bugün

yerlisi fazla bulunmayan kızlardır. genelde göçmendirler.
ön yargılara kurban giden kızlar.
y kromozomu taşımayan insanlardır.
gerçek bursalı kız görmeyenin onlara çirkin demesini doğal karşılayan, hem güzel hem de karakterli kızlardır ki onlar nilüfer hatunun şehrinin kızlarıdır. gerçek bursalı kız bulmak zordur çünkü bursa da bursa insanı kalmamıştır ya artvinli görürüsünüz ya da trabzonlu ya da herneyse ama bursalı kız gören cennete girer kanımca. ayrıca birçok sanatçı yetiştiren şehrin kızlarının çirkin olması beklenemez keza şebnem ferah ve özlem tekin de bursa lıdır unutulmamalıdır ki onlar gibi bir çok sanatçı bayanımız da öyle.
kendilerini uludağ'ın yaratıcıları sanan kızlardır.*
ortalama etek boyu istanbul kızlarından uzun olan kızlardır.
(bkz: kopya kızlar) * * * * * *

edit: imlağğğğğ
zeki, güzel ve yetenekli kızlardır*..
ahlaki değerlerine sahip çıkmayı bilen, bu zamanda zor bulunan kızlardandır. sevimli mi sevimlidirler. şahsımın hatunu bursalıdır. * keşfettim ulan.
çok oynak kızlardır. aldatmaya meyillidirler. aman uzak durun derim. güzelliklerine kanmayın. kullanın atın.
ortalama değer teoreminden faydalanarak;
a=yıldırım kızlarının etek boyu
b=heykel kızlarının etek boyu
f(x) [a,b] kapalı aralığında tanımlı bir fonksiyon olsun. f(a)=f(b) ve (a,b) açık aralığında fonksiyonun türevi daima 0 ise fonksiyonun bu aralıktaki değeri sabit bir sayıdır ve her x elemandır (a,b) bu sabit sayıya eşittir.
ancak gerek ve yeter koşul sağlanmadığından f(x) fonksiyonu ortalama değer teoremini gerçeklemiyor veya haydi erkekler izmir'e denir.
yerim ben onları kızlarıdır memleketimin havasını alan güzel ruhlardır güzel yüzlerdir evlenilesidir çocuk yapılasıdır.
cok güzel, cok bakımlı, göcmenliğin verdiği sarısınlıkta *, ancak genellikle bos kızlardır, izmir'li kızların yanında, onların sıcaklıgına erişemez, masada uzaylı gibi sus pus otururlar. yani bursali erkekler icindirler.
tanıdığım kadarıyla gayet sade, şirin mi şirin; "ulan tam evlenilecek kız bu!" yanılgısına düşüren; akabinde inanılmaz trip ve dalgalarıyla amınıza koyan; aslında kişiyi en az üzmesi gerektiği düşünülen fakat en çok yaralayan kız tipidir. stadyumda maç izlerken bile arayabilirler. binbir zahmetle bir şekilde açarsınız, özledim der. "önemli birşey var gibi arıyorsun, biliyorsun nerde olduğumu; özledin mi? vay anasını." dersiniz, özlemedim siktir et diyip suratınıza kapatır.

böyle de taşak geçer. yerim ama ben onları. bi tanesini ya da.
her üç kızdan ikisinin türbanlı olduğu kızlardır. ben de çok şaşırdım son gidişimde.
(bkz: bir gün yine kızın biriyle dolaşıyorum)
tanım:bursa ilimizde yaşayan kızlardır. güzeli, az vodkalısı, kaşarı, kapalısı mevcut bir topluluktur.
eğer gerçekten bursa kızıysa yani öyle göçmenlik veya karışıklık yoksa, evine bağlı, sadık, gerçekten güzel ve çoğunluğu uzun boylu kızlardır. beyaz tenlidir bunlar. kumraldırlar. şirindirler ve espriyi severler. zekidirler keza tanıdığım tüm bursalı kız arkdaşlarım ya zengin bir koca bulmuşlardır ya da okuyup kariyer sahibi olmuşlardır. aile kültüründen uzak kalmayıp aynı zamanda da ileri görüşlüdürler. yaptıkları naz değil gerçekten bir şeyi istemiyorlarsa istemediklierni belirtirler. fazla üstlerine gitmeyiniz inat ve hırçındırlar. aniden ummadığınız zamanda bağırabilirler. *. * * ** * *
kesinlikle izmir kızlarından daha güzeldirler.herşeyden önemlisi çok ileri görüşlü ve ailecildirler.kendimden biliyorum.
kendileri için beste yapılan kızlardır.

http://www.youtube.com/watch?v=edF0oxHkTBs
bursa'da büyük oranda bulgaristan,yunanistan ve eski yugoslavya göçmeni olduğunu düşündüğümüzde ne kadar güzel oldukları anlaşılabilecek kızlardır,bir de kıymet bilseler.*
toprağı güzel bursa'dan nasiplenmiş insanlardır.

ha bi de kimseyle bi şey yarıştırdıkları da vaki değildir bunların.
yok izmir, yok istanbul, yok bilmemne
bursanın erkeklerinin ve tekerlemesinin gölgesinde kalmış olan insan kitlesi.
sizin dünyanızı sarsan kızlardır.

(bkz: kendimden biliyorum)
çoğunun sarışın, renkli gözlü olduğu iddia edilen kızlardır.*
bursaspor'un şampiyonluğunu kutlarken kameralara yansıyan görüntülere bakılırsa, güzeldirler, hatta cillop gibidirler.
(bkz: yirim)