bugün

macır mahallesinde macır dövmeye çalışmanın anlamsız olduğunu dayak yiyerek anlama şeklidir.
(bkz: Muhacır)
sürekli tekrarlanan güzel etkinlik.

yalnız burada tek değişmeyen "dayak yiyen kürtler"dir.

dayak atanlar değişkenlik gösterir zaman zaman.

kimi zaman ahıska türkleri atar dayağı, kimi zaman arnavutlar, kimi zaman teksas basar kürt mahallelerini, kimi zaman ülkücüler.

ama değişmeyen tek şey, bursa'da kürtlerin dayak yemesidir. artık ne işleri varsa bursa'da, bursa nere, güneydoğu nere? kaç km var arada...
yarın once bulgarıstanın sonrada turkıyenın aihm sıkayet edılecegı kavgadır.
şimdi olayı onlar çıkarmışsa ellerine sağlık,olayı onlar çıkarmamışsa onlar barbar dememi bekliyorsunuz hayır beyler onlar adam adam çünkü kürtlerin geneli olay çıkarmaya yatkındır göz göze gelmek bile olay sebebidir.
Bulgar türklerinin ellerine sağlık denecek tatilde olduğum için katılamadığım fakat haberi bütün mahallede yayılmışi olay.
(bkz: macir)
(bkz: bulgaristan türkü)
yakında mıcırlar da kürtleri döverse şaşırılmayacak hadisedir.
kürt dediğin adamlar gecekonduda yaşar. macır dediklerin ise göçmen konutları denen, özal zamanında yapılan konutlarda yaşar. üstelik çok cüzi miktar kiraya
kürt dediğin çanakkalede şehit olmuştur.
macır dediklerin; vatanımız diyip türkiyeye gelirken bursanın toprağını öpmüş, sonra bulgaristan ab ye girince çoğu bulgaristan vatandaşlığına geçmiştir. bi çoğunun çifte vatandaşlığı vardır. ama osmanlı torunu olduğunu iddia ederek kürtlere üstlünlük taslarlar.
kürt iş ararken. here vere diye şivesi ile dalga geçilir, macır iş ararken, gazete ilanlarına bakar (soydaş vatandaşlarımız tercihimizdir) yazar.
bu da bursadan, bulgaristana otobüs seferleridir. yılın her döneminde sıkça gidiş-geliş yaşanır.

http://www.maciraga.com/b...zm-bulgaristan-seferleri/

bu ayrımcılığınızı tarih affetmeyecek. fakat kürtler yine de fırsatçılık yapıp gezi olaylarında kaos yaratmadılar. umarım yine bir ve beraber cephelerde savaşacaklardır, üstelik hem devletin resmi politikasına, hem de sizlerin bu ayrımcılıklarınıza rağmen.
Devamı gelmesi umulan olaydır.
bu kürtler insan olmayı öğrenemediği sürece daha çok dayak yiyecekler.
neandartel oğlum bunlar, henüz insan bile diiller. dayağı mıknatıs gibi çekiyorlar zaten.
inandirici olmayan haber. Yaklasik 20 yildir macirlarla beraber oturdum, adamlar mulayim tiplerdir. Kavga gurultuyle, hadi onu gectim sopa atmakla alakalari olmaz. Cogu, avrupa medeniyetiyle buyudukleri icin boyleler diye dusunuyorum. Bahsedilen kisiler baska bir irktandir da, kafa karisikligi olmus galiba. Ayrica not: macir falan da degilim.
(bkz: muhacir)
Çıkacaksın üstüne vurucaksın kırbacı.
"haydi macır haydi macır haydi" şeklinde slogan atılası olay.
aynı dövmeden ben de koluma yaptırmak istiyorum.
bulgar turku ne yahu. bulgarlik bir kokendir turkluk de bir kokendir ve bunlarin ikisini yanyana getiremezsin. iki dakika dusunup bulgaristan turku diyeceksin bu kadar mi zor. kurtler kendi aralarinda da kavga edebiliyorlar zaten. bu kurt kafasiyla da muhacir olan her yerde dayak yeme olasiliklari cok yuksek.
ayrıntılarını yarın komşulardan illaki duyacağım olaydır.
araba yolda giderken tekerleğin kaptırıldığı şey nasıl kürtleri dövüyor anlaşılamamıştır.
Bir zamanlar gerçekleşmiş olay.
"Artık inan bana muhacir kızı
Dinle ve kabul et itirafımı
Bir soğuk, bir garip, bir mavi sızı
Alev alev sardı her tarafımı
Artık inan bana muhacir kızı"
muhacir olmakla vatan haini olma arasındaki ince çizgiye dikkat çekmişlerdir.
macırlar, kuzey bokistan'ın ana unsurlarıdır. zamanla davaroların saldırılarından bıkmış olan yüce macır halkı macır kıralı 2. mıcır zamanında kuzey bokistan'dan bursa'ya yerleşirler. gel zaman git zaman ibnelik alametleri gösteren macırlar halen soylarını sürdürmektedirler.
milletin top tüfek dediği bursa da uslu kedi gibi oturup sesini çıkartamayan barzolar için sıradan bir olaydır.

hadi gençler alın molotofları, çıkın meydana da bir şeklinizi görelim.
güncel Önemli Başlıklar