bugün

Baktığımda mavi balina başlığı altında yazılmış ancak konunun önemine binaen bir kez daha gündeme getirmekte fayda var sanırım.

Daha önceden de bu oyun yüzünden ölümler olmuştu. Bu kez Bursa'da oyunun komutlarından dolayı kendini halı sahanın tellerine asan bir çocuk ve bunu görerek sinir krizi geçiren arkadaşının tırın altına kendini atması.
http://www.sozcu.com.tr/2...ada-can-aldi-2238119/amp/

Ya hu biz ne ara bu hale geldik? Mahallede, sokakta oyun oynayan çocuklardan böyle bir döneme çok hızlı ve hazırlıksız yakalandık. Sanırım Gülten akın'ın (bkz: yüksek evde oturanların türküsü) şiiri anlatıyor her şeyi.
Tamamen ebeveyn sucu. Lan hic mi oturmazsin pc basina bakmazsin bu cocuk ne yapiyor diye. Ebeveyn paketleri var internete o kadar para veriyorsun ver iste bir 20 tl daha al bir ebeveyn paketi. Yetiskinler ne kadar biliyor ki cocuklar ne bilsin interneti. Her seye ulasilirlik bu hale getiriyor cunku biz her seyi beklemeye cok alistik. Onumuze gelince felegimiz sasiyor.

Anasini yedigim tib i nerede simdi? Devlet erkanina hop desen tepene coken, twitter, facebook, youtube kitleyen sistem bir sikindirik referansli server uzerine kurulu siteyi mi kitleyemiyor. Ilgilenmiyor bu kadar iste yonetim halkla. Ucurum gittikce buyuyor. Simdi akp doneminde olmustir geyigi yapmiyorum. Belki baskasi olsa yine ayni olurdu. Ben vurdum duymazliktan bahsediyorum. Lan hala indexlenmemis sitelere (.onion gibi) tam link bilerek ulasabiliyorsun. Bak avrupa da .onion a ulasmaya calistigin anda biniyorlar tepene. Adamlar binbir ip degistiriyor. Ama bizde tik hemen inside. Dunyanin tum pisligi onunde.

Yazik sahiden yazik.
reklamın iyisi kötüsü olmaz. sağlam bi "viral reklam" kokuyor piyasada.