1. 1.
  akp gericiliği toplumu sindirme operasyonunda her gün yeni bir yol alıyor, yeni bir mevzi kazanıyor sözlük. sol portal'ın haberi şöyle:

  AKP’nin içki yasakları gittikçe genişlerken son yasak Bursa’nın Karacabey ilçesi’nden geldi. Yasakla birlikte şehir içindeki içkili mekanlara ruhsat verilmeyeceği belirtilirken, içki içilmesine izin verilen alan ilçe sınırları dışındaki bir mezbaha alanı oldu.

  Mezbaha içkili mekan olarak belirlendi
  Karacabey Belediyesi’nin yaptığı son toplantıda şehir içinde içkili yerlere ruhsat verilmeyeceği belirtilirken alınan karara göre içkili yerler listesi belirlendi. Buna göre ilçede içki içilebilecek yerler şöyle:

  1 - Esentepe Çamlık altında bulunan Mezbaha ve Arıtma Tesisini yanında bulunan 214 Ada, 1 nolu Parsel,

  2 - Garipçe Mahallesi sınırlarında bulunan Şehir Parkı içerisinde faaliyet gösteren Şehir Kulübü isimli işletmenin bulunduğu binanın tamamı,

  3 - Karacabey Ticaret ve Sanayi Odası’ na ait binanın bulunduğu alan,

  4 - Karacabey Ticaret Borsası’na ait olan alan,

  5 - Karacabey Atatürk Kültür Parkının içerisi içkili bölge ilan edildi.

  "içkili yerlerde 'bayan' çalıştırılıyor"
  Belediye Başkanı Ergün Koç, ilçede "bayan" çalıştıran içkili mekanların yarattığı sorunlara karşı bu uygulamanın kaçınılmaz olduğunu ifade etti.

  Restoran şeklindeki içkili mekanların açılmasına dair iznin ilerleyen süreçte değerlendirmeye tabi tutulabileceği kaydedildi. Meclis kararına göre bundan sonra yeni içkili işletmelere izin verilmeyecek, mevcut işletmelerin ise şehir dışında belirlenen bölgede faaliyet gösterecek.

  (soL - Haber Merkezi)
  2 ... anadol
 2. 2.
  uykusuz'un kaç yıl oldu köşesine yakışacak cinsten bir haber. geleceği görüyorum. şöyle bir şey olurdu herhalde:
  "karacabey belediye başkanı ergün koç, ilçeye içki yasağı getirdikten sonra 'içenler de gitsin mezbahada içsin kardeşim!!' diyerek halka büyük-küçükbaş hayvan kesimevinin yolunu göstereli tam 3 yıl oldu." (en az 3)

  vay memleketimin haline. vay diley karacabey.. yazık.
  1 ... oyledegildeboyle
 3. 3.
  eğer doğruysa yasal uyuşturucuya indirilmiş güzel bir darbedir. diğer ilçe ve illere sıçraması içki adındaki pisliğin birdaha kimse tarafından ağza alınmaması dileklerimle...
  -1 ... abdulhamit ll
 4. 4.
  ayran dururken içki niye olsun ki diyerekten konulmuş yasaktır.

  (bkz: sütaş)
  1 ... asilgokturklu