1. 1.
  2002 yılına kadar pazar günleri kapalı çarşının sonundan başlayıp uzun çarşı boyunca uzanan her türlü cd nin bulunduğu cd cenneti.
  1 ... msn
 2. 2.
  yakında bunlar kendilerine patent de alır diyebildiğimiz carsı.
  1 ... martyns
 3. 3.
  bursalı gençlerin hayatlarında illa 1 kere uğramış oldugu çarşı.
  adsl ve belediye sayesinde ortadan yavaş yavaş yok olmuştur.
  1 ... kevin
 4. 4.
  eski kitap pazarıdır... ne güzel günlerdi pazar günleri gider eski kitaplar alırdık.. sonraları bu kitap olayı cd olayına dönüşmüştür...
  1 ... birdy
 5. 5.
  - abi scarface ost var mı?
  + al.
  - abi imkansız?!?
  + impossible is nothing!**
  1 ... scarface
 6. 6.
  genelde doğu kökenli gençlerimizin esnaflık yaptığı, içinde her çeşit cd,nin hatta el altından başka şeylerinde bulunduğu ortam.
  (bkz: eski santral garaj)'ın yeni adıyla (bkz: kent meydanı avm)'nin arkasındaki telefoncu görünümlü metruk hanlardaki dükkanlar.
  Kışın Pazar günleride kapalı çarşıdaki veya altındaki kapalı dükkanların önünde açılan tezgahlar.
  ... canseli
 7. 7.
  ceketinin iç cebinde genişçe arşiv bulunduran yapışkan bir satıcının bana zorla türk pornosu diye garip bir fransız filmini itelemişliği vardı burada.
  ... disco inferno
 8. 8.
  çarşı olarak olmasa da tek tek dükkan olarak vardırlar artık. kapakların içinde cd yoktur. bunu beğendim dersiniz. abi bi koşu gidip getirir ya da kendi makinesinden cd'ye çeker. bir de kapak üzerinde numara olan bir cd satıcısı vardır ki bilen bilir. 2347 dersin, abi ordan çıkarır senin filmi verir.
  1 ... pseco
 9. 9.
  yıllar önce pazar günleri uzun çarşının olduğu yerde kurulurdu. biz o zamanlar orta okuldaydık. pazar günü oraya gidince bütün okul arkadaşlarımızı, mahalle arkadaşlarımızı görürdük. "sktr et filmi ya hadi maç yapalım" diyip ayrılırdık burdan.
  2 ... kevin