları kalleşçe bıçaklatan "türk polisi" değildir. O şerefsiz polisler benim devletimin polisi olamaz. Aynı polisler bjk taraftarını yabancı devlet başkanı gibi korumaya kalkarsa daha bjkliler gelmeden bursaspor taraftarına dayak atmaya kalkarsa kimse o polise eyvallah demez. Durup dururken küfreden "yediğiniz dayakları unutmadınız mı?" diyen polis her türlü karşı şiddeti hak etmiştir. Havai fişekli Pkk teröristlerine sadece panzerle su sıkan yakaladıklarını nezarete atmadan salıveren, ancak bursa'da tüm şehir merkezini kaplayacak kadar biber gazı atan polis ve emniyet teşkilatına her şey mütehak. Bursa insanı ve şehrinin sabrını taşırdınız artık. 3 istanbul takımının ve pkk yandaşı takımın güvenlik görevlisi değil bu polisler. Bu polisler devletin polisi beni bıçaklatıp onu koruyorsa ümüğü sıkılır böylelerinin. Tff'ye gelince sen 4 kişinin bıçaklandığı maçta can güvenliği var diye maçı oynat, çarşamba kupa finali oynayacak bjk yorulmasın diye bu maçta polislere olay çıkartıp maçı iptal et. Allah hepinizin belasını versin!
Son olarak, işinize geldi mi bursa erkeği top, yumuşak, zorunuza gitti mi bursa erkeği acımasız gaddar. Siz kendi belanızı kendiniz bulacaksınız zaten.
kanımca türkiyeli polisin diyarbakır'ın intikamını aldığı olaydır.
bir kaç bursalı taraftardan çok kinle dolup taşmış yüzlerce insanın çevik kuvveti geri çekilmeye zorladığı ve maçın iptaline yol açtığı bir durumdur. ve tam da sporda şiddet yasası çıkmışken gerçekleşmiştir. şehirde çıkan insan hayatını tehlikeye atan olayları geçtim o maçı izlemek isteyen milyonlarca insana yapılan hem maddi hem de manevi zararın sorumluluğu birilerine yüklenmelidir. insanlara bunu yaşatmaya kimsenin hakkı yoktur. ve bu holigan grubuna en ağır ceza verilmelidir.