bugün

bazılarının, bursaspor'un şampiyonluğuna engel olmak için birtaraflarından uydurmaya çalıştığı sudan bahane.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25077700/

velev ki tekrarlandı. ne olacak kuzum? antalya bursa'yı yenecek mi?
bu tekrar antalya'ya ne katacak?
komiksiniz. komik...
dün maçta teşvik aldığınız o kadar aşikardı ki. bu düşüncenizle bunu perçinlediniz aferin ulan...
Yenilgiyi hazmedememektir.
(bkz: 3 nisan 2010 bursaspor antalyaspor maçı)
antalyaspor-selçuk dereli-bizans basını troykasının yaratmaya çalıştığı komedidir. o topla penaltı noktası arasındaki 10 santim size girsin...
gole giden toplara elle blok yapan istanbul takımlarının oyuncularına göz yuman eyyamcı ex-hakemlerin bir taraflarından uydurdukları elementtir, bu kadar komik ve aciz olmak gereksizdir. 20 cm. nin hesabını yapmak skandaldır.
ben aslında pozisyonu görmedim ama sanırım topun tam bir şekilde penaltı noktasında olmadığı konusunda herkes hemfikir gibi. bu duruma göre göre yorumlamak gerekirse; kural topun tam orta noktadan kullanılması gerektiğini söylüyor. tıpkı taç atışı gibi. taç atışında çizgiye basarak atarsanız, taç hakkı karşı takıma geçer. bu maçtada top tam çizgide değil imiş. kural burada ihlal edilmiş, hakemin atışı tekrarlaması gerekirdi. hakemin bunu görmemesi zaten hakem hatasıdır ama kural hatası olduğuda apaçık ortadadır. bir de işin kötü yanı hiç böyle bir vaka ile maç tatil oldu mu olmadı mı bu bilinmiyor toplum tarafından ve medya tarafından. şimdi tff tekrar oynanması gerektiğini söylese insanlar bunun bursaspor'u şampiyonluktan etme planı olduğunu düşünecekler ve kaos felan oluşacak. tekrar oynatma kararı felan alınırsa eğer umarım bursaspor kazanır ve oluşacak olan kaos önlenmiş olur. ne şiş yanmış olur, ne de kebap.
(bkz: bursasporu yıpratma çalışmaları vol1)
tekrar edilmelidir hakem hatası yoktur top penaltı noktasının bariz bir şekilde ilerisindedir ve bu kural hatasıdır.
penaltı noktası'nı don lastiği ölçüsü için kullanılan mezro ile ölçülmesine kanaat getirenler için geliyor;

Kurallar derki; serbest vuruşlar ihlanin yapıldığı yerden kullanılmalıdır. Fakat penaltı için ayrı bir durum söz konusu olduğundan atışlar belirlenen noktadan yapılır. Söylendiği gibi penaltı vuruşu, atılması gereken yerin biraz önünde yapıldı. Ancak bu, bir kural hatası değildir. Burada hakem hatası ortaya çıkıyor. Oyun alanı içerisinde hakemlerin birçok müsabakada vermiş olduğu faullerin çoğunun tam ihlal noktasından uzakta kullanıldığını defalarca görmekteyiz. O zaman yerinden yapılmadığı için mağlup olan bütün takımlar itiraz ederek müsabakanın tekrar oynanmasını talep etmiş olurlardı. Antalyaspor'un serzenişi doğrudur. Ancak bu bir kural hatası değil, hakem hatasıdır. Yapacakları başvurudan da bir sonuç alamazlar.

Serdar Tatlı
(bkz: beşiktaş taraftarından uefa ya mektup/@protest sanayici)
antalyaspor'un alavere dalevere ile tekrarlatmaya çalıştığı maç. 30 santimin hesabını yapacaklarına alkış tutmalılar bursanın bu mücadelesine. ivankov 15 metreden de atar zaten o penaltıyı. ayrıca o birşey değil de;

(bkz: penaltı atışını eksik kullandıran hakem)
bursanın şampiyon olma ihtimalini yedirememektir.
bu tür pozisyonlarda 2 durum söz konusudur. ya kural hatası vardır, ya da hakem hatası. burda hakem atış anında kalecinin itirazına rağmen topun nokta üzerinde olduğunda ısrar ediyorsa -ki ediyor- bu hakem hatasıdır. hakem yanlış görmüştür ve olay biter.

aksi olsaydı her yanlış ofsayt bayrağı kalkan maç iptal edilirdi. ofsayttan gol olan maçların iptal edilmemesindeki düstur, kural hatası olması değil hakemin yanlış görmesinden dolayı hakem hatası olmasıdır.
kişinin, tadı damağında kalmış maçın tekrarını istemesi olayıdır.

ben de 25 mayıs 2005 milan liverpool maçı tekrar oynansın istiyorum ama oynamıyor ipneler..
giden sevgilinin geri dönmesini istemekle eşdeğerdir, kısaca yalan olur.
bursasporu yıpratma çabasıdır.Anadolu takımları şampiyonluğa oynarken yapılan klasik numaradır.Genelde etkili olur.bursaspor bunu kıracaktır.
güncel Önemli Başlıklar