bugün

özellikle hafta sonları çok kalabalık olan mekanlar'dır. derebahçe restoran örnek gösterilebilir.
(bkz: misi köyü)*
güzel bir kahvaltı için cumalıkızık tır.
kahvaltı salonu kelimesini duyduktan sonra bünyede mavi ekran çıkar.
*
uludağa çıkarken,asırlık bir çınar var,etrafında güzel van kahvaltısı veren yerler var.hakaten iyiler.her ne kadar bursa ve bursaspor taraftarı bursa çocuklarını sevmesem de orası gayet güzel.
güzel bi akşam yemeği için almira alluna havuz başı restorana, güzel içimli şaraplar için çekirge de wine house( şarap evine) gidebilirsiniz. pub-bar tarzı mekanlar için fsmnin başından sonuna gidebilrisiniz, ya da ataevler kat 3 e gidebilirsiniz. pazar kahvaltıları için açık büfe park ızgaraya ya da özdilğe gidebilirsiniz. avm olarak ise terchinizi koruparktan yana kullanmanızı tavsiye ederim. anatolium da korupark ayarında diyebilirim.

yada çıtır kızlar gelin ben sizi gezdireyim. sadece kızlara rehberlik hizmetimiz var erkekler gidin belanızı benden bulmayın*
çınar dan şaşmayınız efendim. o sucuklu yumurta, o tereyağlı cevizli balı, peynir çeşitleri, taze mevsimlik meyveleri, bursa manzarası ve ulu çınarın esintisi de cabası. ve bunların hepsi için, iki kişilik, 25TL ödeyip çıkarsınız.
cumalıkızık'tır. anadolu insanının samimiliğini hissedersiniz. çoğu ürünün doğal olması da cabası.
kahvaltı yapılabilecek mekanlar denilseydi daha iyi olurdu sanki. başlıktaki biraz şunun gibi bişey olmuş.

(bkz: öz urfalı pide ve lahmacun salonları)
kozahan içinde, avluya girince hemen sağ köşede sevimli küçük tarihi bir kafe vardı. eski radyolarıyla, otantik havasıyla kahvaltısı da harika, çok özel bir yerdi.
çeltik köyü yolundaki at çiftliğidir ,
hafta sonu doğayla içiçe kahvaltı edilir efem.
Çeşit açısından Park16'yı tek geçerim.
http://www.park16yasammer...a-kahvalti-salonlari.html
bursada arayış.

öyle uzak ki
bilemem.
Eker süt parkına gidin diğer tüm yerlerden daha güzel daha kaliteli olduğunu göreceksiniz.
(bkz: dağ yeli restorant)

Restorant dedigime bakmayın. Sabahları Gayet kral bir kahvaltı mekani, öğleden sonra ise saglam köfte ve alabalık yiyebileceginiz mükemmel mekandir. Yeri mi? Hamamlikizikta. Toplu taşıma yok kendisine. Özel aracinizla gidiniz.
inkaya daki mekanlar olabilir.
(bkz: Sözlüğü foursquare ile karıştırmak)
sümbüllü bahçe konağı değildir.
cumalıkızıkdaki cumalıkızık köyü kadınları derneğinin binası olabilir, saitabat şelalesinin oradaki mekanlar da iyidir fakat sakın köy derneğinin yerine gitmeyin son derece pahalı ve beğenmedik içeriğini. kestel yolunda adını yanlış hatırlamıyorsam baba Sultan vardı oradan hoştur gayet. bunun dışında inkaya çınarı ve tirilyedeki kahvaltıcılar da güzeldir.
eğer gerçekten ezineye düşkünseniz, birinci kalite peynir veren bir yer var. fsmnin ataevler tarafındaki hemen alt caddesinde, Emma kuaförün sokağında Çaylak kafe var. Çok dolu dolu kahvaltı veriyorlar, bitirmek için patlamanız gerekiyor ve hiç sırf çeşit olsun diye uyduruk şeyler yok. Ben bayıldım, özellikle güleryüzlülüklerine.
bizim evin salonudur.
ama bursa da değildir.
Mudanya, yamac kafe.
Manzarasi da, menusu de, personeli de iyidir.
ananeme giderdim ben olsam.
niluferde atalay 6 sitesinin arkasinda bir tane var, adini hatirlayamadim ama fark edilecek tek kahvalti salonu. menu, yoresel kahvalti secenegi ve ilgisi epey tatminkar.
uzay pastanesinin geçit şubesi. efsane bir açık büfe sunuyorlar, sadece pazar günleri, tavsiye ederim.