1. 1.
    geçtiğimiz cumartesi günü bursa-mudanya yolu üzerindeki göynüklü köyünde bir orman yangını çıktı.

gündem yoğun, ben yoğun...yazamadım bu konuda.

öncelikle yangının çıktığı yeri anlatayım sizlere.
    yangının çıktığı yer bursa'dan mudanya istikametine gidişte sağda kalan ormanlık alan.
    bu ormanlık alanın hemen yanıbaşında villalar var., biraz ötesinde göynüklü köyü var. köy falan da yok orada, komple villalar var hep.
    lüks villalar, 3 milyon, 4 milyona gidiyor en kötüsü.

yangının ilk çıktığı yer şurası;
    bursa daki orman yangınında açılan proje alanı

buradaki site bir zamanlar fetö'nün bursa'daki kasası olan şentürkler tarafından yapıldı.
    bunların yönetim kurulu başkanı hala fetöden içerde.
    zaten bu sitenin hemen karşısında da(yolun öbür tarafı) yine bunların inşa ettiği fetö okulu olan nilüfer koleji var. (şimdi bu kolej mudanya anadolu imam hatip lisesi oldu)
    fetöcüler bu okulu yaparken de buradaki binlerce ağacı katletti, o zamanın fetöcü valisi şehabettin harput'da buna göz yumdu tabi.
    ha bir de okulun yanıbaşına fethullah gülen geldiğinde kalsın diye ona bir malikane yaptılar...

neyse konumuz fetö değil, ama bunları bilmeniz lazım diye düşündüm.

bakın şurada yangın nasıl ilerliyor;

resmen yeni proje alanı(!) açıyor yangın hınzır müteahhitlere...

daha yakından bakalım;

buraya kaç villa sığar?
    epey villa sığar değil mi?

hiç mi içiniz sızlamadı be şu ormanı yakıp villalık arazi kazanırken?
    bu kadar mı insanlığınızı kaybettiniz?

son olarak yanan bölgenin uydu fotoğrafı;

yangından etkilenen alanları sarı ile gösterdim.
    görüldüğü üzre diğer alanlarda pek çok villa siteleri var.
    21 -1 ... tengir budun
  2. 2.
    adaletin olmadığı ülkede kim hak arar ki. yani şimdi gidip bi savcı bu işin aslı astarı nedir kime rant sağlanıyor diye sorabilir mi? bundan kimlerin çıkarı var diyebilir mi? diyemez.

hiç bi şey olmadan villaların dikileceği alan.
    6 ... lan senin de nickinin de amk
  3. 3.
    Mevcut yer daha öncede yakilmistir.tam villalarin göbeği güzel bir arazi.Maksat bellidir. arazi için yapılan bu Sahtekarliklarin hepsinin belasını versin allah. Hay sizin rantınıza.
    7 ... irradiance
  4. 4.
    tam da, bu yıl türkiye'de orman yangını olmadan çok sıcak bir yaz geçirdik konusu konuşulmuşken duyduğumuz haber.
    doğanın en büyük düşmanı insan.
    hem doğa hem insanlığın yanışı bu.
    2 ... nanautzin
  5. 5.
    uydu fotografından da görülebildiği üzere alanın zaten ırzına geçilmiş, son rötuşları yapıyorlar allahın dağdan inmeleri...
    4 ... arbutus unedo
  6. 6.
    lan ülkeyi batırdılar. bundan sonra her tarafa villa yapsalar ne? kim alacak, kim para verecek bunlara?
    bunu düşünmezler, çünkü en altaki avamından en üstteki elitine kadar çomarlar.
    1 ... pillars of creation