bugün

akepe hükümeti'nin bursa valisi sehabettin harput'un son icraatı. ya ünlü olmak ya da halk tarafından çok sevilmek(!) istiyor.
futbolu spor olmaktan çıkarmaya bayılıyor sayın valimiz. ermenistan maçına azerbaycan bayrağı sokmayarak yeterince sevgilerimizi kazanmıştı, bu hareketiyle de taht kurdu(!) gönlümüzde...
(bkz: sehabettin harput/#7434841)

http://www.hurriyet.com.t...tbol/13998623.asp?gid=373
büyük saçmalıktır, vatana millete ihanettir. şayet bir türk, tc kimliği taşıyan bir vatandaş güvenlik bahane edilerek ülkesinin bir şehrine gidemeyecekse afedersin kafamı sokarım ben öyle ülkenin kararlarına kanunlarına! vali efendi, sen kimsinde koskoca bir şehir adına karar verebiliyorsun, ey bursaspor başkanı ibrahim yazıcı, böyle mesanetsiz bir karara tepki vermeyecekmisin??? ey kendini türk hisseden bilinçli vatandaş, sizinde kanınıza dokunmuyormu böyle bir karar yada tepki vermek için aynı durumun sizin başınızada mı gelmesi gerekiyor?! bir hafta önce sivasspor maçını deplasmanda seyircisiz oynayan bursaspor bir maçını daha seyircisinden yoksun oynayacak, nasıl bir adalet bu?? sinirlerim çok bozuk sözlük !!!
seyahat özgürlüğünün kısıtlanmasıdır. komedidir. mallıktır.
sokayım ben böle valiye.
saçmalığın daniskasıdır. demokrasi bu olsa gerek.
'diyarbakır a vize uygulaması başlatacakmısın akp?' sorusunu aklıma getiren durum, şayet bursaspor taraftarı d.bakır a maça gitse ve kolluk kuvvetleri bu taraftarları koruyamayacaksa ben verdiğim vergileri helal etmiyorum kardeşim!
faşist bursa gavur izmir diyerek alttan alttan odun veren ve kürtçülük yaparak ayrımcılığın daniskasını yapan akp nin son icraatıdır. kendi ülkemizde yabancı gibiyiz lan!
Diyarbakır nüfusunun azaLmaması bakımından iyi bir çalışmadır.
Türkiye'ye özgü olmayan durumdur.

Zico'nun tribünler için söylediği bir sözü vardı; avrupa'da ırkçılık var, yunanistan'da savaş, türkiye'de tribün terörü diye.

Yani tribünü bilen, takip eden, içerisinde olanlar ilk defa karşılaşmayacaklardır böyle bir durum ile ki bu sadece türkiye'de olmayandır. italya'da onlarca takımın taraftarı var deplasmana gitmelerinin yasak olduğu. O yüzden olayı vatan elden gidiyor, hainler, helebele hubeleye getirmeye gerek yoktur. Evet deplasman yasağı tribüncü insan için büyük hayal kırıklığıdır, hakarettir ama ara sıra olması muhtemeldir.

Sonracığıma bir diyarbekirli olarak diyarbakır'a ve taraftarına bursa'da uygulanan ırkçılığı ve faşizmi nefret ile kınadım. Yani şehircilik konusunda bursaspor'u tribün olarak beğeniyorken nefretimi kazandılar. Hani olay tribünsel mevzulardan dışarı çıkarak ırkçılığa dönmüştü ve ırkçılıktan nefret ediyorum. Sonrasında ise gerek diyarbekir tribünlerinde bulunan arkadaşlarım ile konuşmalarımda hepsi bursaspor'a haklı olarak kin güdüyordu. Bir yerde mutlaka bir tepki verilmeli diye düşünüyorken bu ırkçılığa sanırım biraz dindim. Yani yaptıkları faşistlik ile(utanmayacaklarını bilmeme rağmen) utanmalarını sağlamak gerekiyordu. Bu da şiddetle olmamalıydı. O yüzden bu karara çok ses etmiyorum çünkü güvenlik konusunda burada konuşanlar ne tribünü, ne de yaşananları, yaşanması muhtemel şeyleri bilmiyorlardır. Burada akp valisini falan savunduğum ise yok ama bu maç adına çıkacak olayları kim durdurabilir, nasıl durdurabilir bilemem. Ayrıca diyarbakırspor taraftarını suçlayanlar önce kendi savunduğu taraftara bakacaklardır. Gördük galatasaray'ın, diyarbakırspor deplasmanını. Çiçekler ile karşıladılar, sebo reis diyarbakır atkısı taktı. iki tribün neredeyse birlikte maçı izledi. Yani diyarbakır kendisini dışlamayanlara(galatasaray, kayserispor, beşiktaş, ads) herhangi bir saygısızlık etmemiştir. Çiçekler ile karşılayıp, ağırlayarak uğurlamıştır. Diyeceğim o ki büyük olaylar çıkması yerine diyarbakır tribünleri ırkçılığı protesto etsin, faşizmi lanetlesin ve o faşistleri utandırsındır.
doğal karşılamak valinin kararı kadar saçmadır, özgürlüklerin kısıtlanması adına atılmış bir başka zihnisinir karardır.
bursaspor ve beşiktaş takımları arasında ki maçlara nasıl deplasman taraftarı alınmıyorsa bu maç için de böyle düşünülmüş olabilir. sonuçta gitmek isteyen diyarbakır otobüsüne binip gidebilir. fakat büyük ihtimalle d.bakır takımı tribünde bursaspor taraftarları için yer ayırmamış olacaktır. sorgulanması gereken futbolun bir dostluk sporu olması gerekirken ülkemizde kavga unsuru olmasıdır. vali çıkabilecek bir olaya karşı önlem almak istemiştir. çıkacak bir arbedede birkaç taraftarın burnu bile kanasa bu yüzlerce puana değmez. bu yüzdendir ki futbolun sadece oyun olduğunu anlayana kadar tüm deplasman taraftarı uygulaması kaldırılmalıdır. biliyorum bu taraftarları cezalandırmak olacaktır. fakat zaten bu olayları çıkaranlarda taraftarlar değil mi? turkcell süper lig'te deplasman taraftarı uygulaması bir süre için gözden geçirilmesi ve düzenlenmesi yerinde olacaktır.
(bkz: böyle valinin kalıbına tüküreyim)

geçenlerde el kadar çocuk dediydi de gülmüştük, haklıymış.
teksas grubu tarafından kınanan uygulama.
http://www.teksas.org/haber_oku.asp?haber=6118
(bkz: bursaspor a verilebilecek alternatif cezalar)
türkiyede özellikle bursaspor taraftarına uygulanan saçmalığın daniskası denılecek bır durum fakat yolda bı olu hayvan gorsek hep akp hep akp dıyerek bukadar kucuk dusunmekte sacmalık kımsenin bursasporu ve bursaspor taraftarını kendı sıyasetıne mal etmesıne luzum yok bu buyuk taraftarada bu yakısır.
her ne kadar fanatik bursasporlu olsam da bugün anlıyoruz ki doğru ve yerinde bir karar. bursaspor takımı kafilesi taraftarsız geldiği halde 3 bin kişi ile yolda karşılamaya çalışan ve ellerinden geleni ardına koymayacak olan holigan bir taraftar kitlesine karşı alınan bu önlem gereksiz taşkınlıkları önleyebilir. kaldı ki bu holiganlar bursaspor futbolcularının kaldığı otele de saldırı girişiminde bulunmuş ve oyuncuları uyutmamışlarır- uyuduysalar bile ne kadar rahattılar tartışılır- açık konuşmak gerekirse bursadaki bazı olayların abartıldığını düşünüyorum. bursa taraftarı da bu kadar ağır tepki vermemeliydi bence ama sana bir tepki yapıldıysa da bunu en kötü ihtimalle tribünde cevapla kardeşim, otele saldırmak ne demek? hangisi daha holiganca şimdi sormak gerekir.
bursaspor taraftarının diyarbakırlılar tarafından sikilmesini engelleyecek eylem.
bırak taraftarı sahadaki 11 bursasporlu futbolcuya bile edilen küfürleri atılan taşları hatırlıyorum da.. gerçekten iyi ki gönderilmedi.

kaleci ivankov un olduğu tribündeydim. dizleri titriyordu bir çoğu milli takıma yükselmiş bursasporlu futbolcuların.
bursaspor ve d.bakırspor arasında yaşanılan ve hükmen bursasporun kazandığı maçı,daha önce bursada oynanan ve bursasporlu taraftarların sloganları ve pankartlarıyla futbol maçından ziyade siyaset müsabakasına dönüşmesi durumuna bakmadan eleştiren tatlı su milliyetçileri yine buradalar, diyarbakır ve bursaspor arasında husumet bellidir, deplasman yasağı burada olayları engellemek için bir önlemdir.
Ulkenin dogusunun sanki isgal altindaki topraklarmis gosteren karar. Devletin gorevi sinirlari icersindeki her yerde guvenligi saglamakdir sehayet yasaklari o devletin aczini gucsuzlugunu vasfini yitirdigi gosterir .