bugün

yıllar önce bir türk korku-reality programında canlandırılan ve gerçekten olmuş bir korku klasiği.adamın biri bursada gece mezarlığın yanından geçerken önüne gelinlikli bir genç kız fırlar.adam aniden fren yapar.inip baktığında kız ortada yoktur.tekrar arabasına binip yola devam eder.birazdan gözü dikiz aynasına takıldığında korkunç gerçekle yüzleşir:gelinlikli kız arka koltukta oturmaktadır.adam delirir.çok güzel canlandırılmıştı.
(bkz: anne ortanızda uyuyabilir miyiiim) * *
(bkz: sırlar dünyası)
(bkz: sislerin içinden gelen reha yeprem)
(bkz: corpse bride)
düzeltme: şimdik iki kişi corpes diye yazmışsın diye mesaj attı. ulan yaşlandık imalı beyan giriyoz. kimse yok abi sen hpğimizi gömersin demiyo. bu ne lan tökezlememi mi bekliyonuz. nah düşerim. ahahahah hepinizi gömecem. corpes olcaksınız lannn corpeeessss...
uykum geldi yatıyorum...
(bkz: cehennemden çıkan çılgın türk)
inanmadıgım ama ya olursa korkusu ile, bunu kimseye söyleyemedigim hikaye. o durumda ne yapılır çok zor dur çok kötü bir andır, gelinlikli gelin dügün gecesi, damat yok sizin arabanızda. potansiyel tecavüzcüdür. allah düşmana vermesindir çok kötüdür.
yurdumun hemen hemen her bölgesinde şubesi olan hayalet teyze.
ciktigi mezara geri donmelidir. bu konuya, duyarli turk gencleri olarak, el atmali ve kendisini mezara geri donmeye ikna etmeliyiz. ben bunun icin ilk adimi atiyor ve kendisini mezara donmeye davet ediyorum.
başka bir versiyonunda ise , belediye otobüsünün son seferinde (gece 12) , en arka koltukta tek başına önüne bakar vaziyette göründüğü versiyonudur.
şehit olarak ölmüş bir gelin olması muhtemeldir.
neden herkes gibi ebediyete intikal edemeiştir sorusunu aklıma getiren olaydır. ne zoru vardırda elin adamını delirtir, yazık değil midir o adama, masum insanlardan ne ister ki... gibi cümleler sıralanarak kendisinden utandırarak, mezarına geri dönmesini sağlayabiliriz ve bu gece rahat uyuyabiliriz.
(bkz: neden okursun ki böyle entryleri, şimdi nasıl uyuycaz)*
olay bursa'nin gemlik ilcesine bagli karacaali koyundeki mezarlikta gorulmustur. hatta bir donem gencler blair cadisi tarzinda arastirma yapmislardir. olayi gordugunu iddia edenler, gelinlik giymis bir kizin tasla basindan asagi su doktugunu soylerler.
gecenin bu saatinde ışıkları açmama sebep olan olay. * * .
mezarlık bekçisinin zeka parıltısıdır. soyle ki; kıdemli bekçi muharrem, butun gun butun gece tek basına oturmaktan bunalmıstır. zaten etrafın kasveti de muharremı canından bezdırmıs. gecelerden bır gece canına tak etmiş. aramış muhabbet tellalı sakatat necatiyi. demiş bana ne var ne yok yolla, her zamanki yerimdeyim. burada mezarlık ustunden prim bile yapmıstır. fantezidir, coolluktur, korkusuz erkek ımajıdır.. ılk geceden sonra muharrem bu işi benımsemıştir. necatiyle muhabbetini devamlı ve sık bır hale getırmeye baslamıstır. fakat durum dıkkat cekıcı olmustur halıyle. muharrem de fakirim kafasını calıstırıp, bu mezarlıktaki gelin hikayesini uydurmustur.
eylem yapılıp, dön evine dööön diye slogan atılabilecek gelin.
gelin olsun, damat olsun insanın aklını alabilecek durumdur.
uşak ta görülse taşı kafasına yerdi olayıdır.
sıradan bir korku filmi tarzında olmasına rağmen niye beni ve diğer yazarları bu kadar çok korkuttuğunu anlayamadığım başlıktır.
tecavüze uğrama ihtimali yüksek olan gelindir.
+ sen nerden çıktın lan. in çabuk arabadan
- allah allah? hiç korkmadın mı
+ ulan benzin zaten aldı başını yürüdü. bari 5-10 milyon benzin parası at.
(bkz: ghost whisperer)
(bkz: kesit ötesi)
adam delirdiyse biz bu hikayeyi nasıl öğreniyoruz diye, merak edilen gelinin hikayesi.
ramazan bayramı nda gerçekleştirdiğim son bursa seyahatinde gece abberline ile bursa kent mezarlığı önünden geçerken birebir şahit olduğumuz korkutucu olay.
benim hatun. hatta gazetelere falan da cikmistik, roportaji bizzat ben verdim, ama medya iste istedigi gibi carpitiyor, cimbizla secip yaziyor gazeteye.

neyse efenim olay soyle oldu; hatunla yiyiscek yer ariyoduk, malum ev dolu, barlar full, ee public de istemiyordu. disaridaki bekcinin bahcesinde ipe asili olan carsafi aldik altimiza sereriz diye. sonra girdik mezarliga, ayiptir soylemesi yavas yavas kivama geliyoruz. birden durduk, kondomum yoktu. gaza gelen sevgilim sen dur ben kosedeki eczaneden alip geliyorum dedi, ve carsafi da uzerine sararak gitti. fren sesi duydum, kostum arkasindan, baktim lavugun teki buna asiliyor. dedim gec kizim arabaya sen. indirdim herifi bi caktim suratina, adam bayildi. sonra tabi araba bulmusuz, yumusak koltuk falan. hatun dedi sittiret kondomu diye. dosemeler batti biraz ama olacak o kadar..
şapkadan çıkan tavşana nazaran daha çok ilgi çeken sihirbazlık numarasıdır.